Co by tak mohlo chybět vílám, napadlo by každého, kdo by uviděl ty tři roztomilé starší dámy, jak si spokojeně žijí ve svém zámku uprostřed nádherné zahrady. A přece jim něco chybělo. Toužily po někom, kdo by je obveseloval, o koho by se staraly. Stačilo malé kouzlo a princezna Žanetka musela vyměnit rodný zámek za vílí zahradu. Zprvu se zdálo, že jí tu tak špatně nebude, ale jen se dala slyšet, že si nevezme za muže obstarožního krále květinových skřítků, čekal na ni krutý trest. (oficiálny text distribútora)

Yarwen

Víly si přivlastní královskou dcerku, o kterou se začne ucházet přestárlý král skřítků, zatímco je zamilovaná do prostého Filipa. Z mého pohledu to nejlepší z pohádky jsou proslovy (zejména ten úvodní) vypravěče Vladimíra Ráže. Samotná pohádka je pak už poněkud fádní, kočičí královna, zejména pak když se snaží velet svým kočkám, byla zahrána nedobře. ()

Karlas

Příjemná studiová pohádka s velmi pěknými dialogy a verši hebkými, jako kožíšek bílé kočičky, která čeká na svou lásku. Děkuji za milé ztvárnění podivných víl, za královský půvab manželů Preissových i krásu dětských princezen. A to nejlepší na konec ... Stanislav Fišer, jako děsivý král květinových skřítků, přichází doprovázen zpěvem a barevnými křidélky svých poddaných. ()

ostravak30

Další z řady pohádek, která je sice dobře obsazená, ale laciné kulisy studia nevyhrávají zrovna soutěž o nápaditost. Spíše se řadíme k jednotvárnosti klasických studiovek té doby z nichž málo co vyčnívalo. Samotný děj nám představuje tři víly, z nichž jedna zatoužila po někom, kdo by ji obveseloval, aby to bylo uvedeno na pravou míru, a ty dvě se spíše přizpůsobily. Celou dobu se jim počínání Evelýny nezdálo, ale nedokázali se vzepřít. A to vlastně ani v závěru, kdy kámošku spíše přechytračily. A ani Filip se zrovna nepředvedl, když pro zrušení zakletí nemusel nic moc udělat, stačilo vlastně jen, aby se dostavil. ()

wictoria

Po dlouhé době jsem jí zas viděla v televizi a ani se nedodívala. Najednou mi spousta tady těch pohádek příjde směšných s těmi papírovými kulisami apod. Svou krásu tu neztrácí jen Terezka Pokorná a Jana Preissová, která tu hraje spolu se svým skutečným manželem královské rodiče a moc jí to sluší. Taky jsem si ráda zavzpomínala na Brigitu Zlámalovou, dětskou hvězdičku, která se pak na nějakou dobu stala televizní hlasatelkou... Takže ty hvězdičky dávám hlavně za ty sympatické herečky, skvěle zahraného krále skřítků a za to, jak se nám to se sestrou moc líbilo, když jsme byly děti ()

Phobia

Je mi jasné, že dnes už bych tuhle pohádku nevydýchala, anžto se mi s věkem vyvinula alergie na studiové kulisy a také hůře než v dětství zvládám situace odporující logice, ale když mi bylo osm, dost jsem ten depkoidní příběh prožívala. Únos dítěte a obchod s bílým masem, co víc si přát - skvělé téma pro malé fakany! Některé hlášky z "Bílé kočičky" mezi mnou a mojí sestrou zlidověly (koukám v komentářích, že to společně sledovalo povícero sester:-)). A mimochodem, nenechte se mýlit neviňoučkým vzhledem bílých kočiček - jsou to obvykle veskrze zákeřné svině! 65% ()

• Podle stejného scénáře vznikla v roce 1981 v režii Karla Weinlicha i rozhlasová pohádka „Mé tety jsou víly". (Miggi90)

Květa Fialová 1929 - 2017

Květa Fialová 1929 - 2017

26.09.2017

Po dlouhé nemoci zemřela ve věku 88 let herečka Květa Fialová. Narodila se v české kolonii u slovenského Fiľakova do rodiny plukovníka letectva. Spolu se sestrou Blankou navštěvovala katolickou školu… (viac)