Špeciálne komando

• Česko Jednotka zvláštního určení (viac)
USA, (2006–2009), 50 h 17 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvorcovia:

David Mamet

Hudba:

Robert Duncan

Dennis Haysbert, Regina Taylor, Robert Patrick, Audrey Marie Anderson, Max Martini, Abby Brammell, Michael Irby, Scott Foley, Demore Barnes, Alyssa Shafer (viac)

Aké obete musia prinášať rodiny vojakov a dôstojníkov, pracujúcich v extrémne utajených jednotkách amerických ozbrojených síl? (oficiálny text distribútora)

soulless

Moc nevím jak Unit hodnotit. Jsou díly, které se dají považovat za úplnou sračku a ztrátu času (holt v tomhle případě armádě rodinné pouta nesvědčí), nicméně některé díly jsou špičkově zpracovány a provedeny, proto bych seriál nezatracoval. Samozřejmě much má jak v chlívě, od poměrně povrchních postav (hlavně ten černý autobus, kteřý má tvořit partnerku hlavního hrdiny), rodinné vztahy vyumělkované a celkově nudné. Nicméně, když přijde na boj, seriál se dostává do solidních obrátek a přesně to je důvod. proč jsem u něj vydržel až do konce. 6/10 ()

Ravi

Těžko říct, některé díly jsou dobré a některé zase hrozné. Ale celkově vzato bych Unit bral jako lehký nadprůměr. Někdy je to neskutečná ukecaná nuda, jindy jakby se divák octl v Black Hawk Down. Co ale hovoří za vše, je hodnocení tady oproti IMDb. Česká veřejnost má většinově vojáky mimo zem za žoldácké okupanty, včetně našich, což se mi osobně příčí. Pokud si ale vezmete ze seriálu to, co potřebujete, nebudete zklamáni. 65% = 3/5 ()

kellys2

Jednoznačně jeden z nejlepších seriálů s vojenskou tématikou. Slabší díly jsou, jako v každém seriálu, běžné. Pohled na speciální jednotky a jejich manželky s rodinami, je originální. I když manželky jsou někdy na zabití. Ne že by mě některé díly nevytáčely, jako celek špička. Dennis Haysbert a Max Martini odvedli skvělý herecký výkon. Patriotismus a hvězdy s pruhy, nejsou jako v jiných seriálech, na prvním místě. Tvůrci si dokonce dovolili kritiku amerického systému, to stojí za pochvalu. Viděl jsem všechny díly, natočených sérií. škoda že seriál skončil. ()

Djkoma

Extrémně rozporuplný seriál, který skáče od špatného dílu ke slušnému a od průměrného nápadu k hodně dobrému. Postavy jsou po chvíli průhledné a zapojení manželek vojáků je zajímavé, ale přitom ne plně využité. Mrzí mě, že většina děje mimo vojenské akce je vyplněn hlavně manželkami, jejich podváděním svých manželů a pochybných aktivit, které neprospívají pořádně k celkovému slušnému dojmu ze seriálu. Po několika dílech tento seriál pravděpodobně divák opustí, protože nemá hlubší význam. ()

PEZ

Imdb hodnotenie je podla mna ovela "pravdivejsie" ako to, co sa nachadza na tejto stranke. Tvorca, producent a hlavny scenarista David Mamet nie je ziadny niktos, za scenar k divadelnym hram dostal Pulitzerovu cenu a nominacie na Tony (nieco ako divadelny Oscar). Jeho filmy mali vitazstva a/alebo nominacie na Oscaroch, Zlatych globusoch, na festivaloch v Benatkach, Cannes atd... To len pre predstavu neznalych, ktory mozu byt lahko odradeny celkovym hodnotenim. Serial The Unit je specificky tym, ze svojou vojenskou tematikou s vacsou pravdepodobnostou viac zasiahne muzske publikum. To zaprve. A za druhe, v takomto americkom seriali sa da ocakavat nadych patriotismu (podla mna by bol takyto typ serialu podobny vo vacsine krajin). No podstatna je zabava. A tu serial ponuka dokonalo. Nepoznam podobny serial zaoberajuci sa tajnou vojenskou jednotkou na takej urovni. A ktory chlapec nesnival ked bol maly o tom, ze je sucastou podobnej jednotky? Niektorym to ostalo aj do dospelosti. :) Tak teda - drviva vacsina dielov bola nadpriemerne zaujimava a napinava, navyse zvladnuta vyborne aj technicky. Casting vysiel na vybornu, celej jednotke sefuje skvely Dennis Haysbert, ale aj ostatni clenovia a rodinni prislusnici boli najdeni vydarene. Je sice pravda, ze viac ma (logicky) zaujali samotne misie, ako "rodinne problemy" rodin clenov jednotky, no zaroven treba spomenut, ze doraz BOL kladeny na dane misie a aj rodinne sceny neboli take nudne, ako to tu vela ludi popisuje. Pravdu povediac serial som videl uplne cely, komplet 4 serie, takze mozem s istotou potvrdit kvalitu, ktora sa udrzala az do konca a pri sledovani posledneho dielu mi bolo skutocne luto, ze viac casti uz neexistuje. 8/10 ()

• V závere epizódy sa mení poradie členov skupiny prechádzajúcej cez mínové pole. Konkrétne Ellis Kapp (Richard Gilliland) sa v jednotlivých záberoch nachádza striedavo v čele skupiny a na predposlednom mieste. (koba)
  • V seriálu se nedozvíme skutečné jméno jednotky. Pouze krycí název: „303. skupina logistických operací“. (Sharky95)
  • Keď na konci epizódy seržant Brown (Scott Foley) vystúpi z auta, je hladko oholený. No keď sa v nasledujúcej scéne zvíta so svojou manželkou, je zarastený. (koba)