Jednoho letního rána v ospalém městečku Blackwater v Louisianě udeří meteor do muzea Pleistocene, městečko se začne prudce ochlazovat a 40.000 let starý mamut je vypuštěn do ulic. Speciální agenti Powersová a Whitaker mají 17 hodin na jeho zneškodnění než bude město zpustošeno. Agenti povolají odborníka, paleontologa Dr. Franka Abernathyho, aby jim pomohl dostihnout a ulovit „stvůru“ dříve, než jeho zuřivé běsnění zdemoluje okolní svět. Jak ubíhají hodiny a narůstá počet mrtvých, Dr. Abernathy si uvědomí, že pro záchranu své dcery Jacky a ostatních nevinných obyvatel musí pomoci agentům zničit své vlastní celoživotní dílo. (Intersonic)

Isherwood

Yep, yep, yep! Pekelně dobrý a zábavný shit, který vesele sjíždí lajny klišé všech podřadných (sub)žánrů a výsledný produkt je hodinu a půl trvajícím veselým tripem, k jehož sledování je (možná) třeba více než jenom pořádného nadhledu. Vyjmenování všech (veskrze zábavných) negativ by zabralo půl strany – byť nutno uznat, že špatný střih rozbíjející dramatickou linku, je jasným výrazem režisérovy levoty. Divácky mnohem jednodušší a méně útrpnější zřejmě nakonec bude nechat se osvítit duchem Eda Wooda, díky digitálním trikům říznutého Uwe Bollem, a pořádně si to celé užít… ()

MM_Ramone

Aj keby sa jednalo o čistokrvnú paródiu, tak je tento film prepadákom. Ale mne sa zdá, že to autori nemysleli všetko tak parodicky ako to nakonec vyznelo. Herecké výkony sú tak mizerné, že som niečo podobné už dávno nevidel. Filmové efekty a animácie samotného mamuta vypadajú akoby ich mali na svedomí žiaci základnej školy. No a scenár tohto filmu je vyloženou debilitou. Druhý krát by som sa na to nevydržal pozerať. * ()

SOLOM.

Filmy s prehistorickými zvířaty zatím moc nenašli velkou oblibu u diváků. Myslím ty s hororovým podtextem. Nevím čím to je, ale digitální potvory vypadají opravdu otřesně a jejímu vzhledu by uvěřilo jen malé dítě, a to by se na to nemělo dívat z morálního hlediska.Největší bombou je, že se tohohle filmu zhostil Tim Cox. Jde o režiséra, který natáčí jen samé filmové braky a je vlastně ostudou tohoto žánru. Ještě jsem neviděl od něho film, který by mě doopravdy zaujal. Film samotný má naprosto nelogický scénář, kdy mimozemská hmota oživí mamuta a ten začne zabíjet obyvatele města. Pokaždé se objeví zcela nečekaně a nikdo ho neslyší. Vím je to k smíchu (dokážete si představit slona jak nepozorovaně a tiše dojde na Václavské náměstí a začne rozdupávat dav???). Co se týče jeho postavy jako takové: jde o digitální naprosto směšnou napodobeninu mamuta, kdy mu nevěříte ani ty chlupy na těle, prostě hrůza. ()

raimi

Když film skončil, uviděl jsem v titulcích jméno režiséra. Tim Cox. A hned mě bylo jasno. Larva! Tenhle chlápek může za utrpení, který jsem při larvění prožil. A já vůl si od něho pustím, v dobré víře, další biják! No jak to asi mohlo dopadnout? Strašně. Těšil jsem se na přiblblý béčko (céčko až zetko) plný demencí všeho druhu, trapnýho humoru, laciných triků, otřesných hereckých výkonů a dostal jsem... béčko plný demencí všeho druhu, trapnýho humoru, laciných... No moment!!! Tak co je teda špatně? Prostě všechno! Půl hvězdičky za to, že to bylo lepší než Larva a druhá půlka za neuvěřitelně senilního Toma Skerrita, který se tváří jako kdyby si nemohl vzpomenout v kterým filmu se právě nachází. Ach jo, a já se tak těšil na obřího mamuta, co z lidí vysává životní energii chobotem!!! A dostanu tohohle vypelichance! :-))) ()

Oto10

Film jsem sledoval, protože jsem chtěl proniknout do žánru horor/komedie. Už z hodnocení jsem nečekal kdo ví jaký zázrak. Film šel v televizi, kdybych měl jít na něj do kina, tak určitě lituji vyhozených peněz. Film je nudný a mamut celkem taky - vypadá docela nepovedeně. Film je špatný a to i kdybych ho měl hodnotit na základě jeho žánru. Nicméně nemohu mu upřít pár vtipných momentek jako je rádoby sex staršího páru důchodců v autě, dále poskakování sklenice se zubní protézou a nebo vraždící vysavač značky mamut. Jinak se však jedná o Déčkový film - 10 %. ()

• Tým zodpovědný za speciální vizuální efekty byl nominován na cenu Emmy. (Terva)