O Mikešovi

• čeština O kocouru Mikešovi a jeho přátelích
Animovaný / Komédia / Rozprávka
Československo, (1971–1976), 2 h 44 min (Minutáž: 6–8 min)

Réžia:

Hudba:

Miloš Vacek

Karel Höger

Mouzon

Až si pořídím kočku, tak jí naučím mluvit hlasem Karla Högera, obuji jí škorně a budeme spolu prožívat podobná dobrodružství. Není divu, že je Mikeš jedním z nejlepších večerníků - Karel Höger je génius hlasu. Proto jsou pohádky podle Lady výborné (Bubáci a hastrmani, Mikeš apod.), ale nadhodnotu jim dělá teprve Höger - to je jasně vidět např. na zmiňovaných Bubácích, kteří, ač vysoce nadprůměrní, geniality Mikeše nedosahují. ()

ostravak30

Slavný animovaný pohádkový seriál o mluvícím kocourovi dělají krásným především dvě věci. Ta první jsou úžasné malby Josefa Lady. Jeho kresby se mi vždycky líbily. Na jedné straně jednoduché, na druhé promyšlené, a přitom tolik malebné. Tou druhou je samozřejmě hlas Karla Högera. Pohádky to byly jednoduché. Přesně tak, aby je děti chápaly. Na některých povahách se projevovaly i klasické české vlastnosti, ale ono to češství bylo Ladovi vrozené. Stejným způsobem představoval typické Čechy a jejich vlastnosti a neřesti i v seriálu o kmotře lišce či v jiných pohádkách. Ale vždy způsobem humorným a laskavým, takže pohádky vždy (ne)byly určeny výhradně dětem, ale pobavili se i starší ročníky… K jeho dílům se vždy rád vracím, protože ten typ laskavého humoru přívětivého pro všechny věkové skupiny se dneska už nedělá. ()

herr_carter

Stejně, jako je tomu u Povídání o pejskovi a kočičce, musím dát za plný počet protože za 1) je to kulturní dědictví a jedno z těch starých dobrých produktů, které by každé dítě mělo znát a za 2) předčítá Karel Höger, jehož dabing kreslených postav nemůže být nikdy předstižen!.................moje hodnocení = 9,5 z 10. ()

type_B

Návrat po stopách paměti: Prolog. Mňau. Mňau, taky se rád nechávám hladit a drbat od hodných slečen, rád ležím v teplíčku za pecí a v noci se přitulím a nechávám se hřát... Rád piji mléko a nechávám si vyprávět pohádky... není tenhle večerníček vlastně o mně, nebo mě pouze natolik ovlivnlil, že jsem stále jen jedno velké kočičí dítě? Poškrabejte mě na hlavě a já vám složím hlavu do klína, krásná paní... ()

Campbell

Další seriál kterej jsem jako malej dost opomíjel, v dnešní době mě sice příběhy nějak moc nezaujaly ale ta animace je nádherná. Jediné co jsem o Mikešovi kdy měl byly gramofonové desky které mám ještě na půdě a celkem mě překvapilo že to bylo úplně to samé jen s obrazem. Nejlepší díl byl jednoznačně s hruškama:-) ()