Ríša hračiek

• Česko Říše hraček (viac)

Vítejte v nejmagičtějším a nejbáječnějším místě na světě - v Říši hraček Pana Magoria. Musíte ale přistoupit na jistá pravidla hry a věřit všemu, co vidíte. Prodavačka Molly (Natalie Portman) a její 243-letý excentrický šéf Pan Magorium (Dustin Hoffman) kralují magickému hračkářství, kde hračky žijí svým životem a prožívají vlastní příběhy... Zlom ale nastane v okamžiku, kdy se Pan Magorium rozhodne přenechat Molly svůj dobře zaběhnutý obchod. Jako mávnutím kouzelného proutku se v této pohádkové říši začnou dít pozoruhodné věci. Hlavní role svěřil režisér Zach Helm zkušenému a charismatickému Dustinu Hoffmanovi, se kterým již spolupracoval na filmu Horší už to nebude (Stranger Than Fiction) a vynikající Natalii Portman. (oficiálny text distribútora)

ivishka

Celkem koukatelný fantasy rodinný film s občasným náznakem jakéhosi podivného humoru.Ovšem takové to typické klišé, kdy neznámá slečna v podání mnou velice NEoblíbené Natalie Portman dostane darem jakýsi kouzelný obchod s harampádím všeho druhu..Celkem kouzelná atmosféra - napoprvé .Jednou a dost - průměrný film. ()

castor

Ať je to jakkoliv infantilní a předvídatelné, tak široký úsměv zasněné Natalie Portman vynahradí mnohé.. Barevně roztomilá záležitost nedosahuje kvalit extravagantního Burtona, chybí hlubší souvislosti i jakási nadstavbová část.. prostě se jen tak trochu uměle line po stopáži 90 minut a nezanechá výraznějšího odéru!! ()

gogo76

Celkom príjemný rodinný film o hľadaní sebadôvery a viery v seba samého. Snímku dominuje D. Hoffman s pekne učesaným "Brežnevovským" obočím a drobná N.Portman. Kúzelná predajňa hračiek žiari farbami, ale skôr si viem predstaviť, ako by sa s týmto príbehom vyhral T.Burton. Dobrému pocitu pri sledovaní postatne pomáha kvalitný hudobný doprovod. Silné tri hviezdičky.Film 60%. ()

kaylin

Filmu "Říše hraček" jsem se docela dlouhou dobu vyhýbal jenom proto, že mi na první pohled přišel hodně dětinský a také možná ujetý. Na druhý pohled je ale film přece jen něco víc. Tohle je rodinný film, který dokáže oslovit skutečně celou rodinu. Je nádherně imaginativní, nádherně hravý, přesně jako by měl být rodinný film být. Dustin Hoffman ukázal, že se nebojí žádné postavy a že zvládne v podstatě cokoli. Jeho Magorium je správně šáhlý, což podtrhuje i svou dikcí. Natalie Portman je krásně uvěřitelná jako vždycky. Role jí sluší, stejně jako sluší Jason Batemanovi, kterého bych klidně označil za jednoho z králů seriózní komedie. V podstatě cokoli, kde hraje, je film na úrovni, kde svým hraním nastavuje laťku docela vysoko, alespoň ve srovnání s průměrem až podprůměrem komediálního žánru současnosti. Nehraje ve sprostých filmech Judda Apatowa, ale dobrá komedie nemusí být vulgární. "Říše hraček" je snímek, který vás pohladí po duši, zahraje na vaši dětskou stránku a hraje na ni příjemně. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/05/9-umelec-diktator-nacho-libre-rise.html ()

Bauer

Nevím co to mělo být za pokus. Jestli to měl být pokus o vytvoření něčeho pobného, co by se mohlo rovnat Karlíkovi a továrně na čokoládu. A nebo jestli šlo o to, natočit rodinnou komedii, která má dětského diváka pobavit a možná i dospělého. Ne, ani jeden z pokusů nevyšel! O Karlíkovi nemůže být vůbec řeč. A komedie? Vždyť komedie nás má bavit, abychom měli úsměv na tváři a pokud možno se smáli nahlas. Jenže tady se nic takového neděje. Hračkařství je sice hezky uděláno a hračky jsou hezké, jak jsou jakoby živé. Ale to nestačí. Jediné velké plus má délka filmu, protože cca 90 minut nudy je přijatelné, než aby to šlo třeba dvě hodiny. Dustin Hoffman je ve své roli nic moc a myslím, že nemá takovéto filmy zapotřebí. Natalie Portman je půvabná, a s kratkými vlasy ji to velmi sluší. O jejím výkonu bych polemizoval. Pokud možno Říši hraček nikdy více!!! ()

• Dustin Hoffman vymyslel účes, silné obočí i šišlavý hlas pana Magoria. Když tento hlas poprvé předvedl režiséru Zachu Helmovi a 2 producentům, pěkně je vyděsil. (HappySmile)
  • K filmu byla vydána doprovodná kniha „Říše hraček – filmový příběh“, která zodpovídá spoustu otázek, které z filmu nejsou patrné. (MartinMasek)
  • 10 tisíc hraček, her a zábavných vychytávek všeho druhu sháněli rekvizitáři speciálně pro film po celém světě. (Reiniš)