Špeciálny agent John Sands (Steven Seagal) už celé roky pracuje pre tajnú divíziu americkej armády. Jeho zamestnávateľ sa však zrazu cíti ohrozený informáciami, ktoré Sands získal v predchádzajúcich misiách, a tak sa ho rozhodne uväzniť a vymazať mu pamäť! Johnovi sa síce podarí zo supermoderného väzenia uniknúť, no pomerne rýchlo ho opäť chytia - a s jeho dolapením prichádza aj ponuka, ktorú nemožno odmietnuť. Ak sa mu totiž podarí nájsť unesený tajný bombardér Stealth a dopraviť ho naspäť do amerického vzdušného priestoru, na oplátku získa späť svoju stratenú slobodu! No ak sa jeho misia nevydarí, padne Stealth do rúk nemilosrdných teroristov, ktorí ho plánujú použiť ako nosič biologických zbraní... Sandsa teda čaká azda najťažšia úloha jeho kariéry - najskôr totiž musí preniknúť do radov nepriateľa a potom sa pokúsiť zvíťaziť vysoko v oblakoch v šialenom súboji o (nielen svoj) život! (TV Markíza)

Echelon1 odpad!

Tak tento film je sila. Ale čo sa od toho dalo čakať ? Akčné scény katastrofálne, hlášky boli fakt trápne, nezmyslov ako sa patrí-z lietadlovej lodi vzlietne F/A-18 a F-14 a potom sa z nich zrazu stanú F-16. Keď americké lietadlá vstupujú do zakázaného vzdušného priestoru, a sú "videné" na obrazovke radaru, tak ich radarový obraz je tak veľký, že vypadá ako keby tam prilietali Emmerichove mimozemské lode. Podobných blbostí je tam viacej, nechce sa mi ich všetky menovať. Ani aké také zábery na lietadlá nedokázali uchrániť tento film od odpadu. ()

Beky

...tentokrát jsem zaznamenal dokonce tři různé hlasy, které mluví Seagala!!!!...ale já už to přestávám považovat za chybu:)...kdo se teší na souboje, tak by měl film přetočit na posledních 15 minut., protože dřív se jich dočká pouze v náznacích, tzn. Seagal napřáhne, střich na ruku nebo nohu, padouch padá, střich na Seagala jak čumí někam jinam než má a nebo ho nevidíme vůbec, protože je snímanej od pasu ke krku anebo je to z dálky jak prase, ale my stejně víme, že to Seagal neni!!!..co se děje na konci v hangáru je podstatně lepší a je vidět, že když chce někomu nakopat, tak to neni žádnej problém, škoda že choreografie souboje s tyčí a věšákem je mizerná.... a Steven vůbec neni tlustej!!!..vypadá opravdu dobře ( fakt nekecám ), ale to je tak jediný pozitivum filmu!!!..a jelikož je film o letadýlkách, tak nám tvůrci představili několik leteckých soubojů, samozřejmě z jiných filmů nebo dokumentů, protože s rozpočtem kolem 7 mil. dolarů příliš muziky nenaděláš!!!!..s klidným svědomím můžu konstatovat, že film je lepší než Síla úderu!!! ..je to sice příšerná nuda, zejména v první polovině filmu, ale pravděpodobně se nebudete chtít zabít při sledování Seagalovo trampot:)..dávám 30%!!! P.S. a protože je to pravděpodobně poslední film pod Keuschem, tak tady máte muj žebříček: 1. Stíny minulosti-40%, 2. Flight of Fury-30%, 3. Síla úderu-15% ()

Torgal

A naše milované prasiatko Steven je tu zas, aby nás pobavilo svojimi kúskami a ukázalo niečo zo svojej mágie. V dnešnej epizóde bude pre zmenu bojovať proti teroristom. Tí ukradli ultrasuper lietadielko a náš čuníček je jediný tvor, ktorý ho dokáže získať späť. Kým sa tak ale stane, tak v neprehľadných a zmätených bojových scénach zbije veľa škaredých ujov a nechá vybuchnúť polovicu krajiny. Oproti iným častiam tohoto nekonečného seriálu je tento diel ale mimoriadne vydarený vďaka množstvu humoru - scenáristi sa skutočne vytiahli a prezentovali sa vskutku širokou paletou absurdných nelogickostí. Len tak ďalej Steven, si kráľ. 3-/10 ()

smrtubohem

Film jsem viděl dřív než většinu Stevenovy tvorby nového tisíciletí. Vzpomínám si, že to nebylo tak špatný, ale vzpomínám si taky na to, že Seagal byl ošklivý a plnošthlý, čemuž odpovídalo i jeho fyzické nasazení, oblečení a z toho všeho vycházející aspekty. Velmi se bojím, že kdybych film viděl znovu, bude hodnocení o poznání horší. ()

lennyd

John Sands (Steve Seagal) dostává nabídku, kterou nemůže odmítnout - buď pomůže americké armádě získat zpět ukradený bombardér Stealth, kterého chtějí teroristé použít na rozvoz biologických zbraní, nebo může pomaličku napsat závěť... Ehm, když nad tím tak přemýšlím, tak tento film má opravdu všechno - letecké souboje, přestřelky v poušti, biologické zbraně, teroristy z Blízkého východu, lesbický sex dvou slečen, bitku obou výše zmíněných slečen, zradu amerického vojáka, nezranitelného hrdinu, atd, atd. Jenže - je to nachlup stejné, jako když pejsek s kočičkou vařili dort - taky do něj dali úplně všechno, ale zapomněli, že by to spolu mělo alespoň trochu ladit... ()

• John Sands se měl původně jmenovat Steve Parkin. (Seag)
  • Pracovní názvy: Black Thunder, Enemy of the Unseen. (Stocki)