Berlín zasiahla nevídaná vlna horúčav. Tristo kilometrov juhozápadne zničí úrodu na poli krupobitie a na vrchole stromu objavia mŕtvolu roľníka. Pre miestnu políciu je jeho smrť veľkým otáznikom, no nie pre meteorológa Mathhiasa Koeberlina, pretože tento fenomén videl už niekoľkokrát v USA. Je možné, aby sa tornádo vytvorilo aj na území Nemecka? (oficiálny text distribútora)

animaxis odpad!

Takových filmů jsem viděl tisíce a už mě to vážně nebaví.Postup při takových filmech je ten,že nejdříve všichni žijí běžný život.Pak si frajer u počítače všimne že se blíží abnormální bouře a pak se konečně děje to na co všichni čekáme.Z bouře se stane obří tornádo i když je to v takové rychlosti fyzikálně nemožné a všední život se mění v peklo při němž uvíznete i ve výtahu.Po filmu 2012 už dávám těmto filmům pravidelně odpad,alespon dokud z tornáda neudělají mlhu nebo jen obří bouři.Bylo by to logičtější a nebyl by tam jen řev ale i tajemnější atmosféra než v zaseklém výtahu! ()

Nivenx

Na tv film to i ušlo. Viděl jsem to na nově a film byl vysoce tupý a bez naděje z toho něco vytřískat, ale já se neustále smál. Pro mě to byla spíše komedie a jak ten blb uniknul z tornáda tím, že ho to vzalo i se stanem a pak ho to vyplivlo jinde, kde hulil, tak to byla tak debilní scéna, že jsem se musel smát. ()

Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Efekty 6/10/// +některé záběry, občas napínavé -televizní, minimalistické na to že to je katastrofický film(málo prostředí, málo zničeného Berlína)/// Hmm, bojuju s tím, kolik tomuhle dílku vlastně dát. Je silně televizní, a tak mu jste ochotni ledacos odpustit. Ale už méně jste ochotni odpustit tvůrcům, že se do něčeho takového vůbec pouštěli, zvláště když k tomu nemají rozpočet. Prostě a jednoduše na německou verzi snímku Den poté raději zapomeňte. Přesto kdo snese právě tu TV bariéru, dočká se několika zajímavých záběrů, a musím napsat: samozřejmě i záběrů likvidace Berlína. V mích očích však sníkem sráží spousta keců mezi jednotlivíma postavama. Více se zde řeší vztahy otce se synem, kamaráda s kamarádem. Na řadu příjde i něco jako romantika a láska a já mám někdy pocit že se dívám na špatný vtip. Ale musíme si uvědomit, že si díváme na Německý film a ten jak známo mívá jisté charakteristiky."To byl silnej matroš, příště budu míň hulit" řekl borec hned potom co ho sundali ze stromu, kterýžto si s dýmkou ve stanu dělal dobře (rozuměj, kouřit trávu) a potkal se s tornádem./// Celkem 54%/// ()

Orlau32

Prokristapána, proč udělal z této ptákoviny režisér 2 dílný film ? Vše, co tím chtěl říci (včetně absolutně neschopné mladé lékařky) by se dalo natočit za 40 minut. Zbyly čas herci prochodili od ničeho k ničemu. Dejme tomu, že by skutečně tornádo tohoto druhu postihlo střední Evropu, pak by jistě napáchalo nedozírné škody a nezanechalo po sobě pár rozlámaných prken a převracených stoliček. Chápu, že Němci asi nemají takové možnosti jako finanční magnáti Hollywoodu, ledacos by se dalo odpustit... ale nudu u katastrofického filmu prostě odpustit nelze.Myslím, že 1* je akorát z úcty k promrhanému filmovému materiálu. ()

Lateef

Matthias Koeberlin vypadá jako zfetovanej Libor Bouček z noční show VyVolených a za celých 180 minut nepředvede jedinou obličejovou grimasu. Příběh je zcela evidentně béčkový, doplňují ho naprosto nevhodné a jednoznačně rozpoznatelné autentické záběry skutečných tornád a je sice ukrutně natahován, ale na druhou stranu jsem se nijak výrazně netrápil během jeho sledování. V druhé půli se konečně objevují i nějaké ty kroutící se "pomsty nebes", vcelku obstojně vizuálně zpracované. Film nemá finále a závěr obsahuje totální nesmyslnost. Půl hodiny vzdušný trychtýř rotuje ulicemi Berlína, aby se pak zastavil před telekomunikační věží, pocuchal vlásky hlavním postavám a v mžiku se rozplynul. Jak říká Matthias: S tímhle běžte do prdele! ()

• Natáčelo se v Berlíně v Německu. (willy1)