V reťaziach

• Česko V řetězech (viac)

Podobně jako ve svém předešlém snímku Snaž se a jeď předkládá režisér Craig Brewer divákům netradiční příběh z amerického jihu. V malém městě ve státě Tennessee se na životní křižovatce potkají dva lidé z absolutně rozdílného prostředí. Ona, Rae, mladá bílá dívka složitě zvládající svoji sexualitu, a on, Lazarus, starý černošský bluesový kytarista, který dokáže najít dobro i v srdci ovládaném ďáblem. Aby však dokázal vyléčit Rae od všech jejích démonů, musí se Lazarus uchýlit až k extrémním metodám. Podobně jako ve svém předešlém snímku Snaž se a jeď Brewer dokázal i v tomto filmu přirozeně začlenit hudbu amerického jihu do příběhu plného napětí a nečekaných zvratů. (oficiálny text distribútora)

Fiftis

Zaujímavá snímka s originálnou zápletkou a skvelými hereckými výkonmi. Hlavne Christina Ricci svojou nymfomankou zahrala veľmi presvedčivo. Netradičný spôsob, ako vyliečiť narkomanku a nymfomanku z jej závislosti na drogách a sexe. Po zhliadnutí filmu so Samuelom L. Jacksonom a jeho južanským blues, ktorého vrcholom bol song "Black Snake Moan", nemôžem než konštatovať, že to malo niečo do seba. Škoda, že film plynie až príliš pomaly a nemá prichystané žiadne prekvapenie. ()

B!shop

Tenhle film ma rozhodne zajimavej napad - retez, diky tomu muze bejt za cas kultovni, jenze nakonec se z filmu vyklubalo drama o napraveni. Prvni pulka filmu je pekne drsna. Christina Ricci bud vysiluje nebo chce opichat cokoliv, co ji prijde do cesty, obcas ukaze kozy a beha v kalhotkach. Prislo mi to jak klasicka role Juliette Lewis, ale Ricci je tady naprosto dokonala a kozy ma dobry. Do toho Samuel, kterej vypada fakt uchylne, je nasranej, nadava a misty vypada jak nabozenskej fanatik. Jenze nekdy v pulce se tohle zlomi, Ricci se uklidni, oblekne se a ze Samuela se stane neco jako jeji hodnej strejda ochrance. Ale do toho si dava slusny sola na kytare. Co se tyce Timberlakea, tak hraje vcelku slusne a vypada i docela drsne, jen ma priteplalej hlas a kdyz skutecne dojde na neco drsnejsiho, tak je z nej malej posranek. A konec filmu mi prisel zbytecne optimistickej. Ale na tak jednoduchej napad natocit dvouhodinovej film, kterej nenudi, je dramatickej i zabavnej (spis cernejsi humor), tak to se musi ocenit. Ale netvrdim, ze by se klidne 30 minut nemohlo vyhodit. ()

k212

Black snake moan je "jiný" film, další slovo mě prostě nenapadá. V čem? Nejvíce asi v nepředvídatelnosti, ale ne v takové té šokantní - otočení o 180°a více stupňů. Děj před vámi plyne a často se stáčí do míst, kam to nečekáte, ale ve výsledku to nepůsobí jako chytrý kalkul nebo mazaná konstrukce, ale jako naprosto přirozený vývoj věci. Black snake moan je prvoplánovitě o blues, o hudbě, skrz níž jsou vyjádřeny emoce, o hudbě, která sama o sobě uvolňuje a také ovlivňuje .... a pak tu je onen příběh. Mladá žena, jež své frustrace zahání promiskuitou versus postarší zhrzený bluesman, který se jí snaží pomoci. To vše zasazené v zajímavém prostředí venkovského zapadákova, kde všichni znají všechny (respektive kurvu od vedle a pasáka odnaproti). Tohle dílko je celkově velmi vyvážené, režie je sice umírněná, ale není nudná, oba herci v hlavních rolích předvádějí nadstandard. Nad tím vším se vznáší citlivě a velmi výstižně vybraná hudba. Nebýt nic moc konce, tak by to u mě nebylo "pouhých" 80%. ()

mat.ilda

Zpočátku jsem se jen těžko bránila pocitu, že film je koncipován jako oslava prostředku na hubnutí, který s úspěchem vyzkoušela kdysi mnohem boubelatější Christina - víc, než cokoli jiného (místy až teatrálně), předváděla svou superštíhlou postavu, oděná pouze v minikalhotky a sporé tílko. Jak však děj postupoval kupředu, popoháněn skvělým S. L. Jacksonem a jižanským blues, jehož vrcholem byl song "Black Snake Moan", nemůžu, než konstatovat, že to mělo něco (vlastně hodně) do sebe...Škoda jen té úvodní laciné předváděčky. ()

castor

70%. A to především za ústřední duo, které tuhle jižanskou záležitost táhne. A za dokonale tesknou atmosféru, kterou pro nás spolu s tvůrci přichystali. Místy až existenciálně pojaté drama je zároveň poznamenáno puncem „grindhousu“. Black Snake Moan je přesto něčím mezi úsměvnou i tragickou variací na Popelku. Režisér a scénárista Craig Brewer nám předkládá neklidnou duši nezvykle řešící frustrace (krásná a naprosto přesvědčivá Christina Ricci), která musí potkat svého Prince, nad životem balancujícího (a spolehlivého) Samuela L. Jacksona. Právě Brewer pak vede své svěřence na jedničku a ve finále tu máme neskutečně pozitivní film, co tepe životem. A i kdybych byl sebevíc přejeden popcornem, zážitek by mi to nezkazilo!! ()

• I když Christina Ricci (Rae) sama o roli požádala, přesto později vyčítala studiu, že většinu času byla před kamerou jen ve spodním prádle. (Terva)
  • Při natáčení dramatu Christina Ricci odmítla být spoutána plastovou napodobeninou a žádala skutečný dvacetikilový řetěz, který jí neustále působil modřiny. (JayCZ)
  • Natáčení probíhalo v americkém státě Tennessee v lokalitách Memphis a Stanton. (Terva)