Chris Cole se narodil pro rock. Ve dne opravuje kopírky a v noci vystupuje na pódium jako frontman revivalové kapely, kopírující repertoár populární heavy-metalové skupiny Steel Dragon. Jednoho dne mu nečekaný telefonát změní celý život - dostává nabídku nahradit vedoucího zpěváka skutečných Steel Dragon. Z rockového fanouška se přes noc stává metalový Bůh. Spolu se svou manažerkou a přítelkyní Emily se dostává do světa, o kterém se dosud ani neodvažoval snít...

Mark Wahlberg (Tři králové, Dokonalá bouře) a Jennifer Aniston (Přátelé) v hlavních rolích filmu režiséra Stephena Hereka, který zasvěceně a úchvatně zobrazuje rockovou scénu 80. let a cenu slávy. (oficiálny text distribútora)

pakobylka

O splněném snu. A o závrati - při letu vzhůru ... s raketovým pohonem ... v rytmu rocku - když držíte dlaň na jeho srdci. Jak je ... tam nahoře ? A co zemská tíže ... co všichni ti, kdož zůstali dole ? Stojí alespoň za vzpomínku ? Opojný příběh, který vás s chápavým a jen maličko ironickým úsměvem provede světem showbusinessu - a jednou etapou ... jednoho života. ()

V.Silver

Za vlasy příjemně přitažený film s prvky komedie, který dost zavádí svými plakáty :) Všichni vyznavači hair metalu si přijdou na své, je tu krásně zparodován svět velké hudební skupiny, hudebního byznysu, ale i posedlost vlastními sny a zbožňování vzorů, které by ve skutečnosti nikomu jako vzor sloužit neměly. Nicméně z mého hlediska tu máme Jennifer Aniston v jediné herecké poloze, kterou dobře umí, a to mírně ublížená a lehce odstrčená třicítka, krásně naivního Marky Marka a hromadu skvělých herců v epizodních roličkách :) Největší body za mě dostává soundtrack, který opravdu nemá chybu. Obří bonus dávám i za (většinou) skvělou synchronizaci playbacku a hraní muzikantů, na čemž třeba strašně trpěl The Rocker (neplést s tímto Rockerem:) 66,6%! ()

Pavlínka9

Mark Wahlberg jako rocková hvězda? :) Nemám problém :) Ani s jeho dlouhými vlasy :) Mě se film líbil hlavně z pohledu člověka, který se dostane tam, kam se sice netoužil dostat za každou cenu, ale využil své šance a užíval si to plnými doušky. Lehký náhled na to, jak to v takové branži chodí - no nečekaně sex, drogy a rocknroll? :D Scéna, kdy se Emily a Chris vzbudí po první rockové party a oba se sejdou skoro nazí u svého společného pokoje, každý zvlášť - už v tu chvíli bylo jasno jak to dopadne :) Sice film s předvít¨datelnými závěrem a i každou minutu tušíte, co se stane, ale i tak - mě to vtáhlo do děje. Jak rocková atmosféra, tak dobrý výkon Wahlberga, i závěrečné titulky :) ()

Attta

Pěkné rockové filmové odreagování! Wahlberg, který k té roli pravděpodobně přišel jako slepý k houslím se s tím nakonec popasoval vskutku dobře a mávat parukou se dokázal naučit nejspíše taky rychle! :) Staré dobré rockové vykopávky tomu dodaly šmrnc a musím uznat, že se mi líbily i ty předělané do novější metalovější podoby! Výběr hudby fakt pecka! ()

-Dawe-

Děsně pohodovej film s děsně pohodovou hudbou. Mark Wahlberg odehrál svou roli skvěle a zrovna teď mě nenapadá nikdo, kdo by se do ní hodil víc než on. Jsem rád, že je ve filmu více té dramatické stránky, než té komediální a tím pádem je tato verze filmu lepší, než ta z roku 2008. Jennifer Aniston má ve filmu docela dost prostoru a to je jedině dobře, protože ona je naprosto skvělá. ()

• Původní název snímku byl Metal God. To je také přezdívka zpěváka Judas Priest, Roba Halforda, který byl inspirací pro původního frontmana Steel Dragon. (liquido26)
  • Střecha použitá pro tiskovku, na které Steel Dragon oficiálně ohlašují Izzyho jako svého nového zpěváka je stejnou střechou, na které se odehrávala tisková konference a párty ve snímku o jiné fiktivní metalové skupině - This is Spinal Tap. (liquido26)
  • Písnička "We All Die Young", kterou Steel Dragon ve filmu hrají, je cover verzí od Steelheart, kapely, ve které zpívá Michael Matijevic, který ve snímku zpíval místo Wahlberga. (liquido26)