Sherry Swansonová, která byla závislá na drogách a spáchala loupež, se vrací z vězení. Přímočará mladá žena se snaží zařadit do běžného života. Naváže kontakt s bratrem Bobbym, který vychovává její dceru Alexis. S holčičkou, na níž jí velmi záleží, se pokouší obnovit normální vztahy. Nějakou dobu se zdá, že prolomí nedůvěru okolí a dodrží své předsevzetí fungovat jako zodpovědná matka. Úspěšně abstinuje a získá místo vychovatelky malých dětí... Zmatená Alexis však vyrůstá pod vlivem bratrovy manželky Lynn, která na Sherry žárlí. Odcizení dívenky s její skutečnou matkou se prohlubuje. Sherry, jež se mezitím spřátelí s drsným sympaťákem, propadne beznaději a znovu sáhne po drogách... Příběh byl podle autorčiných slov inspirován reálným osudem její kamarádky z dětství. Snímek Sherrybaby, natočený v lokalitách New Jersey, se opírá o přesvědčivý výkon Maggie Gyllenhaalové v titulní roli a prozrazuje autorčinu dokumentaristickou zkušenost. Ilustruje mechanismy návratu delikventů do standardní společnosti a je rovněž obecnější úvahou o mladých lidech, kteří v životě selhali a snaží se o nápravu. (oficiálny text distribútora)

Vančura

"Sherrybaby" mi před lety ve Varech unikl, napravil jsem to až nyní díky nočnímu filmovému klubu na ČT2 :) A nelituji, je to dobrý film mající své kvality. Celý snímek stojí a padá na výkonu Maggie Gyllenhaal, která na MFF KV 2006 dostala za roli v tomto filmu cenu za nejlepší ženský herecký výkon. Danny Trejo zde má okrajovou roli a nestojí v podstatě za řeč. Líbila se mi nezúčastněná kamera, která jakoby s odstupem sledovala hlavní hrdinku, která v podstatě neslezla po celou stopáž z jediného záběru. V rámci žánru lze ocenit i celkovou civilnost a uvěřitelnost postav a jejich chování. A konec mi přišel velmi silný. "Sherrybaby" lze vnímat s ohledem na relativně nízké místní hodnocení jako dobrý test vlastní (bez)předsudečnosti - pokud se vám líbil, nejspíš jste s hlavní postavou soucítili a měli pro ní pochopení. Pokud jste se nudili a byli zmítáni averzí vůči Sherry, v reálu byste nejspíš nad podobnou existencí jen štítivě uplivli. A objektivní hodnocení filmu se mezitím někde cestou vytrousilo... tady se hodnotí vlastní postoj k filmové postavě, nikoli film jako takový. ()

bassator

41st KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2006 - OFFICIAL SELECTION - COMPETITION - Soutěžní sekce (Sherrybaby / SHERRYBABY / Sherrybaby) - Příšerně nudný film, Danny Trejo v kladné roli??? Divné... - 1. 7. 2006 - kino Thermal - Velký sál - Karlovy Vary - 35% ()

castor

Hlavním a bohužel i jediným kladem celého vyprávění je Maggie Gyllenhaal v hlavní roli rozpolcené ženy. Ta dokáže být drzá, stejně jako zranitelná, bezesporu dýchá za celý film. Jinak jde ale o přímočarou, civilní a bez iluzí načrtnutou story a sic se vyhýbá doslovnostem a je podporována "neumělým" a nevykalkulovaným scénářem, pro diváka nic výjimečného přichystané nemá!! Realisticky líčí osudy ženy, která bojovala se závislostí na drogách a nyní bojuje o rovnováhu ve svém životě, který chce zasvětit své dceři a pokusit se, aby už nikdy drogovou hranici nepřekročila, ba se k ní vůbec nepřiblížila. Nasazené tempo se ale příliš nezmění, režisérka se nesnaží vytvořit silnější situace a diváka se tak hlouběji nedotkne. 60%. ()

Aljak

Ani neviem či mám Sherry ľutovať alebo nie, lebo si za to mohla svojim spôsobom sama. Ale to ako jej vlastnú dcéru poštvala jej švagriná proti nej, tak to bolo poriadne hnusné. Však ktorú matku už by len tešilo, keby ju vlastné dieťa neoslovuje "mami" alebo menom? Takže v tomto mi jej ľúto bolo, ale inak až tak nie. Aj keď taká väzenská skúsenosť určite otrasie životom poriadne - a zaradiť sa späť do bežného života je nemierne ťažké, čo nám aj samotný príbeh labilne Sherry ukázal. Inak to bol úplne priamočiary príbeh, bez vyššieho posolstva - hádam len uvedomenia si vlastných chýb z minulosti. Rozhodoval som sa medzi 2 a 3 hviezdičkami, no ten koniec nestál za nič, takže 2*. ()

sedm.1

Moc dobře nevím,co jsem si z tohoto nezávislého snímku vlastně odnesl.Sherrybaby sice disponuje odvážnou a dobře hrající Maggie Gyllenhaal,ale ať se na mě nikdo nezlobí,i laciným příběhem,pro nezávislou produkci typickou horou vulgarit a dál?Sherrybaby nám ukazuje jeden z packaných životů,situace v životě,do kterých by se asi málokdo chtěl dostat,vše je to ale natočené tak nějak nezáživně,až nudně.Film mě nedokázal vůbec ničím zaujmout,překvapit,natož strhnout.To,že jde o realistickou,nezkrášlenou a nejspíše i pravdivou sondu do života závislých je sice pěkné,ale takovýchto filmů je je vážně moc a většinou i daleko v lepším provedení.A tak jediné,v čem mě film opět utvrdil je to,že z problémových lidí se svatoušci nikdy už nestanou.Kdo se zkrátka jednou do bahna jakékoliv závislosti zahrabe,už se z něj nikdy nevyhrabe. ()

• Ryan Simpkins (Alexis Parksová) přišla při natáčení o čtyři zuby. (ČSFD)