Lucy je jedním z nejsilnějších příslušníků rasy „diclonius“, skupinky mutantů, jež se od lidí liší pouze růžovou barvou vlasů a očí a dvěma rohovitými výběžky na hlavě. Ty představují zdroj telekinetické síly dicloniů: vektorů, neviditelných a nadlidsky silných rukou, díky nimž jsou mutanti prakticky nepřemožitelní. Dicloniové chovají nepřekonatelnou nenávist k lidem a neváhají užít svých schopnosti k zabíjení, z toho důvodu je vláda drží ve speciálním vězeňském ústavu, kde jsou zkoumáni a postupně eliminováni. A právě odsud Lucy jedné noci unikne.

Bratranec Kouta a sestřenice Yuka se setkávají poprvé po osmi letech a jejich setkání je okamžitě pokřtěno neobvyklou událostí: na pláži nacházejí nahou dívku s růžovými vlasy, dvěma rohy a vážným zraněním hlavy, které způsobilo její ztrátu paměti, řeči a, řekněme, mírně infantilní chování. Kouta a Yuka se bezbranné Nyu, jak si dívku pracovně pojmenovali podle jediného zvuku, který vydává, ujmou, ovšem brzy zjišťují, že minulost Nyu je velice černá. Nebo by se slušelo říci spíše krvavá?

Japonský animovaný seriál „ELFEN LIED“, který obsahem pokrývá šedesát ze sto sedmi epizod stejnojmenné mangy, je znám a puritány kritizován hlavně pro velké množství nahoty, krve a extrémního fyzického i psychického násilí. Ovšem určitě to nejsou jediné důvody, proč bylo toto dílko, důsledně vyvracející názor, že anime je záležitostí určenou primárně dětskému publiku, svým americkým distributorem označeno za jeden z nejúspěšnějších titulů roku 2005. (kiddo)

Nancy

Nádherný seriál, u kterého mi ale něco chybělo... nedokážu vyjádřit přesně co, ale nějakých 10 dílů jsem nemohla pochopit, proč má tak vysoké hodnocení. Příběh není špatný nebo nudný - a to ani chvilku, každý díl skončil, než jsem si vůbec stihla uvědomit, jak dlouho u něj sedím, ale občas mi přišlo, že by se z toho dalo vyždímat víc. No posledních pár dílů mě ale tak dorazilo, že jsem nakonec i já nechala proniknout Elfen Lied do svého srdce. Takže, hoši, já jsem se narozdíl od vás nezamilovala... do Elfen Lied, ale můžu říct, že jsem se s ním celkem pěkně spřátelila ;). ()

ledzepfan

Tragické melodrama v japonském podání vybičované až nebezpečně blízko k hranici kýče.. Možná se to nezdá ale celý seriál-ač se na první pohled tváří dost prvoplánově(kozy,prdelky, infantilní humor) a lacině(průhledná emoční ždímačka)-má docela dost hlubších prvků, které jsou uchyceny překvapivě dospěle a s citem(propukání a boj s duševní chorobou, psychologická zátěž traumatických zážitků minulosti, otázka vrozeného zla...). Tyhle prvky jsou ale potlačeny do pozadí-můžeme se dohadovat o tom zda to byl záměr(přesně odměřená dávka rozumnosti) , nebo naopak nutnost(kvůli přílišné komplikovanosti pro tuctového diváka)-faktem ale zůstává, že ať záměrně nebo "po haluzi" tenhle miniseriál funguje přesně a tak dlouho balancuje na hraně až to nakonec dobalancuje ke zdárnému konci..........Není to tak dokonalé jako C.Bebop ani tak precizní a epické jako NGE-je to komornější, děravější, kratší....ale pořád ještě za plný počet rudých stárs :) ()

Sabiana

Když opomenu značnou prvoplánovost efektů (tzn. obtěžující nahota a násilí, které po dvou dílech ztratí nápad (a to neříkám proto, že by mi červená barva v anime vadila), naprosto zbytečně dětinskou emocionální stránku, která anime totálně shazuje celých třináct epizod, příšerně ploché a nerealistické charaktery a "náhodičky", díky nimž celý příběh drží pohromadě (někdy je to opravu přemrštěné, jak se postavy poznají, popř. setkají), pak je Elfen Lied anime se zajímavým námětem, pěknou kresbou (ale stejně se od sebe postavy vzhledově liší jen délkou a barvou vlasů) a poměrně působivým koncem. Problém je, že těch drobností k opomenutí je víc jak 50 %. Ve výsledku je Elfen Lied velmi nevyvážené anime, občas velmi zajímavé, většinou velmi otravné a občas zcela průměrné. ()

Marius

TANOŠII.... KA ? Total gore total erotic alebo X-men postretli Elephant mana a emocionálne i akčne dostali obaja od Elfen Lied na frak. Už prvých päť minút presvedčí i neveriaceho Tomáša, že anime naozaj nie je pre deti a že Japonci dokážu spojiť nespojiteľné do nádherne harmonického celku. Príbeh "iného druhu" medzi ľuďmi predstavuje široké spektrum charakterov a ich vzájomne prepletený príbeh funkčne preskakujúci medzi jednotlivými časovými rovinami. Medzi postavami jednoznačne vyčnieva správne shakespearovsky poňatá Lucy prenasledovaná svojou "inakosťou" a svojou minulosťou vyplývajúcou z nepochopenia a opovrhovania tých, ktorých označujeme ako "normálnych". Všetky postavy tu však majú svoj priestor i miesto v príbehu a divák nemá problém vžiť sa do každej z nich a pochopiť situáciu a konanie každej z nich, a to napriek tomu , že ani na minútu nezabudnete na to, že je to "fiction" a pozeráte animák. EL má na dôvažok nádherný hudobný doprovod čerpajúci z v Ázii čoraz viac populárnejšej európskej klasiky. A ja si čoraz častejšie začínam vážne myslieť, že hraný film zažíva svoju krízu a budúcnosť príbehov, silných emócií i myšlienok je práve v animovaných filmoch určených staršiemu publiku. MADA ITAKUNAI DESU...KA .... 10/10 ()

Vesman

I po druhém zhlédnutí a s odstupem několika měsíců je to na 5*. Elfen Lied je úplně prvním anime seriálem, který jsem viděl a který mě ihned pro anime nadchnul. Zpočátku jednoduše se jevící příběh se postupem času čím dál víc rozvíjí, umožňuje nám náhled do minulosti hlavních postav a odhaluje původ a příčinu celého příběhu. Ten je zpracovaný takovým způsobem, že jsem měl občas pocit, že animace je zde troxhu nemístná a že by zde měli být živý herci. EL skutečně není pohádka pro děti, nýbrž plnohodnotné umělecké dílo. Ve svojí druhé polovině je útokem na city a nesoucítit či nezamilovat se do hlavní postavy Lucy je snad nemožné. Při závěru mě, člověku který uroní slzu leda tak pro ztracené peníze, téměř zvlhly oči a to už je co říct. Seriál jako celek také postrádá obvyklou dávku mysticismu, která je u některých anime téměř zvykem, rozhodně to však není naškodu a navíc to dodává nádech realističnosti. Elfen Lied je něco úžasného a stejně tak i důkazem, že animovaná tvorba nejsou jen naivní pohádky pro děti. ()

• Latinská píseň – nebo spíše modlitba – nazvaná „Lilium“ pojednává o květině cudnosti. (Shley)
  • Název předlohy a seriálu je převzat z německé básně „Elfenlied“, což v překladu znamená „Elfí píseň“, od spisovatele Eduarda Mörika. (Shley)
  • Výjevy z úvodní znělky jsou inspirovány těmito 10 obrazy: Zlaté slzy, Naplnění, Zlatá Adéla, Tři věky ženy, nedokončený portrét Marie Munkové, Mäda Primavesi, Adam a Eva, Polibek, Vodní hadi I a II. Jako předloha pro pozadí za závěrečnými titulky posloužil obraz nazvaný „Danaé“. Všechna zmíněná díla jsou od rakouského malíře Gustava Klimta. (ČSFD)