Korisť

• Slovensko Smrtiace safari (viac)

Tom Newman se s rodinou vydává na dovolenou do Afriky, aby načerpal nové síly a hlavně své dvě děti více sblížil se svou novou manželkou. Nevinný výlet na safari však prázdninovou idylu mění v krutý souboj o holé životy. Ve vypůjčeném terénním autě se totiž ztrácí ve složité spleti prašných cest jihoafrické divočiny, a když se pokouší z bludiště nalézt cestu ven, naráží na extrémně silného a krutého protivníka. Jejich malá výprava se ocitla v obklíčení neúprosných hladových lvů. Zoufalá snaha šelmy přelstít však představuje pouhý počátek jejich velké africké noční můry. (oficiálny text distribútora)

Olík

Nejprve doporučuji vylézt z džípu a pořádně rekognoskovat terén. Pochopíte, že má tu čest se sociálně slabším dílkem a když přijmete daný fakt, tak Vás žádný lev ze zálohy už nemůže překvapit. Vlastně už úvodní titulky Vám jasně dají najevo, že asi nepůjde o nového Petera Jacksona. Takže jsme se smířili s realitou a teď nás tohle za vlasy přitažené lví skákání po kapotě může docela slušně zabavit. ()

Zombi

U tohoto filmu se snad ani nedá mluvit o režiji, takovej paskvil to je. Lvi mají vidění jak vetřelec, honičky kolem auta postrádají jakoukoliv dynamiku, mají hroznej střih a vůbec jsou stupidně natočené. Logiku poslal scénárista na dovolenou a od začátku je jasné jak to dopadne. Ta jedna hvězda je za pěkný lvy a prostředí, toť vše. ()

Terva

CITÁT - Teď se pozvracím já......... Pamatujte, že když se chcete v Africe vykadit, nedělejte to na lvím území, protože můžete skončit jako kořist. Rodina v hlavní roli je příšerná, uřvaná, uječená a děti jsou rozmazlené. Vůbec jsem jim nefandil. CITÁT - Oni nás sežerou......... U toho jejich pokusu ujetí z autem jsem se musel smát. To byl otřes. Já se celkem nudil. CITÁT - Voda, voda, voda....ano...... ()

SOLOM.

Chyby ve filmu se určitě najdou. Některé scény se zbytečně natahují, jsou kýčovité a bez nápadu. Na druhou stranu lze pochválit to, že zvířata jsou opravdová, žádné digitální potvory (teda až na pár scén). Někdy mi přišlo, že hlavní hrdinové jsou dost naivní a dělali chyby, u kterých se budete držet za hlavu. Herecké výkony jsou uspokojující a hudba se taky k filmu hodí. Hlavní roli dostala známá herečka Bridget Moynahan. Pro mě je to lehce nadprůměrný film, odehrávající se v krásné přírodě, s pěknou herečkou v hlavní roli a trojicí nádherných lvů. Mě se osobně se tenhle film líbil a určitě stojí i za víc než jen na jedno podívání se. ()

SG_ever

Příšerný thriller s nádherným vizuálem mě nečekaně upoutal do diváckého křesla. Pro tentokrát čisté 3 hvězdičky za zajímavé herce. Dva obrovské palce dolů za idiotský scénář s naivními dialogy a absolutnímu odporu vůči zákonům fyziky, přírody a strašnému množství klišé. I tak zajímavá podívaná. (50%) ()

• Film sa natáčal v Juhoafrickej republike. (MikaelSVK)