Co byste dělali, kdybyste se dozvěděli, že vám zbývá pouhý týden života? Změnili byste radikálně to, co na něm je špatné? Přehodnotili byste svůj žebříček životních priorit? Lanie Kerriganová, která pracuje jako televizní reportérka v Seattlu, si myslí, že její život je dokonalý. Má perfektní práci, nádherný byt, skvělou garderobu a fantastického přítele. Jenže pak potká bezdomovce, který jí předpoví, že za týden zemře. Lamie se začne zamýšlet nad svým dosavadním životem a klade si otázky, co je nejdůležitější. Láska nebo kariéra? Práce nebo rodina? (oficiálny text distribútora)

gabin(a)

Masochistická hodinka aneb Čekání na Hitchcocka (jehož Chyťte zloděje! mělo začít ve 22 na ČT2). Angelina Jolie pro mě dokáže pokazit i vcelku dobré filmy jako Changeling a tady ještě hraje plastikovou sebestřednou krávu s parodickým výrazovým rejstříkem, který jí ovšem zůstane, i když se z ní má potom díky prohlédnutí stát betelná koc se srovnanó hlavó, a tím nemyslím ten naondulovaný peroxid. No prostě hrůza, kterou jsem pojala jako zkoušku, co vydržím a pobíhajíc, šomtajíc a provádějíc různé drobné užitečné domácí práce nebo něco takového (jak vtipně píše igiB ve svém výstižném komentáři) jsem předvídala a dohadovala se, jak se "hrdinka" z té smrtelné předpovědi vyvlíkne (že se vyvlíkne bylo jasné, jinak by to nebyl Hollywood v tom nejdebilnějším pojetí). Před odpadem toto dílko zachránil jen kouzelný prorok...To ten Hitchcock pak byl jiné kafe, i když mu bylo o 47 let víc - nebo žeby právě proto? ()

AndrewNewman

Hudbou sa to strašne snaží podobať Americkej kráse, čo je pochopiteľné. Každá dráma pojednávajúca o živote a ako by sme ho mali žiť či nežiť by chcela byť tou ďalšou Americkou krásou. Samozrejme, že to nevyšlo, tvorcovia sa skrátka po celý čas nevedeli rozhodnúť, či Angelinu nechajú sa ten posledný týždeň vyblázniť alebo či to bude skôr dramatický pohľad na akože jej posledné dni. Tak je to niečo medzi a tým pádom tento priemerný film rokmi zapadol prachom a zrejme neuspel ani v dobe svojho premietania v kinách. ()

_aandyy_

Wow... celkově film docela dobrý, jenomže je tady několik banalit, které přímo bijí do očí a člověk si řekne, jak jen scénaristé tvořili scénář. Angelina Jolie jako blondýna není o nic ošklivější než jako bruneta, ale chudák... aby nastoupila do letadla a řekla, že dnes určitě nezemře, přitom se kolem proháněly hromy a blesky... No - sice v tom letadle nezemřela, ale takováto logika mě absolutně uchvacuje. Jinak docela klasická lovestory, a abych tak pravdu řekla, těchto klasik: "mám úžasného chlapa, ale ve skutečnosti miluju toho, kterého jsem dlouho nenáviděla" mám už tak trochu po krk. Jenže oceňuji alespoň ten hlavní význam. Angelina si musí během posledního týdne života rozmyslet, co je skutečně důležité. Básník tím chtěl tedy zřejmě říct, že až když se tuto věc dozvíme, přemýšlíme o tom, ale častokrát to může být pozdě. Zkrátka: Žij, jakoby tento den byl tvůj poslední... ()

viperblade

Na tento film můžete nahlížet ze dvou úhlů pohledu. Buď vám bude vadit, že téma je více méně otřepané a vyčpělé, které jsme v různých proměnných viděli už stokrát, anebo se na tohle vykašlete a budete si jej užívat. Protože tohle je sakra příjemný snímek. Během jeho sledování jsem byl v takové skvělé náladě, že mi absolutně nic nevadilo. A Angelina je sexy. Ona by ten sexappeal mohla vyvážet po vagónech do rozvojových zemí a stejně by jí ho dost zbylo… :-) Ale přeci jen, sluší jí více tmavé vlasy. ()

megajalec

Pekné posolstvo zabalené do veľa krát videného. Chýbalo mi tam viac komédie, človek keď zistí, že mu chýba týždeň života, začne si užívať a popritom riešiť aj vážnejšie veci. Ono to celý čas plávalo na jednej vlne. Potenciál sa dal využiť aj lepšie. A tá romantická línia bola doslova nalinkovaná a predvídateľná. Angelina vyzerala ako barbie, dosť umelo pôsobila. Zabite ma, ale ten Rolling Stones bol parádny, moja obľúbená scéna ()

• Když se ve 41. minutě Cal (Christian Kane) vrací domů, Lanie (Angelina Jolie) poslouchá píseň „Story of My Life“ od kapely Social Distortion. (Zix.)
  • Angelina Jolie soutěžila o Zlatou Malinu v kategorii nejhorší herečka. (Terva)
  • Filmová televizní stanice nese názem KQMO, což je odkaz na skutečnou televizní stanici KOMO TV. (Terva)