Teenager Kale (Shia LaBeouf) má zásadní problém. Dosud se nevyrovnal se smrtí otce, který mu při autonehodě zemřel před očima, a v důsledku toho fyzicky napadl učitele španělštiny, který se o něj nevědomky "otřel". Pro aktivního kluka jsou tři měsíce úředně nařízeného domácího vězení neskutečným utrpením. Uniknout nemůže, kontrolní zařízení, které nosí ve dne v noci kousek nad kotníkem, ho hlídá až příliš dokonale. Pravidla jsou jasná - pokud se vzdálí od rodného domu, čeká ho polepšovna. Do sousedství se naštěstí nastěhovala atraktivní vrstevnice Ashley (Sarah Roemer), a tak si Kale krátí čas jejím šmírováním otcovým dalekohledem. Postupně ho tahle "špionážní hra" začne pohlcovat, čím dál hlouběji proniká do soukromí svých sousedů, až u jednoho z nich (David Morse) zaznamená velmi nezvyklé chování. Společně s Ashley, která jeho pozorovacím dýchánkům také propadne, začínají monitorovat každý jeho krok, až v nich začne klíčit podezření, že by to mohl být dlouho hledaný sériový vrah. Uvěří ale někdo klukovi se škraloupem a jeho přítelkyni, která také není zrovna bezproblémová? Vždyť možná jde jen o výplody jejich bujné fantazie. Možná ale právě odhalili tajemství, kvůli kterému by mohli velmi snadno zemřít. Nezapomínejte, že každý vrah je něčí soused. (oficiálny text distribútora)

petero

Disturbia má super úvod. Tá havária je skvele natočená. Ďalej mi to už nepripadalo nijak objavné a napínavé to bolo len ku koncu. Je to však prví film Shia LaBeoufa v hlavnej úlohe (Transformerov nerátam), ktorý zrejme oskara nikdy nedostane no je to proste sympaťák a nikto iný by sa na túto úlohu lepšie nehodil. ()

Kaka

Disturbia splňuje parametry thrillerového konceptu do posledního detailu a do nadprůměrných vod tento snímek povyšuje herectví strhujícího teenagera Shii LaBeoufa. Kdyby tenhle kluk začal konečně hrát muže a přestal šaškovat před obrazovkou a hrát si na mladšího, bylo by to ještě lepší. I tak ale je na co koukat. První hodina je relativně pomalá a nechybí detailní načrtnutí charakterů a několik vtipných/trapných situací. Druhá polovina a závěrečný vrchol jsou však trochu z jiného soudku a vzájemný kontrast obou částí filmu funguje kupodivu relativně dobře. Caruso režíruje nápaditě (scény s kamerou, hra se světlem, atd...) a snaží se diváka udržet v pozoru. Úvodní nehoda a závěrečné scény ve sklepě jsou výtečné. Jinak nadprůměrná žánrovka. ()

EdaS

Okno do dvora je jeden z mých úplně nej filmů a teenagerských variací "dospěláckých" filmů se upřímně děsím, ale Disturbia příjemně překvapila. Né, že by scénář nemohl být vynalézavější (překvapení tu fakt moc není), jenž je to lehce natočené, přirozeně zahrané (Shia je sympaťák, Sarah Roemer k nakousnutí, David Morse skutečně hrozivý) a závěr je skoro infarktový. Ty čtyři hvězdičky dávám v rámci současné produkce, Hitchův film by jich při stejném hodnocení musel mít minimálně šest. ()

sniper18

Je to dosť dobrý thriller. Má originálny a zaujímavý príbeh, v ktorom síce dlhši trvá, kým sa začne diať to dôležité, ale to vôbec nevadí, pretože výborný Shia LaBeouf aj nenapínavú časť zaujme. Napätie tu je veľmi dobre stupňované, pretože sa veľmi dobre rozvíja od obyčajného sledovania až po akciu, ktorá vyvrcholí v skvelom závere. Veľmi ma potešila úloha Davida Morsa ako vraha, pretože on sa na túto úlohu skvelo hodí. Som rád, že sa Shia LaBeouf dokázal presadiť aj v kinofilmoch. Už seriál Skvelí Stevensovci stál hlavne na jeho výkone, pretože má talent zabávať divákov a preto som očakával jeho úspech a splnilo sa. Tento film splnil presne moje očakávania a myslím si, že v rámci žánru je to výrazný nadpriemer. Objektívna kvalita filmu- 80%, film sa páči mne na 74%. ()

POMO

Obviňovať Disturbiu z toho, že stavia na najrecyklovanejšom thrillerovom námete a neprináša jediný moment prekvapenia, by bolo nefér. Je to remeselne dobre zvládnutý napínák pre teenagerov, ktorým sú pojmy ako "Hitchcock" alebo "Okno do dvora" ukradnuté. Shia LaBeouf dôstojne drží na pleciach celú prvú, trochu nudnú hodinu, a Sarah Roemer pripomína stredoškolské časy prvých zaľúbení. A posledných 20 minút je naozaj slušne vyhrotených. ()

• Čiary, ktoré indikujú priestor, v ktorom sa môže Kale (Shia LaBeouf) pohybovať, sa v priebehu scén menia. (Real Tom Hardy)
  • Sarah Roemer (Ashley) nevedela šoférovať s manuálnou prevodovkou a práve BMW, na ktorom jazdí, bolo manuál. (Real Tom Hardy)

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Akční série G.I. Joe opět mění režisérský dohled. První díl měl na starost Stephen Sommers (Mumie), druhý Jon M. Chu (Let's Dance 2) a o převzetí trojky momentálně vyjednává D. J. Caruso (Oko dravce)… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)