Koncert pre jedného

• Česko Koncert pro jednoho (viac)
Animovaný / Krátkometrážny / Komédia / Rodinný / Hudobný
USA, 2005, 4 min

Jeden z krátkých filmů studia Pixar. Vesnická holčička se chystá vhodit penízek do kašny na náměstí, aby se jí splnilo její přání. Dva hudebníci by ovšem zlaťák raději viděli ve svých kasičkách, a tak se Tippy ocitá uprostřed souboje jednočlenných orchestrů, který nakonec dopadne zcela jinak, než by kdokoli očekával. (Nogard)

Marek1991

Ale s nimi vybabrala potvora jedna. Motív tohto filmu je k zamysleniu, niekedy sa tak cítim, keď vidím ako sa zakladá množstvo rôznych aktivít na rovnaký nápad a je ich toľko, že ľudia sa už v nich ani neorientujú a priam sa ničia navzájom, proste presýtenosť konkurencie. Celkom vtipné, jednoduché, určite viac než len dobré. ()

Margerie

Opravdu originální kraťas, který je sice zábavný, ale zároveň vás trošku vyděsí tím, jak s nadhledem zpracovává téma obtížných životních rozhodnutí. Ta totiž mohou být v každém věku chápána jinak, a ačkoliv čas nám většinou ukáže, jak malicherné problémy jsme řešili, ta hrůza v nás zůstává... Když se k tomu přidá ještě otázka toho, co jsou lidé ochotní udělat pro výhru i v té nejhloupější situaci, jde vám z toho hlava kolem. Ježiš, já vlastně vůbec nechápu, jak dokázali tvůrci tohle všechno nacpat do ČTYŘ minut?! ()

Dudek

Vcelku povedený předfilm, který se snaží do pár minut vtěsnat dlouhý příběh a kupodivu to celkem funguje. Bohužel není ani vtipný a stejně jako většina těchte krátkometrážních věcí nedokáže příliš zapůsobit. Holčička se mi nelíbila, ale nápaditost hudebníků ano. Škoda jen toho předvídatelného konce (SPOILER: Myslím hození peněz do fontány, ten pytel jsem nečekal ani náhodou). ()

kaylin

Pomineme-li poměrně nelogický a vlastně dost špatný český název, skrývá se pod tímto krátkým filmem další poklad od Pixaru. Nejdřív to vypadá jen jako souboj dvou bojovníků, vlastně pardon, hudebníkům, ale tvůrci opět dokázali překvapit pointou, která je zábavná, ale také mile krutá. Tohle je něco, co se do animáku dokonale hodí a v tomhle případě funguje. Navíc to prostředí je opět vybráno dokonale. Mám raději pixarovské kraťasy, které nevycházejí z jejich celovečerních kusů. ()

P. J. D.

Tenhle kraťas jsem hrozně moc dlouho hledal a za boha jsem nemohl přijít na to, jak se jenom jmenuje. Líbí se mi zde především scénář, který byl zajímavě a vtipně podán, obzvláště rozepře dvou muzikantů a nečekaný závěr. Hudba tu zde hraje prim, to je zcela jasné, a proto je tu ze všeho dozajista nejlepší. Snad jen dodat, že animace se také povedlo a Pixar tak ukázal, že svoje místo tu má zcela oprávněně. ()

• Tento krátký filmeček byl v některých kinech uveden před filmem Auta. (HappySmile)