Pravidlá násilia

• Česko Pravidla násilí (viac)

Napínavý a opravdu brutální thriller vypráví o ženě ze střední třídy a jejím příteli, kteří se po noci plné vášně vydávají na nóbl večírek. Na cestě je však přepadá banda násilníků, kteří muže zmlátí a ženu krutým způsobem hromadně znásilní. Strašný zážitek vyvolává v traumatizované dvojici touhu po pomstě, a proto se ihned poté, co se jen trochu vzpamatují, oba chopí zbraní. Se západem slunce odhodlaná dvojice začíná svou odplatu. Nic je nezastaví a útočníky čeká opravdu trýznivá krvavá lázeň. (oficiálny text distribútora)

Pepinec odpad!

A safra. To jsem se zase jednou nechal ošálit obsahem. Ten sliboval napínavý a brutální thriller s krvavou lázní. Přitom žebříček napínavých, brutálních a krvavých scén by vypadal následovně; na prvním místě by se umístila srážka s jelenem, druhé by skončilo zastřelení vlčáka, a třetí místo by obsadily moje nehty nudou ukousané do krve. Nebýt toho fantastického obsahu, možná bych jednu hvězdičku z milosti udělil. Ale za ten podvod na diváka po všech házím odpadem. A jen tak mimochodem - od kdy má násilí nějaká pravidla? ()

no2

5/10 - Podíval jsem se na to ze zvědavosti, i když Akta X jsem nikdy nesledoval... Byl jsem zvědavý hlavně na zmiňované dvě šokující scény a na to, zda avizovaná depresivní atmosféra na mě bude mít podobný účinek, jako např. Seven, Requiem for a Dream nebo Deer Hunter. Ani jednomu z těchto filmů však Straightheads nesahají ani po kotníky, a to ani svojí atmosférou, ani... ničím jiným. Jako "televizní" film, kriminálka na dobrou noc to není špatné, ale jako plnohodnotný celovečerák, který měl snad v něčem být průlomový? To už je horší... ()

kaylin

Snímek „Pravidla násilí“ by mohly být mnohem explicitnější ale přesto se jedná o horor, který dovede na svoje diváky udělat dojem. Hlavně v případě, pokud diváci neviděli nic podobného, co je ještě drsnější a explicitnější. Gillian Anderson dokázala, že jí nevadí žádná role, a co si budeme povídat, vidět ji tu nahou, bude pro mnohé vrchol filmu. A proč vlastně ne. ()

genetique

Celý priebeh a dej mál slušný nábeh na sympatické hodnotenie v podobe troch hviezdičiek. Nápad síce za zmienku nestál, ale dobre sa na to pozeralo najmä vďaka sympatickým hercom (obzvlášť sympatickej Gillian) a aj vďaka deju vďaka tomu, že mal pomerne dosť rýchly spád a nenudil. Potom prišli záverečné minúty a vo filme nastal absolútny kolaps. Úplne neprofesionálne nezvládnutý hlavný zvrat, všetko to bolo uponáhľané a všetko to potvrdil záver, akoby sa niekde vyparili niekde záverečné dve-tri minúty, ktoré by záveru dodali správny tvar. Škoda. 50%. ()

eraserhead666

Dannyho Dyera mám rád již od Human Traffic a jsem rád, že jsem ho viděl v nějaké vážnější roli. Gillian Anderson je prostě fíha mňam a v rámci možností (scénářúrežie) předvádí co jde a snaží se. Hodně mě zaujal konstrukt zápletky a pointy, jen je obrovská škoda, že samotný závěr je hodně rychlý a takový nijaký. ()