Brennan (Will Ferrell) a Dale (John C. Reilly) jsou dva dospělí flákači, kteří se nemají příliš v lásce. Po svatbě svých rodičů jsou nuceni žít pod jednou střechou. Neustálé soupeření, souboje o televizní ovladač a vzájemné pošťuchování obou nedobrovolných sourozenců ale postupně manželství jejich rodičů rozbíjí. Právě v tu chvíli však tohle nevyzpytatelné duo připraví šílený plán, jak je dát znovu dohromady. Film Bratři z donucení od tvůrců filmů Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec a Zprávař: Příběh Rona Burgundyho je úžasně zábavná komedie, která dokazuje, že k úspěchu není potřeba ani mozek, ani talent. I když, kdo ví… (oficiálny text distribútora)

D.Moore

Willa Ferrella mám většinou rád, Johna C. Reillyho spíše výjimečně... Ale tady jsou si oba rovni - jsou trapní stejně jako většina filmu, v němž mě dokázali pobavit asi jen Mary Steenburgen a Richard Jenkins. Jinak to byla zbytečně obhroublá, hloupá až nechutná podívaná ve stylu loňského Holmese a Watsona. ()

GILLWANDER

Tupá antikomédia s dvomi extra tupými hercami, ktorí hrali ako dvaja najväčší kokoti na opustenom ostrove s názvom Kokotizmus. Trpel som, vtipné dialógy neboli vtipné ale príšerne detské a nesmierne ale nesmierne trápne. Boli momenty, keď som si myslel, že spácham samovraždu. Samozrejme som si film pretáčal, lebo pozrieť plný film by žiadalo odo mňa enormne úsilie. Som rád, že je to za mnou, už nikdy viac. Taký film a takých hercov treba poslať niekam, kde normalita nemá žiadnu cenu. 15% ()

Rex Mundi

Súhlasím s Le_Chuckom, čas by sa kľudne mohol skresať. Hodina päťdesiat (extended version) je pri takomto filme naozaj zbytočný luxus. Okrem fakt pozitívne bláznivého nápadu, dať chlapcov s mentálnym vekom 5 do tiel 40 ročných trpákov a hrsti originálnych perličiek, ten ostatok bol obvykle neobjavný, klišovitý a predvídateľný. Ale inak som sa pobavila aj zasmiala, i keď len tak... priemerne. Počkajte si na koniec titulkov. ()

Torision

Stupidní komedie jednou za čas neuškoděj a Willa Ferrella mám rád jako málokterýho komediálního herce, takže jsem se těšil, že si tuhle věc pustím. A nutno dodat, že Bratři z donucení byli ještě mnohem, MNOHEM stupidnější, než jsem čekal. Ferrell s Reillym se tu chovaj skutečně jak malý děti a někdy je to protivný a trapný. O scénáři ani nemusí bejt řeč, jde tu spíš o takovou změť scén o tom, jak dělaj dva debilové debilní věci a je na každým, jak je zpracuje a jestli je ochotnej se u nich zasmát. Nutno dodat, že trapný scény jsou tu nahrazený totálně epickejma. Třeba dějová linka, kde C. Reilly hobluje Ferrellovu švagrovou. Nebo kde se oba dva společně ucházejí o pracovní místo, u toho jsem se smál fakt nahlas. Stejně jako u spousty absurdních dialogů v tohmel filmu. Čekal jsem sice o trochu lepší zábavu, ale i tak jsem se moc nenudil. 3,5* ()

freddy

Tak tohle opravdu pobavilo! Nic jsem od filmu nečekal, jenom jsem se chtěl podívat na další z mnoha současných komedií, ale co jsem viděl, to bylo něco úžasně vtipného a velice kouzelného. Dva dospělí chlapi, kteří se chovají spíše jako děti a ve 40 letech stále bydlí u rodičů a nic nedělají, to je absolutně geniální nápad, který je zde rozveden až do toho největšího absurdna a který tvůrci rozvíjejí s velkou pečlivostí. A já se po celou dobu velmi příjemně bavil a docela jsem i těmhle neschopným bratrům jejich naivitu a lidskou blbost věřil, Will Ferrell a John C. Reilly to zahráli naprosto parádně, všechny jejich gesta, pohyby, výrazy ve tváři, to jsem jim prostě věřil. A bylo tu z mé strany i několik velkých výbuchů smíchu (za všechny například scénka v domku na stromě, kdy Dale dá Derekovi pěstí do obličeje, to je nádherná a nezapomenutelná scénka). Tenhle film jsem si úžasně vychutnal až do konce a musím říct, že takhle vydařenou komedii vidím opravdu málokdy, to prostě nemělo chybu. A možná se i mé pocity z tohoto filmu zintenzivnily vzhledem k tomu, že také momentálně hledám práci, stejně jako si ji hledali právě hlavní hrdinové filmu, takže i v jistém ohledu jsem jim opravdu velice rozuměl a soucítil s nimi. Každopádně tenhle film je naprosto geniální, já se pobavil a neshledávám na něm jedinou chybku. Z toho důvodu s radostí uděluji zcela zasloužených a poctivě vydřených pět hvězd. ()

• Umělá varlata, která Will Ferrell ve filmu používá, stála 20.000 dolarů a štáb mu je předal jako dárek. (HellFire)
  • Mary Steenburgen hrala vo vianočnom filme Elf (2003) náhradnú matku Willa Farrella (Brennan). V tejto snímke hrá jeho skutočnú matku. (misterz)