Detektiv Joe Miller se dílem podivné náhody dostane ke klíči, který dokáže otevřít dveře do zvláštního motelového pokoje. Pokoje, který v naší časové rovině neexistuje a ani nikdy neexistoval. Z toho pokoje bylo, kdysi vyneseno asi sto předmětů. Zvláštních předmětů. Nebo přesněji řečeno obyčejných předmětů, ale se zvláštními schopnostmi. Jako třeba právě ten klíč, který Joeovi otevře každé dveře, nebo hřeben, který zastavuje čas, anebo propiska, která vás dokáže usmažit. Ty věci v pokoji nefungují, ale na druhou stranu, alespoň z něj nezmizí, když je do pokoje přinesete. Najdete je vždy na původním místě. Ale věci co tam nepatří, ty zmizí v nenávratnu. Miller má v plánu se klíče zbavit a žít si dál svůj poměrně spokojený život. Jenže se něco stalo a v tom pokoji, něco pro Joea velice důležitého zůstalo. Nebo spíš někdo... V pokoji číslo deset totiž zmizela malá Anna Millerová. Joeova dcera... (3DD!3)

Cassandra

Jeden z nejlepších "thilleroidních" seriálů, jenž těží ze síly námětu, a hlavně z výborně načasovaného odhalování záhad pokoje. Autoři to udělali chytře - vzali postavu detektiva, se kterou se prostě musíte ztotožnit, protože nikdo vhodnější už není (Peter Krause se sice celý seriál tváří jako sfinga, ale jako sympatická sfinga :), postavili jej před kritickou situaci a dál už to celé připomíná adrenalinovou počítačovou hru. Žádné postupné se seznamování s desítkami různě zajímavých hrdinů - tady máš jednoho člověka + jeho cíl a jedem, drž se jak umíš. Jasně, nelogičnosti se najdou (postava doktora ve stylu "zničehonic jsem zešílel a teď strašně toužím po předmětech" nebo podivné chování detektivových protivníků, kteří mu jdou až příliš na ruku), ale to skvělé tempo způsobí, že tohle moc neřešíte. Jedinou větší výtku mám k závěru, to nejsou otevřená vrátka, ale obrovský kráter, o původu pokoje se skoro nic nedozvíme. Druhá série by bodla, i když nesouhlasím s tím, že by seriál měl mít hodně dílů, to by nebyl tak úderný. ()

Han22

Výborná minisérie, která přináší nebývale originální příběh. Po přečtení popisu jsem netušil, o čem to vůbec bude - ale vše je prosté. Existuje klíč, který otevírá dveře do "kouzelného" pokoje, ze kterého se dá projít kamkoliv Vás napadne - pokud na druhé straně jsou dveře. Kromě něj jsou ještě asi 100 dalších předmětů a každý má schopnost - od zdánlivě neužitečných jako vypařování mosazi přes vtipnou kartičku, která vyhodí nešťastníka někde v Novém Mexiku až po hřeben na zastavování času. Hlavní hrdina, detektiv Miller přijde díky klíči o svoji dceru a v pátrání po ní se potkává s nejrůznějšími lidmi, předměty i skupinami které po předmětech pasou. Celé to má tak akorát tempo - nespěchá ani nenudí, hrdinové a hlavně scénárista překvapuje zajímavými zvraty a řešeními situací. Hvězdičku strhávám, protože bohuže na konci není prakticky žádné vysvětlení. ()

Carlossss

Co když existuje nějaké místo, třeba i obyčejný motelový pokoj, které dokáže změnit ten svět, který známe? Detektiv Joe Miller má od takového místa klíč a zjistí, že jsou věci, kterým prostě utéct nejde... vynikající a originální příběh vystřeluje Lost Room hodně vysoko a vynikající herecké výkony tento dojem jen umocňují... pro všechny scifisty a milovníky nadpřirozena asi povinnost. Pro nás, normální konzumenty, jenom příjemné zpestření v seriálovém rybníčku s neuvěřitelnou zápletkou, která ale v půlce trochu pokulhává a dýchá hodně ztěžka... proto čtyři hvězdy. ()

Trajektt

Velice milé překvapení mi přinesl tento televizní seriál na který jsem narazil zcela náhodou a který mě svou tajuplností dokázal přesvědčit, abych to zkouknul celé najednou. Pro mě zcela neznámí herci zahráli celkem slušnou televizní šarádu ve které se jednalo o jeden motelový pokoj číslo 10 do kterého se dostane jen ten, kdo vlastní klíč od tohoto pokoje. Když otevřete tento pokoj, tak se z něj můžete dostat na jakékoliv místo na světě. To samé, když otevřete jakékoliv dveře tímto klíčem, tak se vždy dostanete do tohoto vlastně neexistujícího pokoje. Z toho pokoje se ztratilo přibližně sto předmětů, které měli nadpřirozené schopnosti, což je celkem zábavná myšlenka pozorovat, co ty předměty dovedou u různých né zcela duševně zdravých jedinců. Hlavní hrdina se dostane ke klíči čirou náhodou a my s ním prožíváme jeho radosti a strasti až do úplného konce, který vlastně ani konec není. Tvůrci vyloženě nechali otevřený konec pro další sérii, která se jaksi taksi nekonala a asi už ani konat nebude, jelikož je to už pěkná řádka let. co to bylo natočeno. Velká škoda, že vlastně nebyla vysvětlena pointa i když jisté náznaky tam byly, ale to by se vařilo z vody. Vůbec by tomu seriálu neuškodilo, kdyby měl aspoň o těch deset dílů navíc. Ta myšlenka nebyla špatná a dala by se trochu víc rozvinout, ale musím přiznat, že se na to fakt dobře koukalo, člověk se fakt nenudil a bylo tam mnoho překvapivých momentů a za to dávám 80%. ()

Joe321

Na televizní produkci hodně solidní záležitost. Lost Room má skvělou a hlavně hodně originální mytologii, která by se dala rozvést daleko víc. Člověk si jen představuje, co by se s tímhle námětem dalo všechno vymyslet (třeba nějaké souboje o jednotlivé předměty, něco na styl Heroes). Na druhou stranu je možná dobře, že se to nenatahovalo na nějakou seriálovou záležitost a tak si to drží napětí a spád po celou dobu. Trošku mě zklamal takový uspěchaný a nedotáhlý konec a nevyjasnění toho mystična kolem pokoje, ale jinak kvalitní pokoukání. Teleport sucks, chci klíč. -"There's a price for everything, Joe. This is the price. This is the price to get your daughter back. " ()

• V první epizodě, kdy Miller opouští svou dceru na psychologické klinice, zazní rozhlasem volání po dr. Sonny Guptovi. Tato postava byla použita i v Kingdom Hospital Stephena Kinga. (TomikZlesa)