Philip Sauvage (Jean-Claude Van Damme) bol počas operácie Púštna búrka vojakom špeciálnej jednotky. Teraz je najatý na ochranu bývalého svetového šampióna v ťažkej váhe Waynea Barclayho (Razaaq Adoti). Barclay, z ktorého sa medzičasom stal zámožný podnikateľ, sa i so svojou rodinou ocitol v nebezpečenstve. Z väzenia práve prepustili bývalého rapového kráľa a gangstra, ktorý sa chystá Barclaymu pomstiť za to, že ho pomohol dostať za mreže. Riziko je vysoké, a preto Sauvage starostlivo zostaví tím mladých bojovníkov a bývalých vojakov, aby mu pomohli. (TV Markíza)

Nekgro

Po shlédnutí JCVD si u mě Van Damme hodně polepšil, ale tímhle filmem opět sklouznul k "béčkovosti". Neskutečně trapný hlášky; akce pomálu a když už, tak strašnej střih (viz. souboj Sauvageho s Barclaym v tělocvičně); a navíc neskutečně tvrdí posluhovači záporáka (rozuměj kopa svalů, trapnejch keců, nejdrsnějších postojů typu "Já jsem King, ty jsi ho...", ale žádnej mozek). Prostě typický film v programu nejmenované televize na sobotní večer... ()

POciSEM

Vsudypritomna cernota uz mi zacina v akcnich filmech lezt brkem. Nastesti se objevi Van Damme aby ty neukazneny opicaky nakopal poradne do riti. Hip hap hopovy producent jako nejrespektovanejsi mastr co krmi svoje psy drzima zamestnancema ktery nosi svoje kapsace proklate nizko. Ale no tak. Kdysi sem si rad hip hop poslechl ale kvuly tomu jak tyhle filmy rapery ukazujou sem na nej uz docela alergickej ()

mzss1

Celkem slušný dojem mám z filmu, docela dobrá hudba, herci. Akorát akce a soubojů mohlo být více. Konec je asi nejlepší ve filmu. Kdyby byl film kratší tak o 15 min. nebylo by to špatné, pár zbytečných, nudných scén se přeci jenom najde. Přesto dávám tu slabší 4* - dá se to vidět víckrát. Takže je to tak na 70% = **** ()

MickeyStuma

Jean Claude Van Damme v téměř černošském filmu. U něj krapet nezvyklé. Tentokrát hraje bodyguarda významného černošského boxera a že to nebude žádná legrace je navýsost jisté. Coby akční postava sahá často po zbrani a své zájmy dává náležitě najevo. Své bojové schopnosti tu sice taktéž projeví, ale že už nejsou jeho prioritou je známé a s ohledem k jeho věku i pochopitelné. Byť se jedná o videofilm, vyzněním, výpravou a atmosférou se může klidně rovnat s akčními kinofilmy 90. let. Snímek má švih a jistou nadsázku, což dělá z díla zajímavým a neutuchajícím. Neřadí se mezi ty špatné ani horší. Akční zábava, která by se ve Van Dammově filmografii nemusela ztratit. ()

petero

Že nakoniec boxera nehrá Wesley Snipes ktorému robí ochranku JCVD je aj dobre vzhľadom na to aké filmy momentálne točí. THE HARD CORPS je v celkovom vyznení vydarenejší ako SHEPHERD BORDER PATROL. Hrá tu síce plno čiernych ale v celku to má odľahčený podtón kde sa v podstate z čiernych a ich gangsterských držaní zbraní vkusne robí prča takže sa to dá. ()