Miseuteo sokeurateseu

• Južná Kórea 미스터 소크라테스 (viac)

Korejské akční krimi o hledání svého názoru na život. Příběh vypráví o pouličním rváči a gangsterovi (Rae-won Kim). Jeho matka odešla a otec je v kriminále, což ho přivede na stejnou stezku zločinu, na které ho buď časem zabijí nebo odsoudí do vězení. Město ovládají bohatí a mocní lidé, kteří za pomocí učitelů vychovávají ze spodiny zkažených mladíků bez budoucnosti cvičené psy. Hlavní hrdina je vybrán jako slibný kandidát a jako žák je podroben specifickému cvičení (s velmy tvrdými podmínky a zacházením), jehož hlavní bod je učení a široké vzdělání. Po prošlém tréninku je "pes" vyslán na policejný školu, kde vystuduje a nastoupí na službu. Vlivní lidé zatáhnou za "šnůrky" a dostanou ho na post komisaře. Netrvá to dlouho a žádají po něm zvrácené a protizákoné věci pro které byl vycvičen. Hlavní hrdina se musí pevně rozhodnout, jestli se podřídí zvrhlé společnosti do které se dostal, nebo se postaví za zákon v který začal věřit. "Zákon je zákon, jakkoliv může být nežádoucí." (Káronoš)

t_gon

Režisérova prvotina se povedla více než dobře. Jedná se o příběh pouličního rváče, jež je Nucen podstoupit výcvik, na jehož konci se stane členem policejního sboru a možná nalezne svůj smysl života. Až do konce filmu není úplně jasné, proč se některé postavy chovají, tak jak se chovají a jaké k tomu mají důvody. Mnoho z nich stále balancuje na hraně mezi dvěma charaktery (gangster/policajt) a je jen na divákovi, jak si to sám přebere. Každopádně má film slušné tempo, které nijak nekolísá a i při své téměř dvou hodinové délce se jedná o nadprůměrný akční film... ()

Káronoš

Rae-won Choi v drsném snímku o mentálním dospívání, hledání svého názoru a smyslu života. Celá příběhová linie, která se zabývá vycvičením "robota" bez srdce, který bude vraždit s plackou detektiva každého, koho mu gangstři z vysokých pozic nařídí a bude jako pes za ně dělat špinavou práci, je jenom jakousi zástěrkou skutečné pointy snímku která je o sebepoznání a tím hledáním svého názoru na život, který občas není tak nehké najít. Když to shrnu, tak mě tento naučný film hodně přinesl a to nejenom ze strany filmografie, ale i do života a to je myslím si tvůrcův cíl. Hodnocení: 8/10 ()

EvilPhoEniX

Mladý a sympatický gangster je podroben velmi drsnému výcviku k proniknutí do policejní sekce a na konci to všem natře. Celkem jednoduchá a neoriginální záležitost, což mi však ani nevadilo, spíše jak pomalejší tempo a hlavně se zde nenachází žádná kvalitní akční sekvence, která by dokázala zaujmout. Chybí zde absolutně jakákoliv ráznost, násilí, vizuál mi přišel levný a netradiční na Koreu a střih velmi zběsilý, takže za mě velmi průměrný film. Už mě tyhle Kriminální gangsterky přestávají bavit. 55% ()

Adrian

Film, ktory klame telom v takej miere (nalada sniky sa viackrat meni v jednom zabere), ze funknost tohto pristupu je prebita jeho odvahou. Spatne vsak trhliny vznikaju smerom k opodstatnenosti vycviku mladeho muza z poulicneho gangstra na policajta zvolenou metodou ako i uveritelnost a motivacie konania niektorych postav. 70% ()

Dragoni

Akční gangsterské krimi s troškou vtipu, ve kterém hraje sympatický a charismatický Rae-won Kim mladíka, který hledá smysl života a svou cestu, kterou se vydá. Na tu ho nasměruje jeho nový učitel pracující pro syndikát a vycvičí z něj psa, který by pro něj měl pracovat. Po příchodu k policii a brzkém povýšení na detektiva se ovšem rozhodne jak vše vlastně bude a až do poslední chvíle není nic jasné. Hudba 95%, Příběh 65%, Akce 80 %, příjemná akční podívaná s dobrým hudebním doprovodem a atmosférou u které se nebudete nudit. 80% ()