Michael Polischka (David Kross) má pätnásť a žije v zámožnej berlínskej štvrti Zelhlendorf so svojou príťažlivou ale psychicky nevyrovnanou mamou Miriam (Jenny Elversová) a jej bohatým milencom, dr. Petersom (Jan Henrik Stahlberg). Keď sa s ním matka rozíde kvôli inému mužovi, domáci pán ich oboch vyhodí na ulicu. Musia sa rozlúčiť s prepychom a presťahovať do mizerného bytu na bezútešné predmestie Neukölln. V tomto svete násilia, drog, pouličných gangov, zlodejov a bitkárov je ľahké skĺznuť na šikmú plochu. Chlapec s úprimnou tvárou, ktorého šikanujú starší spolužiaci, si síce nájde zopár kamarátov, ale stane sa ľahkou korisťou miestneho podsvetia. Stretnutie s miestnym bossom Hamalom a jeho poskokom Barutom celkom zmení Michaelov život a vystaví ho krutej skúške. (TV JOJ)

Eluin

Kdosi kdysi pronesl, že německé filmy nestojí za nic. To je samozřejmě hloupost. Je mnoho talentovaných německých režisérů (a nemusí se zrovna jmenovat Emmerich) i herců. Mezi mladou a nadějnou generaci patří bezesporu i David Kross, kterého budete jistě znát z úspěšného filmu Předčítač. Hvězdou (minimálně lokální německou) se však stal už o něco dříve se snímek Drsňák (origin. Knallhart), kde si střihl roli studenta jedné německé střední školy, který prožívá životní útrapy způsobené nejistým rodinným zázemím, kde žije jen se svoji mladou matkou Miriam, a nepříjemným vztahem se skupinou třídních grázlů. Ti si v Michaelovi (tak se jmenuje Krossova postava) najdou poměrně snadný cíl pro své šikanování a Michael nevidí ze situaci jiné východisko než se spojit ještě s někým silnějším než jsou oni. Snímek nám představuje svět města Berlína tak, jak jej jistě mnozí jeho obyvatelé vidí krajně neradi. Je to svět plný přistěhovalců, bezdomovců, kriminálních živlů a drog. Je to svět zbavený nevinnosti, svět místy příliš krutý pro duši patnáctiletého chlapce. ()

Fiftis

Mám trocha alergiu na nemeckú kinematografiu a tento film smrdí nemecky až to bolí. Ono je to vždy ľahké spoznať, či sa dívate na Nemecký film, alebo nie. Ak by som šiel na tento film do kina, bol by som veľmi sklamaný. Hodnotím však priemerne a to aj preto, že vo filme je pár svetlých scén. Príbeh a zápletka je síce neoriginálna a dalo sa s tým trochu pohrať. Tvorcovia poriadne tlačili na pílu a tiež sa snažili hneď od začiatku rýchlo dostať divákov do deja. Dobré scénky ale hneď striedajú tie nudné. Myslím, že mnohí ďalší diváci to budú tiež hodnotiť priemerne. ()

sepp

Film je spise zajimavou sociologickou sondou soucasneho Kolina nad Rynem, konkretne casti Neukölln, jez je povestna svoji "pestrobarevnosti". Zbytek neni ani nijak zvlaste povedene remeslne zvladnut a pribeh je naivnoucky a v urcitych chvilich vylozene pritroubly - napr. finalni scena, kdy arabsti neukölln "gangstaz" cekaji celou noc az do ranniho rozbresku, nez Michael zmackne spoust... ()

Lucka.S

Velmi dobré drama, snažící se zachytit svět jednoho puberťáka, který se s matkou přistěhoval do chudé berlínské čtvrti, vyniká svou hodnověrností a napínavostí. Kromě skvělého hereckého výkonu Davida Krosse je zajímavá též postava matky hlavního hrdiny (Jenny Elvers-Elbertzhagen), jež má dosti specifický přístup k mužům a k životu vůbec. Syrovost prostředí podtrhuje zabarvení snímku do šediva. Někteří tady kritizují „nedotáhnutý“ závěr, ale podle mě je částečně otevřený konec výborný. ()

Ivoshek

Docela si umím představit, že takhle nějak se fakt žije v přistěhovaleckých čtvrtích. Na evropský film je to hodně politicky nekorektní (skoro všichni kriminálníci jsou tam Turci, arabové, kluci z bývalé SSSR...). Pár věcí mi přišlo přitažených za vlasy, třeba pěsťovka vůdci gangu nebo skoro celý konec. Ale i tak jsem celkově byl spokojenej, dostalo se mi nadprůměrného německého filmu, který se nebál zobrazit věci, před kterými se dnes raději zavírají oči. ()

Kate zaskakuje za Nicole

Kate zaskakuje za Nicole

15.01.2008

Jakmile Nicole Kidman dotočila válečný velkofilm Baze Luhrmanna Australia, s nadšením se vrhla na další projekt, nazvaný mateřství. S manželem Keithem Urbanem očekávají potomstvo, což je určitě… (viac)