Nik z nás netuší, ako ďaleko je schopný zájsť - kým na nás niekto nezatlačí! Tak ako na Neila Randalla... Príťažlivý podnikateľ Neil Randall (Gerard Butler) sa rozhodne nemôže sťažovať na nepriazeň osudu. Má všetko, po čom mnohí iní len márne túžia: milujúcu sexy manželku Abby (Maria Bello), krásnu a zdravú dcérku Sophie (Emma Karwandy), prácu, ktorá ho baví a poriadne mu vynáša... Skrátka, taký súkromný americký sen! Teda, vlastne mal. Dodnes. Pretože dnešný deň je tou najhoršou nočnou morou, aký si Neil nedokázal predstaviť ani v tých najstrašnejších snoch! Začalo sa to vo chvíli, keď viezol Abby k jej sestre Diane (Samantha Ferris) a sám sa ponáhľal na víkend so svojím šéfom – a náhle sa ako blesk z jasného neba na zadnom sedadle ich auta objavil neznámy ozbrojený chlap a oznámil im, že ich dcérka Sophie, ktorá mala byť doma s opatrovateľkou, je jeho rukojemníčkou! Keď sa ho šokovaný Neil spýtal, čo vlastne chce, únosca, ktorý sa im predstavil menom Ryan (Pierce Brosnan), s ľadovým pokojom odpovedal: „Všetko, čo máš!" Jeho plán sa zdal byť síce šialený, ale zrozumiteľný: v najbližších dvadsiatich štyroch hodinách urobia všetko, čo bude chcieť, inak Sophie zomrie. Neil si však postupne začne až príliš bolestne uvedomovať, že jeho trýzniteľ evidentne nemá čo stratiť - a že jeho jediným cieľom, ba dalo by sa dokonca povedať zmyslom života, je zničiť Neilov doteraz taký dokonalý život! (TV Doma)

berusche

Taková poměrně nadupaná jízda v bouráku, se spoustou úkolů, které napírají důstojnost jednoho bohatého floutka, a nakonec se zjistí, že není všechno zlato, co se třpytí (nebo že není všechno tak černobílé jak se zdá, teď nevím teda). Já si to celkem užila a na dvě krimošky v jeden den jsem se daleko víc bavila u tohohle snímku. ()

lillien

Škoda, že vám nemůžu prozradit zápletku!! Tím pádem ani nemohu sdělit několik užitečných ponaučení, která z toho filmu plynou ..a která doufejme díky jisté až nereálně filmové vyhrocenosti situací netřeba zažít na vlastní kůži.Tak jen pár postřehů.. No na začátku se nám představí úplně šušu rodinka, kdy zejména frajer taťka vypadá, jako by si odskočil z časopisu s pánskou modou ( str. 53 ležérní styl pro úspěšné manažery) . Chová se dokonale, je strašně sympatický a pokud jsi primitivní samička jako já, začneš té protivně hezké, ale jinak milé paní manželce okamžitě závidět..hoďte na seznam ještě roztomilého blonďatého andílka v podobě malé Sophie a frajerovu závratně stoupající karieru a hned se vám budou ty rozdrbané trencle vašeho milého českého přítele s počínající pleší lépe uklízet ze zašlého koberce!!.. ale nezoufejme dámy, rodinku čeká kulantní nepříjemnost, aneb stárnoucí Brosnan coby pekelně nebezpečný prošedivělý kocour rozjíždí psychoteror, že by se i Douglasovi ve Hře zapotily brejle. No a až vám teprve ke konci dojde, o co vlastně přesně tomu lišákovi Brosnanovi šlo, tak pak nastává čas na zpytování svědomí..eventuelně otázku,kam až je váš partner schopen zajít..ježiš to zas bylo nechutně mravovýchovné!! ()

Wacoslav1

Docela slušnej film z hutnou atmosférou. Poslední dobou hodně sjíždím filmografii Gerarda Butlera a na tohle jsem se kouknul hlavně kvůli němu. Takže nehraje tu špatně, ale nečape se na geniálního Brosnana. Takhle zlýho agenta 007 jsem ještě neviděl. Hlavně na něm stojí a padá celej tenhle film a já ho vidím na 75% ()

Gilmour93

Leonidas zmlátí na hromadu tisícovky Peršanů a tady se nechá terorizovat prošedivělým Brosnanem s vizáží strejdy z lázeňské kolonády? Konec přinese zajímavé rozuzlení, ale tu stupidní cestu k němu již bohužel nenapraví. Jakmile Butler odloží štít s kopím, schová pod oděv své vysportované těé - lo a má předvést nějaké herectví, přichází bezradnost. ()

Petrus1

Jelikož už jsem nějakej ten thriller v životě viděla, můžu říct, že tohle bylo dost slabé. To, jak se to bude vyvíjet, všichni víme. A závěr? No to byla fakt pecka, to bych fááákt nečekala. Taky jste byli tak překvapeni jako já? Prostě od začátku víte, co bude následovat a jak to dopadne. Já bych teda nic tak složitě nevymýšlela (si budu mazat ruce, ne?) – nafackovat, sbalit kufry a oškubat do posledního dolaru! A nemuselo se nic točit. Ale na co bychom potom nadávali, že? :-) ()

• Ve scéně v autě, kdy Tom Ryan (Pierce Brosnan) zapaluje peníze, peníze vzplanou volným plamenem. Ve skutečnosti by ovšem peníze nikdy takto volným plamenem nevzplanuly, jedná se totiž o jeden z bezpečnostních prvků papírové měny. (8Dandee)
  • Pierce Brosnan skutečně na parkovišti havaroval a jeho reakce po havárii byla skutečná. (ČSFD)