Re - cycle

• Česko Re-cyklace (viac)
všetky plagáty

Ting-yin je spisovatelka píšící o vztazích a lásce. Její čtenáři ji milují a vždy netrpělivě očekávají další knihy. Po rocích psaní a mezinárodních úspěších oznámí na tiskové konferenci změnu. Její nejbližší román bude o zemi mrtvých. Na konferenci dostane otázku, zda bude psát a základě svých zkušeností. Odpoví ano. Do této chvíle však netuší, že vyvolávání duchů, které zažila během školních let nebo pár nevysvětlitelných situacích, které zažila, jsou pouze ukolébavkou pro malé děti... Po příchodu domů se ihned pustí do psaní. Zanedlouho se v jejím bytě začnou dít tajemné, nevysvětlitelné a hlavně děsivé věci. Zpočátku si myslí, že jde o halucinace. Později zjistí, že veškerá hrůza, o které píše, se přenáší do jejího vlastního života. Přestává rozeznávat fikci od reality. Když o svých zážitcích povídá přítelkyni, cítí se jako blázen. Má pouze dvě možnosti. Buď přestat okamžitě psát, nebo pokračovat a dokončit svou knihu i za cenu, že se stanou jednou z postav. Pro Ting-vin existuje jediné řešení, nechat se vtáhnout do světa mimo realitu. (oficiálny text distribútora)

matestlust

Příšerně zamotaná přeplácaná volovinka...Ze začátku buduje atmosferu solidní duchařiny, ze které se přeskočí najedou do jakási říše fantasie,...a ve finále rádoby šokující konec, který tomu všemu dodal úplnou korunu, takže jsem v tom totálně zabloudil...Jakoby tvůrci chtěli spojit Nenávist a Alenku v říši divů...1* za pěkné efekty a 1* za příjemný rozjezd. ()

Okara

Film mi byl doporučen, ale příliš jsem se na něj netěšil, jelikož horory z východu nemám rád. Dočkal jsem se ale milého překvapení. Velice povedený asijský mysteriozní horůrek, ve kterém se dočkáte bravurních speciálních efektů, kterých především závěr využívá jak se patří, pár impozantních scén připomínající Úsvit mrtvých a i pár lekaček, v tom lese jsem se docela bál. Akorát to poselství filmu mi nepřijde moc povedené, ale jinak spokojenost. 75% ()

EvilPhoEniX

Ouu Shit! První půl hodinka docela fajn.. Říkal jsem si.. Wau,žeby Thajská Duchařina? Ale to, co přišlo pak nemělo Obdoby.. S hororem to nemělo nic společného.. Připomínalo mi to hru Final Fantasy!! Takže místo Hororu. Jsem dostal zajímavou pohádku s pěkným vizuálem a perfektní hudbou.. Ale na mě to vůbec nezapůsobilo!! A fakt jsem se nudil.. A opravdu Nemohu uvěřit 5 hvězdičkovému hodnocení místních OO ()

nash.

Rozjezd tak pomalý a vlažný, že začal pomalu probouzet pocit zklamání, naštěstí se nestačil probudit docela. Atmosféra najednou zhoustla, lekaček a opravdu děsivých momentů přibývalo, a pak se najednou horor přetavil v úžasnou vizuálně úžasnou temnou fantasy se závěrem, který mě dostal do kolen naprosto nepřipraveného. Originální příběh, spousta skvělých nápadů ve světě zapomenutého (i když bych ji velmi rád viděl ještě víc), působivá atmosféra, několik úžasných a dokonce i poetických momentů, řada vizuálně skvělých fantaskních obrazů. Navíc je to horor, který nejen děsil, ale také mě dojal. Podobně jako u Sirotčince, jsem se dokonce neubránil slzám. Skvělé. A jako bonus krásná Angelica Lee a milá Zeng Qi Qi. ()

ledzepfan

Hodně slabá podívaná založená vlastně jen na cca 10ti(?)typicky asijsky-surrealistických prostředích....Ze začátku je to jedna z nekonečné řady asijských duchařin a později se to přehoupne do neoriginální duchařské fantasy(je tu fakt ledasco co už dávno známe:rozmazané obličeje,malé holčičky,dlouhé-rovné černé vlasy,skřípavé zvuky,oči bez bělma....),která nemá téměř žádný děj(opravdu zde jde postava jen od někud někam) a jedinná zápletka (s malou holčičkou) je divákovi jasná už od půlky filmu............Kdyby to bylo 10 samostatných obrazů byla by to hezká série surrealistických maleb ale takhle jako film to nefunguje..... ()

• Angelica Lee byla oceněna hongkongsk filmovou cenu v kategorii nejlepší herečka. (Terva)
  • Yuen Ng Fai a Emil Yee získali na mezinárodním filmovém festivalu Fantasy cenu za zvláštní efekty. (Terva)