Matthew Broderick a Danny DeVito září v rolích sousedů, kteří mezi sebou soupeří o nejhezčí vánoční výzdobu! Buddy Hall (DeVito) je pevně rozhodnut, že tenhle rok přebere Stevu Finchovi (Broderick) místo vánočního krále. Svůj dům chce ozdobit tolika žárovkami, že budou vidět až z vesmíru! Nikdo nedokáže odhadnout, jaký budou mít tyhle prázdniny konec. Vy si však tuhle divokou a sněhovou slavnost smíchu jistě užijete a zamilujete si ji společně s celou rodinou! (oficiálny text distribútora)

Jara.Cimrman.jr

"Náš dům bude vidět z vesmíru." Vánoce moc neprožívám a soutěživý skoro vůbec nejsem, ale jestli mě chce někdo překonat v počtu žároviček, ve velikosti vánočního stromku nebo plodnosti velblouda, tak se dočká letící koule, žaloby a rychlobruslařského souboje. Já jsem se zkrátka v souboji Buddyho se Stevem našel a proto mě dost mrzí, že Buddyho dcery byly mnohem zajímavější než souboje obou vánočních pošuků. ()

predators

Do Vánoc sice zbývají nějaké 2 měsíce, ale proč si neudělat pohodovou atmosféru dříve? A pohoda to fakt byla. Pár vtipných scének, pozitivní nálada a pohoda Svátků vánočních. Jo a zase ten sníh:-) Tak mi něco říká..."Už máte vánoční dárky?" ...tak já už mizím, Ježíšek volá:-) 70% ()

claudel

Rozumím nominacím na Zlaté maliny, určitě by všichni filmoví fanoušci mohli klidně spát, pokud by tento snímek nevznikl. Nominace pro Dannyho být ale nemusela, myslím, že zrovna jeho postava bavila nejvíce - nebo lépe řečeno vůbec nějak bavila. Vánoční atmosféra na nás dýchne, ale s rukou na srdci - dívat se na film, jehož celá zápletka spočívá v soupeření o vánoční výzdobu?! ()

gogo76

Túto komédiu s D.DeVitom som ešte nevidel a popri sviatočnom leňošení mi jeho meno stačilo k tomu aby som prisadol. Danny je ťahúňom, hoci príbeh nie je bohvieako originálny. Vyťažiť sa z toho dalo určite viac. O niečo podobné sa pokúšal aj Ch. Chase a tam na dobrú náladu stačil aj krátky záber na elektromer. Mal som pocit, že Dannyho dom by potreboval samostatnú jadrovú elektráreň a aj preto by som sa dobre pobavil keby záver ukončil poštár s faktúrou od elektrární v ruke alebo niečo podobné. Papier a filmový svet znesie všetko, tak sa bavte. Resp. ako kto...Skôr taký priemer, ktorý neurazí. 50%. ()

Darth_AK

Danny DeVito se rozhodne, že jeho dům půjde vidět z vesmíru. I přes všechny snahy se mu nedaří dům rozsvítit světlem tak, aby vidět šel. Díkybohu, existují Vánoce a láska. A tak když dům rozsvítí po devadesáté úplně stejně jako 89x předtím, oslní jeho dům všechny teleskopy a NASA přestane hrůzou fungovat. Bohužel žánr filmu není kutilský, ale komedie, a v té film tragicky selhává. Ale tak asi na několik milisekund ve filmu zavoní vánoční nálada a je to tak blbý, že se od toho vlastně nedokážete odtrhnout, takže 2* za .. za to že to je, hádám - nebo, dá se to dodívat, když jste dost povzneseni na to sledovat jak jeden soused bombarduje dům druhého petardami, které odpaluje ze své střechy. ()

• Pôvodný názov filmu bol All Lit Up. (misterz)
  • Kvôli scéne, v ktorej Steve (Matthew Broderick) a Buddy (Danny DeVito) majú rýchlokorčuliarsky závod, musel Broderick trénovať s profesionálnym rýchlokorčuliarom už niekoľko mesiacov vopred. (misterz)