Stíny temnoty

• USA Gallowwalkers

Zabiják Aman (Wesley Snipes) nenechá naživu nikoho, kdo se mu jen přiblíží do cesty. V jeho světě se však oběti po smrti vrací, a tak musí Aman po čase čelit útoku gangu, který před časem zničil. Vítejte ve světě Gallowwalker, kde odplata žije věčně. (ssfan)

BMAJTZ

Rádoby Tarantino, respektive snaha se mu alespoň přiblížit je cítit na sto honů. Od comebacku Snipese jsem očekával víc, no co už budu si muset počkat na Expendables 3. Film nedává sebemenší smysl a dlouhé westernové záběry ala Tenkrát na západě dokáží u tohoto typu filmu vyloženě znechutit. Navíc se nechci do nikoho narážet ale černý dredatý badd ass s bílým vousem je u na moderní hrdiny trochu moc, ve westernove stylizaci je to něco naprosto otřesného. Jinak z filmu bych vystříhal tak 45 minut děje a udělal z toho nějakou epizodu seriálu, pak by to v současné podobě bylo rozhodně snesitelnější. ()

VanTom

Komiksově stylizované béčko, které vypadá docela hezky a má slušnou westernovou atmosféru (pouštní exteriéry prostě mají vždycky něco do sebe). Wesley Snipes se pořád zvládá tvářit jako ultimátní bad-ass, ale moc tu toho nepředvede, stejně jako nikdo další, akce je málo a není vůbec podařená. Nudil jsem se opravdu k uzoufání, i proto, že dějový chaos se začne trošiličku uspořádávat až v závěru. ()

SOLOM.

Osobně mám rád kombinaci hororu a westernu, protože jich je jako šafránu, ovšem těch skutečně dobrých je bohužel jen opravdu minimum. A tento film mezi ně určitě nepatří. Samotný scénář a tvůrčí myšlenka nevypadali na první pohled vůbec špatně, ovšem celkové provedení bylo opravdu chabé. Chvílema jsem se v tom doslova ztrácel, naštěstí se objeví několik flashbacků z minulosti, které tomu dodali trochu toho „osvícení“ a řádu. Dokonce se tu dá narazit i na několik opravdu povedených pasáží a krvavých scén, které alespoň částečně tomu všemu pozvedli finální „kredit“. Setnutí hlav a vytrhávání páteří beru jako takový bonus, který dokázal okořenit tu jinak nedochucenou kaši okolo. Céčkový mix Šíleného Maxe, Bladea a Očistce však v mnoha aspektech působil spíše trapně, než aby u něj někdo slintal blahem nad skvělou podívanou. Navíc Wesley taky nepodal zrovna svůj nejlepší výkon a mužská část diváků spíše ocení dvojici hereček, která se objevila na place, než jeho herecký um. ()

sniper18

Je to mierne nadpriemerný akčný hororový western s Wesley Snipesom v hlavnej úlohe. Má dosť dobrý príbeh o mužovi, ktorý vinou niekoľkých zločincov prišiel o ženu, ktorú nadovšetko miloval a tak sa im pomstil, lenže časom si uvedomil, že všetci, ktorých zabil neskôr znovu ožili a tak sa vracia, aby dokončil to, čo začal. Ale keďže skupina nemŕtvych sa časom dosť rozšírila, stojí proti nemu mnoho zabijakov a tak k sebe na pomoc prijme pomocníka. Spracovanie nie je úplne zlé, ale dalo sa z toho získať aj omnoho viac. Táto zápletka už na prvý pohľad pôsobí veľmi dobrým dojmom, dej je zaujímavý, nájde sa tu mnoho výborných prvkov, ktoré ponúkajú slušný potenciál, samozrejme obzvlášť všetko týkajúce sa záporákov a navyše ma zaujal aj štýl dávkovania informácií. Nie je to ten typ, kde sa divák na začiatku dozvie všetko podstatné a už sleduje len priamočiary dej, ale tu sa informácie uvoľňujú postupne, pričom sa našťastie aj úplne všetko objasní. Lenže nanešťastie o nejakej dynamike sa tu vôbec hovoriť nedá, tempo filmu je až príliš pomalé, gradácia je slabá, jednotlivé prvky sú nedotiahnuté a celé to pôsobí také bez života. A to sa nezmení až do konca, takže ani potenciálne finále to nezachráni, ale je rovnaké, ako aj zvyšok filmu. Takže sa na to dá pozerať, aj kvôli krátkej dĺžke som sa nenudil, ale to je tak všetko, čo ma pri takomto potenciáli dosť mrzí. Čo sa týka akcie, nie je najhoršia, ale určite nie som spokojný. Je síce dobre natočená a aj slušne krvavá, lenže jej je až príliš málo. Celý film obsahuje len jednu trochu dlhšiu akčnú sekvenciu, ktorá obsahuje aj ten jediný súboj, kde sa ale Snipes moc nepredvedie, inak vždy padne len pár výstrelov, prípadne nejaká tá likvidácia a to je všetko. Za zmienku stojí iba pár slušných drsných úmrtí, obzvlášť vytrhnutie hlavy aj s chrbticou, prípadne odstrelené hlavy a tým to končí. Žáner horor tu má tiež zastúpenie len v podobe typu záporákov, takže o atmosféru alebo napätie tu vôbec nejde. Ale chválim aspoň tento westernový štýl, to je jediný žáner, ktorý tu pôsobí dostatočne. S hereckým obsadením som spokojný, Wesley Snipes v hlavnej úlohe je výborný ako vždy, len škoda, že po akčnej stránke sa tu nemá kde predviesť, ale chválim aj výber záporákov a slušné vedľajšie postavy, toto je v poriadku. Réžia a technická stránka je na tom dobre, vizuál je v rámci možností dosť kvalitný, či už kamera, strih alebo efekty, chválim aj atraktívne westernové prostredie, tu nemám väčší problém. Škoda, že si tvorcovia vybrali práve túto cestu, výborná zápletka, zaujímavé postavy a slušný vizuál, lenže pomalé tempo a minimum akcie film zhadzujú len do priemeru. Potenciál bol omnoho väčší. 57% ()

Wade

Od filmu jsem vůbec nic nečekal ať už kvůli hodnocení nebo kvůli tomu, že film jednoduše patří o pár let zpátky  do roku 2010 konkrétně. Gallowwalkers určitě není špatný film, ale určitě není ani nějaký hit. Během sledování mi cukali koutky, protože film byl občas vtipný tam kde neměl, ale na škodu to určitě nebylo dodalo to filmu víc pohody a ta se nesla celou stopáží takže nemůžu dát špatné hodnocení. Dam 4* film sice nadhodnocuji, ale nechce se mi dát míň. 60% ()

• Natáčení probíhalo v Namibii. (Terva)
  • Film vznikl už v roce 2010, však kvůli uvěznění hlavního představitele Wesleyho Snipese za daňové úniky se premiéra odložila do doby, kdy bude Snipes opět na svodobě. (korbitch22)