Bývalý astronaut NASA Charles Farmer (Billy Bob Thornton) se odmítne vzdát svého snu podívat se alespoň jednou v životě do vesmíru. Na rodinné farmě si začne ve stodole stavět vlastní raketu, která by ho vynesla na oběžnou dráhu. Jeho „vesmírný program“ samozřejmě vzbudí zájem sousedů, kteří se jeho „kutilstvím“ dobře baví. Další, koho začne Charlesův sen zajímat, jsou novináři, kteří větří skvělý příběh na titulní strany. Na druhou stranu vláda neshledává na stavbě soukromé vesmírné lodi nic zábavného. Naopak považuje Charlesův koníček za podezřelý a postupem času za možné ohrožení, které je nutné zastavit. Jediný, kdo věří v Charlesův sen je jeho manželka Audie (Virginia Madsen) a jeho bývalý kolega z NASA (Bruce Willis). To, co začalo jako neuskutečnitelná fantazie jednoho snílka, začíná získávat reálnou podobu. (oficiálny text distribútora)

Fr

KDYŽ JSEM BYL MALÝ KLUK, ŘÍKALI MI, ŽE MŮŽU BÝT VŠÍM ČÍM CHCI. ZA VŠECH OKOLNOSTÍ. MOŽNÁ JSEM ŠÍLENÝ, ALE STÁLE TOMU VĚŘÍM. KDYŽ NEMÁME ALESPOŇ SNY, NEMÁME NIC ..... /// Rodinnej filmeček o chlápkovi, kterej předčí všechny ostatní chlápky navlečený do kostýmu klauna. Charles Farmer, vesmírnej kovboj má spoustu dluhů, charakter, úžasnou raketu, milující rodinu a SEN! Všichni optimisté milující šťastné konce a je jim jedno, jakým způsobem se k nim dojde, mrkněte na klasicky americkou blbinu u který by člověk nakonec uvěřil, že tam nahoře může bejt brzy pořádnej hukot. ,,LEŤ, TATI LEŤ!“ Kdo by se nechtěl podívat na místo, kde žijou jeho sny? Normálně jsem se i já, taťka od rodiny, lehce rozvzlykal. Měl jsem (a stále mám) přece taky sen. Ne, nechtěl jsem bejt kosmonautem, ale popelářem. Mám ještě šanci? Asi těžko, nežiju v Americe! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se kupovat raketový palivo. 2.) Chci ukázat rodině, jak vypadá tolerantní žena a matka. 3.) Uvidím, že ke splnění snu nestačí jen snít, ale i dědit. 4.) Mám sen. Sním o ........ (dosaďte cokoliv). /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ * ()

ArdathBay

Nemohu to unést. Co ? Tu tunu klišé. Je to celé nesmysl, ale to, že se člověk nemá vzdát svých snů, je pravdou. Ovšem cena, kterou by člověk mohl v případě "Astronauta" Farmera zaplatil, by byla příliš vysoká. Ještě, že se jedná o rodinnou popcornovou zábavu se vším všudy. Rozhodně mě NIC nepřekvapilo. ()

Radiq

Hlavní myšlenka, že si chlap staví svou raketu, aby si splnil svůj sen, byla dobrá. BB Thornton, pokud ve své roli nehraje zrovna naštvanýho chlápka, hraje už pořád stejně (připadá vám to, že je hrozně flegmatickej a tak). Virginii Madsen taky znám jenom z rolí manželek hlavního hrdiny. Je to film o snu, ale pro mě to moc sen není. ()

POMO

Príjemný film z "čistého vidieku", vkusne obhajujúci dôležitosť viery vo vlastné sny a potrebu podpory milujúcou rodinou pre ich úspešné dosiahnutie. Civilní herci, sympatická malá rola pre Bruca Willisa. Škoda len, že sa to celé tvári tak realisticky. Miestami som mal pocit, že to tvorcovia myslia vážne :-) ()

JohnCZ

Filmů, kde si hlavní hrdinové plní sny, je tuna. Od závodníků, přes vědce až po herce, zpěváky či jiné umělce. Astronaut v podobě Billyho B. Thorntona letící do vesmíru v podomácku postavené raketě je teda asi to nejabsurdnější, co jsem za ta léta viděl, ale když divák vypne mozek a nesnaží se v tom hledat byť jen elementární logiku, tak dostane příjemnou americkou limonádu s pěkným vizuálem a klasickým poselstvím, kde do poslední chvíle hlavnímu hrdinovi jednoduše nelze nefandit. ()

• Mark Polish, který hraje FBI agenta Mathise, napsal k tomuto filmu scénář. (Pumiiix)
  • Když manželka odjíždí v neděli do kostela na mši, zavírá dveře auta, které se ale nedovřou. V dalším záběru už jsou zabouchlé správně. (Pepy)