Zia to má těžké: nechala ho přítelkyně, rodiče mu nerozumějí a – no jo, zrovna spáchal sebevraždu a teď žije „na onom světě“. Je to svět plný podřadné práce, sešlých barů, bývalých přítelkyň a nefungující dopravy. Jen co se v něm Zia octne, získá dva nové přátele: mazaného rockera ruského původu s podivným šarmem a inteligentní sexy naivku, která chce dokázat, že je tady omylem. V rozpadávajícím se oranžovém kombíku, který drží pohromadě pouze díky lepicí pásce, vyrazí společně na cestu, kde potkají neodolatelného Knellera (Tom Waits), který je provede poslední verzí Utopie. Film plný nečekaných zázraků a absurdního humoru ukazuje, jak je lidský život ve skutečnosti vzácný a nepředvídatelný. (oficiálny text distribútora)

Seti

Výborný filmek, který se mi přesně trefil do nálady. Špinavé prostředí onoho světa, podivné existence a atmosféra v něm byly prostě úžasné. Spoustě lidí by se mohlo zdát, že jde jen o další road movie, ale pro mě to byl film o tom, že nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř, a i když je vám nejhůř, tak by jste přesto neměli ztrácet naději... ()

lesumir

Nesmírně pohodový, originální a nápaditý film pro víkendové pobavení, těžící hlavně z výborných výkonů tří hlavním představitelů, kde se mi nejvíce líbil Eugene, jeho pohodový styl a intonace byly famozní! Ale asi půl hodinu před koncem s těmi malými zázraky a LVV a dalšími opravdu už moc nadnesenými věcmi se mi trošičku zhoršil pohled, ale pořád dávám čtyři hvězdičky za originální podání sebevražedné smrti... ()

Pavlínka9

Žasnu nad tím jak tohle mohl někdo natočit :) Je to tak unikární nápad, který je tak neskutečně prdlý, že si jen říkám - co my víme, co je opravdu poté, co skončíme "na druhé straně". Dobrovolně či nedobrovolně. Patrick Fugit mě bavil, prostředí bylo tak skvěle morbidní, neobvyklé a sakra - jako co bych dělala asi jako já, kdybych se tam ocitla. Má to pak vůbec nějaký smysl? :D :D D Závěr super - konečně mu to došlo - já bych to udělala asi taky :) Ale už asi trochu dříve. ()

Imune

Za mě jedna z nejlepších slaďáren, jaký jsem kdy viděl. SPOILER ALERT: Vyzdvihnul bych absurdity typu černá díra pod sedačkou u spolujezdce nebo posílání sirek do atmosféry, ale taky jsem si tu oblíbil sympatickou Shannyn Sossamon. Film působí ze začátku trošku depresivně (kupodivu), ale průběžně se z něj stává moc příjemná oddechovka. S klidným svědomím se dá i odpustit docela předvidatelnej konec. 80% ()

noby

Onen svět, který je stejný jako náš, jen o něco smutnější, špinavější, nespravedlivější. Svět, kde skončí všichni sebevrazi, a nikdo jiný. Svět, kde se nemůžete usmát. Absurdní snímek o útěku z našeho absurdního světa do ještě absurdnějšího, a o tom, jak absurdně se chováme, lhostejno v kterém světě. Nenápadný, ale průbojný kousek, drásavý i uklidňující zároveň. ()

• Vyobrazenie postavy ruského hudobníka Eugena je inšpirované spevákom skupiny Gogol Bordello Eugenom Hutzom. Pár songov od tejto skupiny je možné si vo filme vypočuť. (toi-toi)
  • V záverečnej scéne je možné počuť skladbu “Szomorú Vasárnap“ (“Ponurá nedeľa“) od maďarského skladateľa Rezső Seressa. Táto skladba sa po celom svete preslávila ako hymna samovrahov. (Astaroth666)
  • Pieseň, čo zaznie v prvej scéne "Dead and Lovely" naspieval Tom Waits. Tento herec a príležitostný muzikant vo filme rovnako stvárnil postavu Knellera. (Filip258)