Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej

(divadelný záznam)

Petr Čtvrtníček napsal hru "Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?" na přelomu let 2004 a 2005 jako reakci na korupční skandál v Českomoravském Fotbalovém Svazu. Následně s touto inscenací hostoval na scénách řady českých divadel. V beznadějně vyprodaných sálech excelovali v hlavních rolích Petr Čtvrtníček společně s Jiřím Lábusem za živého hudebního doprovodu Malého symfonického orchestru BEZDREV. (oficiálny text distribútora)

HappySmile

Sice mám Čtvrtníčka i Lábuse ráda, ale vypadá to, jako by tady nevěděli, jaký divák na tohle půjde do divadla. Myslím, že někdo, kdo jde na inscenaci typu "ty vole, to je ale čůrák ta mrdka", asi není zrovna milovník opery, která byla jednou z hudebních vložek. Písnička "We Are the Champions" už byla v pohodě, ale hodila by se na úplný závěr, kde místo toho bylo další fildikání, které opět asi již zmíněného diváka nezaujme. Ovšem chlapci to přečetli pěkně a Poláškova scéna s odposlechem Lábuse a Čtvrtníčka a jeho vlastním výkladem slov: " ... a diváci - vidíte, nesmějte se, oni vám v zákulisí říkají mutanti" neměla chybu. ()

Segrestor

Těžko si představit, jak takové dialogy někdo vymýšlí a ještě tím reflektuje současnou korupční scénu. Takový umělec prostě neexistuje. Ale i tak Petru Čtvrtníčkovi muselo dělat velké potěšení, když zkrátka jen přepsal záznamy z policejních odposlechů do nějakého celku. Kdo by si byl pomyslel, jak tyto "hlášky" rychle vletí do oběhu. Halt, lidi mají rádi, když se oficiálně mluví sprostě. Dokáže je to neskonale rozesmívat. Komiku toho všeho umocňují herci Čtvrtníček a Lábus, kteří se u toho tváří, jakoby zrovna kupovali rohlíky a mlíko. A na pozadí toho všeho visí ve vzduchu ta skutečnost, že se vlastně takhle někdo skutečně bavil, že takhle funguje pozadí českého fotbalu. Ivánku, kamaráde aneb Jak z trapné ostudy vykřesat nůši plnou humoru. ()

Cimr

,,Ivánkovi" vděčím za hodně moc. Před zhlédnutím této hry jsem nenáviděl sprostá slova. Když někdo mluvil sprostě, bylo to pro mě snad ještě neúnosnější, než kdyby kradl. Ale po zhlédnutí tohohle klenotu jsem zjistil, že i plejáda těch absolutně nejsprostších slov může být vtipná. Každému člověku totiž po pár minutách dojde, že Čtvrtníček s Lábusem takhle mluví schvalně, že si prostě dělají srandu ze sprostých slov a z porušování nejrůznějších tabu. A to je vážně HODNĚ vtipné. Jen by mě zajímalo, jestli to někdy nějaká česká televize odvysílá:) ()

Eddard

Na první shlédnutí jsou to poctivé čtyři... záplavy sprostě-vtipných hlášek v podání dvojice Čtvrtníček-Lábus vám promasíruje bránici. Na druhé shlédnutí jsem se taky párkrát zasmál a o něco víckrát ušklíbl, ale kouzlo už se valem vytrácelo. No a napotřetí už mě to docela štvalo. Je to jednak obšlehnuté (originální rozhovory přepsané v novinách jsou vtipné sami o sobě), jednak to nestaví na ničem jiném, než na faktu, že si dva zkorumpovaní funkcionáři sprostě povídají po telefonu. Když se nad tím zamyslíte, je to jenom "vývar" jak říká Čtvrtníček v jednom ze tří nechutně krátkých bonusů na DVD (pokud ho máte v plánu koupit, vřele nedoporučuju). Za první nadšení jsem ochoten zůstat na třech. 60% ()

venus odpad!

Trapný stupidní humor, který mi opravdu nic neříká. Je to jako když přijdete do mateřské školky, řeknete "hovno" a všichni se začnou smát. Divadlo by mělo mít nějakou úroveň. Napsat scénář, který z poloviny obsahuje jen "tyvole tyvole", to je fakt ubohé. Smysl pro humor mám, směju moc a ráda, ale tohle prostě není humor... je to úplně o ničem. Čtení z papíru, postávání na podiu - to není umění! ()

• Celý projekt prakticky nepotřeboval žádný scénář, jelikož drtivá většina replik dvojice Lábus a Čtvrtníček je výsledkem záznamu policejních odposlechů vyšetřovaných fotbalových funkcionářů a zbytek iprovizace herců. (korbitch22)
  • Zhruba v patnácté minutě záznamu je v první řadě publika vidět herec Marek Daniel, který na představení přišel oblečený a nalíčený jako jeho postava Ing. Hlaváček z pořadu Na stojáka (od r. 2004). (M_J_Adler)