Llewelyn Moss na poľovačke náhodou narazil na následky vyrovnávanie účtov medzi drogovými zločincami. Medzi mŕtvymi telami ležali dva milióny dolárov. Moss neodolal pokušeniu, nález si privlastnil a rozpútal tak štvanicu, v ktorej sa do úlohy lovnej zveri dostal on sám. Na stope mu je psychopatický profesionálny vrah, ktorý sa nezastaví pred ničím. (STV)

M.a.t.t.

Nepoviem zrejme nič nové ale aspoň budem úprimný. Ak by tento film nenatočili bratia Coenovci, nebol by okolo neho taký boom. Ak by boli do hlavných rolí obsadení slabší herci ako Brolin a Bardem, šlo by o tuctový snímok. Našťastie sa tak nestalo a najmä fantastická kreácia Javiera Bardema sa zapíše do pamäti nadlho, ibaže to nestačí. Réžia je pomalá a miesto diania sa sústreďuje skôr na postavy, čím zákonite vzniká dojem, že sa toho príliš veľa nedeje a najhoršie na tom je to, že je to možno aj pravda. Scenár proste nepatrí to najlepšie, čo sa za posledný rok urodilo a podobne ako film je silný skôr v detailoch a jednotlivých scénach. Pri komplexnom pohľade je však pekne vidieť, že tejto naháňačke za peniazmi chýba nielen väčšia gradácia, dostačujúci záver ale hlavne absencia hlbšej myšlienky a to je pri filme, ktorý sa hlavne v závere na umenie hrá, vcelku problematické. Od oscarového filmu čakám asi viac. ()

mysicka

ohromná koncentrace drsňáků na americko-mexické hranici.. a já si tady slintám blahem, páč je to další z příběhů, který mě uzemnil do sedačky a nenechal ani na chvíli vydechnout.. a tak by to přeci mělo být.. oskar v těch nejlepších rukou..:) a kdybych věděla, jak to mají coenovci udělat lépe a radostněji a aby to nebylo tak "vyčpělé", tak tady nesedim na prdeli, nekritizuju a jdu ven točit..;-)) ()

StarsFan

"Vždycky jsem si myslel, že až zestárnu, vstoupí do mého života Bůh. A nepřišel. Neviním ho z toho. Kdybych jím byl já, měl bych na sebe stejný názor jako má on." Ještě ve mně ani pořádně nedozněl odkaz Amerického gangstera a už jsem v kině narazila na další film, který budu zjevně ještě dlouho vynášet do nebes. Nějakým zázrakem navíc v obou filmech hraje Josh Brolin a pokud říkám, že hraje, myslím tím, že předvádí jeden z vůbec nejzajímavějších charakterů. Až si říkám, že si na jeho projekty budu muset v nejbližší době dávat pozor - tenhle chlap má momentálně velkou šanci dotáhnout to do mojí top10 nejoblíbenějších herců. Ale zpátky k filmu. No Country For Old Men je, i na Coeny, lehce ojedinělým počinem, černočerný humor tu nahradilo filosofické rozjímání a dlouhé záběry bez jediného slova, které střídají na první pohled nic neříkající podobně dlouhé dialogy. Několik minut strávíte zobrazením poslední etapy života naprosto nevýznamných lidí, pak dojde k důležitému zvratu a ten se na plátně odbude za několik sekund nebo je úplně přeskočen. Zůstává tak jen tísnivá atmosféra téměř bez jakéhokoliv hudebního doprovodu, kde blažený klid přeruší výstřel ze zbraně, poklidnou jízdu nečekaná autonehoda, místo očekávané přestřelky přijde rozjímání nad sny a stářím. Až mi to lehce připomnělo Čechova, pro kterého je nedějovost, atmosféra společnosti či konec bez významného zvratu celkem typický. A podobně jako Čechov, i tenhle film bude po letech lidmi ještě oceněn na víc než na 78%. Aspoň si to myslím. ()

Shadwell

Jestli někdo tvrdil, že Americký gangster postrádá zapamatování-hodné scény a stěžoval si, že s ním nevytírá chodník, tak tento film nejenže mu jeho rádoby epochální überpsycho sny nevyplní, ale není vyloučeno, že přenastaví dílu Ridleyho Scotta zrcadlo. Coenové vysmahli prvotřídní neo-formalistické zboží. Morální westernový thriller. Nostalgický ve své podstatě, moderní ve ztvárnění (cow-boys se neproháněj v sedle koní, ale v džípech). Odehrávající se z 35% v noci, kdy světlo ochabuje a povážlivě naklání rovinu děje. Myšlenky se ale neodvíjej od bratrů Coenů, které tudíž nelze obviňovat z toho, že se schovávají za Bardema a Brolina, ale od autora předlohy. Od veleúspěšné spisovatelské star Cormaca McCarthyho. Tenhle staromódní skeptik není spokojený se stavem soudobý společnosti a najevo to dává skrze šerifa T. L. Jonese. Proto se za celý film ani jednou „nepromluví". Zůstává u pouhého konstatování. Na první pohled sentimentálního, ale je v tom ta tíha. Tíha lidí, co převzali osud a hříchy svých otců, co jsou si vědomi tichého soudu, a přesto pokračují dál. ()

Galadriel

Bratři Coenové se předvádí ve vrcholné formě. Natočili hodně drsný, chytrý a trochu netradiční thriller, který je tak napínavý, že vás s bušícím srdcem zatlačí do křesla a tak realistický, že začnete mimoděk pokoukávat po dveřích, jestli vám náhodou Javier Bardem nepřišel vystřelit zámek, hodit si mincí a nechat vás hádat, která strana padne... K atmosféře pak přispívá naprosto úžasná kamera a výborný zvuk, a v neposlední řadě samozřejmě i perfektně zvolené herecké obsazení, v čele s Javierem Bardemem s opravdu úchyláckým účesem (zasloužený Oscar) a charismatickým Joshem Brolinem. Mám chuť jít si to okamžitě pustit znova a vychytat ty tisíce věcí, které jsem napoprvé nepostřehla a začít odkrývat další a další vychytávky a detaily, které mi unikly. Věřím, že jich tam na mě čeká celkem dost. ()

• Joel a Ethan Coenové nejdříve nechtěli Joshe Brolina ani pro kamerové zkoušky. Brolin ale o roli stál a tak poprosil kamaráda Roberta Rodrigueze, se kterým zrovna natáčel Planetu Teror (2007), aby mu půjčil kameru pro natočení castingového videa. To nakonec natočil sám Robert Rodriguez spolu s Quentinem Tarantinem o pauze na oběd. Když bratři Coenové nahrávku viděli, jejich první reakce byla, že se jim líbilo, jak je video nasvícené. (POMO)
  • Autor literární předlohy Cormac McCarthy příběh původně napsal jako filmový scénář. Poté jej ukázal několika lidem, kteří mu doslova řekli: "Tohle nikdy nebude fungovat." (Devadesát Dva)

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (viac)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014