Eddie Schneider (Til Schweiger) je úspešný šéf kreatívneho tímu vo významnej newyorskej reklamnej agentúre a práve požiadal o ruku Judy (Stefanie von Pfettenová), dcéru svojho zamestnávateľa Russela Birka (Art Hindle). Zároveň má ešte utajenú milenku. Jeho bezstarostným životom v luxuse a absolútnym sebavedomím otrasie udalosť na večierku, kde jeho kolegyňu a dlhoročnú kamarátku Angelinu Sableovú (Lauren Lee Smithová) znásilní sadistický Anthony Birk (Sebastien Roberts), spolumajiteľ firmy a nastávajúci švagor. Anthony priloží nôž na krk rozhnevanému Eddiemu a začne ho vydierať - ak nezmení svoju výpoveď v prípade znasilnenia v jeho prospech, vyzradí svojej sestre jeho neveru. A Eddie príde o všetko, čo v svojom úspešnom živote doteraz dosiahol - luxus, bohatstvo, budúce skvelé manželstvo aj kariéru. Ako sa rozhodne? (TV JOJ)

Arsenal83

Dve tretiny filmu ide o špičkový trhiller, ktorý bavil svojou zápletkou a nechával diváka v napätí, ako to celé dopadne. Škoda len, že tá krutá pomsta nebola až taká krutá, tam si mohli nechať viac záležať. Rovnako tak koniec prináša zvraty, ktoré sú dosť očakávané. Za mňa 70% a zaokrúhlim nahor najmä pre špičkový výkon Sebastiena Robertsa. Pre mňa neznámy herec, ktorý zahral slizkého hnusáka na úrovni Commoda z Gladiátora (J. Phoenix). ()

slunicko2

Napínavé drama bez akčních prvků. 1) Kdo hledá akční honičky, exploze a střílení, tomu se film líbit nebude. Nebude se líbit tomu, kdo nerad přemýšlí o morálce, ani tomu, kdo nemá v oblibě nejednoznačné příběhy. To vše totiž snímek nabízí v poměrně hojné míře. 2) Spoiler! Nedá mi to, abych neshrnul podle diskuse na IMBH, co se diváci naučili z filmu. Když nějakou znásilníte, vrátí se vám s obrovským dildem v ruce. Poté, co požádáte ženu o ruku před tváří její rodiny, jděte ošukat jinou...a užijte si. Přijít pozdě na schůzku a chovat se jako debil k potenciálním klientům vám přihraje nové kšefty. Berete-li antipsychotika, přestaňte s tím, když vám to přikáže černošský generál. Pokud vás někdo znásilní, neváhejte a zabte ho; budete se cítit báječně. Jeptiškám nevěřte, lžou stejně jako ostatní. A rozhodně, dodávám za sebe, nečtěte komentáře teenagerských mudrlantů. 3) Zaujal mě neobyčejně přitažlivý 34letý Kanaďan Sebastien Roberts (hlavní padouch Anthony Birk). Tomu bych se ani moc nebránil... ()

DocBrown

Nakonec se z toho vyklubalo docela dobre drama, bohuzel snaha o happy-end udelala z konce frasku a z policii bandu amateru, kteri nejsou schopni vysetrit trivialni vrazdu. Kdyz se nakonec vsichni dozvedeli, ze to znasilneni bylo skutecne, tak uz by sla policie na jistotu a alibi jedne jeptisky by tomu rozhodne nezabranilo. ()

alambert

Musím říct, že Obsah filmu nezní nic moc. A dokonce po shlédnutí upoutávky, která šla v televizi, sem ani neměl moc chuť na to koukat. Ale ještěže jsem to risknul.... Většinou, když se v Obsahu filmu píše, že děj je plný zvratů, žádného pořádného překvapení se nedočkáte. Tady ano. A to i přesto, že jste stále svědky děje a nikdo před vámi nic uměle neskrývá. Herecké výkony také docela překvapení. Interiéry i exteriéry přirozené a věrné. Dále se mi líbila kamera, příjemné neutrální záběry nepoutající pozornost a pak naopak někdy vyloženě krásné záběry, ale zase žádný kýč. Navíc je film doprovázen krásnou hudbou. Jsem spokojen. V podstatě nejlepší německý film, jaký sem viděl...:-) ()

Eldrick

Nevěra, nenažranost a vychcanost se nevyplácí (propojeno s vedlejší linií znásilnění, cool revenge, btw)... aneb jak Skopčáci natáčí u Amíků nápaditějším stylem než Amíci samotní. Nejvíc mě potěšil štěk Erica Robertse v závěru, jakožto Schweigerova obhájce. Zato cameo Michaela Clarka Duncana je trochu mimo a zavánělo Zelenou mílí. ()

• Při scéně, kde Eddieho (Til Schweiger) vyzve manželka, aby se šli proběhnout, hraje píseň kapely Placebo "Song To Say Goodbye". (lskala)