Mini séria rozpráva príbeh ľúbostného trojuholníka ktorého hlavnými aktérmi sú mladý Casanova, Henriette a jej manžel Grimani .Príbeh sa prelína s obdobím o 44 rokov neskôr kde sa ocitá Casanova na vzdialenom zámku. Cíti že umiera a Edith v ňom prebudí túžbu rozpovedať svoj životný príbeh. Snaží sa mu pomôcť nájsť jeho jedinú pravú lásku Henriette. (STV)

Puddle

Už začátek, kdy se úžasně výstřední a sebevědomý David Tennant uvádí do role největšího svůdníka všech dob útěkem před rozhněvaným manželem svým: „If you could do what I could then you would do it too. But you can´t.“ dává tušit, že oproti většině stupidních TV filmů, s jakými má člověk „čest“ například na Primě, je tohle dílko naprosto o něčem jiném. Casanova je parádní jízda, která neztrácí ani na chvilku, je vtipný i smutný a dokáže zvednout ze židle v obou rovinách a vůbec nevadí, že inspirován životem skutečného Casanovy je velice volně. Parádní Tennant a Shaun Parkes jako jeho správně přidrzlý sluha, skvělá Rose Byrne a všichni další. Co si film nemůže dovolit oproti zpracování s Heathem Ledgerem do rozpočtu, to bohatě vynahrazuje skvělými dialogy a scénářem celkově, kvalitativně bych jej klidně přirovnal i třeba k takovému Amadeovi. Jediná věc, kterou bych vytknul, je to, že Casanova vypadá v rozmezí nějakých dvaceti či třiceti let pořád stejně (mohl si nechat alespoň narůst vousy nebo tak něco). ()

Jinny

70 %. Starý Casanova vypráví historky o tom, jak zprznil i ochotnou jeptišku, zbohatl a zase zchudnul a jak doopravdy miloval jen jednu ženu, která mu dovolí leda tak políbení ruky. A nakonec vypráví i o tom, jak se rozhodl takový život opustit, když i jemu zmrznul úsměv na rtech. Peter O´Toole je okouzlující vypravěč a společník a jeho mladší verze David Tennant si užívá každou chvíli na obrazovce. Ačkoliv divákova první reakce na Tennanta nejspíš bude, že to dlouhé britské bidlo jako Casanova vůbec nevypadá, svým šarmem a energií ho brzy nenechá na pochybách, že tu roli získal právem. Celkově se jedná o zajímavější zpracování tématu než film s Heathem Ledgerem, byť je to opravdu hlavně zábavná jednohubka. ()

July

Na úvod: Casanova není historická ani životopisná série. Pokud takovou čekáte, honem běžte pryč, protože tady se dočkáte obrovského zklamání. Je hodně přikrášlená, velmi stylizovaná, leccos přidává, spoustu věcí převrací a mnohé vynechává... a výsledkem je příjemná romantická komedie s charismatickými postavami a velice zábavnými momenty. Místy se mi dost nelíbilo ztvárnění, ale jako celek mě Casanova potěšil. Ocení ho nejspíš hlavně milovníci britské kinematografie - protože tohle ani nemohl natočit nikdo jiný než Britové. Divoký anglický dvůr! Po této scéně (byť předvídatelné) jsem se nemohla přestat smát, a podobných momentů bylo více. ()

igi B.

No co tímhle chtěl básník říct? Casanova se nejspíš v hrobě obrací, že z dobové >popkulturní< osobnosti udělali současně televizáckou figurku, šklebící se do kamery a pronášející divácky nepochybně vděčné pindy - umocněno umouněným a hloupoučkým českým dabingem. Nakonec tedy - co s komedií, u teré nemáte důvod se smát a s dramatem, jež na dramatičnosti nabyde nejspíš až při představě rozpočtu za všechny ty zbytečné kostýmy a produkci vůbec. Promarněné téma. Nic... Absolutně nic... Smutné... :-/ ()

filmmovier

Historicky je sice tenhle Casanova poněkud nepřesný, ale pod vedením RT Daviese jde o skvělou podívanou, kterou táhnou vpřed nádherné Benátky, skvělá dobová výprava, vynikající Peter O'Toole a hlavně šarmantní a neodolatelný Tennant. Občas je to sice poněkud dlouhé, ale prostřihy na starého Casanovu a Tennantův elán to táhnou vpřed. Navíc tady skvěle funguje romantická linka ústřední dvojice a té komedie je tu taky docela dost. Takže výsledkem je velmi příjemná podívaná - přesně podle očekávání. Sice asi hlavně pro fanoušky tvůrců, ale i tak. 70 %. ()

• Představitel mladého Casanovy, hnědooký David Tennant, nosil během natáčení modré kontaktní čočky, aby měl barvu očí jako představitel starého Casanovy Peter O'Toole. (banrun)