Na stojáka

Zdeněk Tyc

Kamera:

Josef Hruša

Účinkujú:

Pavel Liška, Michal Kavalčík, Tomáš Matonoha, Tomáš Hanák, Petr Čtvrtníček, Jan Budař, Marek Daniel, Bohumil Klepl, Anna Polívková, Václav Koubek (viac)

Stand up comedy - sólové výstupy bavičů, specialita angloamerických barů, je snad nejkrutějším testem komiků. Kdo nedokáže, aby divák zvedl oči od sklenky, natož odložil doutník a zaplácal, je vyřízen. Sledujte Na stojáka z produkce HBO ČR.  Originální česká "stand-up comedy" vychází z tradice známé z angloamerických barů. V nich se bavič na malém pódiu postaví před publikum a během několika minut je zkouší pobavit vtipy, zpěvem, či improvizovanými scénkami. Slavným americkým příkladem byl komik Lenny Bruce, kterého ve známém filmu Boba Fosse ztvárnil Dustin Hoffman. Pořad NA STOJÁKA tvoří trvalou součást českého programu HBO. Původně se opíral o populární tváře typu Tomáše Hanáka, Tomáše Matonohy, či Ester Kočičkové, autoři však postupně objevili i talenty dosud neznámé - například Ivu Pazderkovou, Josefa Poláška, Lukáše Pavláska, Marii Ludvíkovou, či Lumíra Tučka. "Na stojáka je odvaha vystoupit a dát se všanc," říká režisér Zdeněk Tyc. "Na stojáka je prolomení chladné televize, něco, co tu ještě nebylo, něco, co riskuje a chce překvapit," upřesňuje režisér. (oficiálny text distribútora)

Petroff

Co jsem viděl, tak je to pořad, kde ten u mikrofonu vypráví starý vtipy a podává je, jako by to byly jeho vlastní zážitky... hahaha... Vážně mám radši anglickej humor... Sakra, machrujem jak jsme hrdý na ten náš, a přitom je to celý jen o trapnosti... Přednes 120 sprostejch slov jako hlavní vtip večera, to chce koule - uřízlý. ()

dobytek

Udělat ze sebe idiota před tolika lidmi, tomu se řiká odvaha. Docela by mě zajímalo, jakej matroš rozdávaj divákům, aby se těm pyčovinám smáli. Blbější historky snad nevypráví ani místní blázen zvanej Adélka, když se vožere v mym oblíbenym baru a snaží se tam na sebe upoutat pozornost. Viděl jsem sice asi jenom 5 dílů, ale všechny stály za hovno. A jestli Matonoha a jeho dopis KSČM patří mezi to nejlepší z pořadu, tak mnohem lepší kecy můžu slyšet v různejch zaplivanejch hospodách a barech. Podle mě je to pořad pro různý rádoby intouše, co si připadaj děsně dekadentní, když někde uslyšej sprostý slovo. ()

Krissty

Není to sice dokonalý pořad, ale mě prostě baví! Samozřejmě hodně záleží na tom, kdo právě vystupuje, ale většinou mě pobaví snad každý.. Největšími génii v oboru jsou pro mě ale Iva Pazderková a především skvělý Karel Hynek!!! Je neuvěřitelně originální a vždy mě z jeho humoru bolí břicho od smíchu.. Je prostě dokonalý :) Jinak jsou tam baviči, kteří jsou opravdu dobří.. S jinými je to zase nahoru-dolů.. Celkově je ale pořad super :) ()

MMR

Velice zábavný pořad. Mám zde své vybrané komiky, kteří mě nikdy nezklamou. Nejlepší je podle mě Lukáš Pavlásek, u jeho vyprávění se směju jak blbej. Další, který jsem si oblíbil jsou: Iva Pazderková, Daniel Čech, Karel Hynek, Richard Němec a pak také Richard Nedvěd, který se pak objevil i v soutěži Česko Slovensko má talent, kde se umístil na druhém místě... ()

Omnibus

Úroveň jednotlivých stand-up vystoupení je v rozpětí od nudný téměř odpad až po absolutorium, scénky "ohrožující váš sociální, psychický, sexuální a vůbec jakýkoli vývoj. A nebo se z toho můžete i ... zažívací potíže... Přejeme Vám hluboký umělecký kultovní zážitek !". Já byl na Na stojáka naživo sice jen jednou, ale stálo to za to! Chvílemi jsem se i dusil. Ať už smíchy nebo když mi partnerka nasazovala kravatu, a snažila se mě odtáhnout z kavárny pryč, se slovy: proboha, nezapojuj se!. A to jsem jen Knorovi, který pochválil jedné dámě (spíš tedy rachomejtli) v publiku lišku kolem krku a zeptal se „má zde někdo ještě nějaké zvíře ?“ nahlásil, že mám hroznýho vlka... A on ho pak s gustem ještě párkrát připomenul. Ale taky jsem bohužel zažil scénky, kdy jsem se nesmál vůbec a jen mě, za toho účinkujícího, fackovala hanba. Za trapnou a odfláknutou nudu na jevišti. A to nemluvím o Ester Kočičkové, která přišla nametená a měla problémy dát text. Čili celkově bohužel jen pouhý průměr. Edit: zapomenu na to živé Na stojáka. Pustil jsem si to DVD teď znovu a zvyšuji na 4* ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj