Klasické ráno v USA sa mení na skazu apokalyptických rozmerov. Keďže žijeme v modernej unáhlenej dobe, každý má pri sebe mobil. V horore Cell sú však mobilné telefóny zdrojom neznámeho vlnenia, ktoré spôsobuje extrémnu agresivitu. Zhodou okolností sa Clayovi (John Cusack) práve pri vypuknutí skazy vybil jeho mobil, takže sa nestal jedným z nakazených. Jeho najväčšou starosťou je však jeho rodina. Clay verí, že jeho žena so synom túto katastrofu prežili, a tak sa vydá s pomocou nového priateľa Toma (Samuel L. Jackson) a susedky Alice (Isabelle Fuhrman) na cestu za svojou nezvestnou ženou. Bez akýchkoľvek komunikačných prostriedkov a so skupinami agresívnych ľudí v ceste bude však táto cesta veľmi náročná. (Marceloo)

Morholt

Ono je celkem jedno, jestli se jedná o virus, kletbu či, jako v tomto případě, nějaký puls. Z lidí se stanou tak jako tak agresivní magoři. Tady je snad jediný rozdíl v tom, že se po kousnutí nenakazíte. Ale jinak je to všechno na jedno brdo. A to platí i pro film. Ten samozřejmě nepřišel v daném žánru s ničím novým, navrch přidal nudné ukecané pasáže a nijak zvlášť se nepovedly ani akční scény s mizivým gore. Cusack a Jackson se také zrovna dvakrát nepřetrhli a tak těch 10% je za to, že z tý zlý holčičky z Orphanu roste docela šukézní roští. ()

Mimomisu

Uz predloha pusobila jako velka vykradacka klise, ale v Kingove podani se i takovy veci daji zkousnout, i kdyz to zdaleka nepatri k vrcholum jeho tvorby. A film je na tom tak nejak podobne, bohuzel, film potrebuje trosku jiny pristup. Skoda, Adaptaci Kinga je spousta, tech dobrych (hlavne hororovych) jako safranu ()

Nach

"Já být superinteligentní virus. Já natočit film o sobě a svém plánu. Já ovládnout lidi. Začínáme... načítám složku scénář... Obraz 1. interiér letiště... Film podle knihy mistra hororu Stephena Kinga jsem vyhlížel několik let. Šlo o ten druh knihy, který už při čtení zněl dosti béčkově a jednoduše na to, aby to filmaři nepodělali. Jenže... jsem se spletl. Scénárista vycházející z děje knihy musel scénář napsat ve stavu náměsíčnosti (cože, on je pod scénářem i samotný King?!!! :O ). Všechno je zde nezajímavé, nesourodé a nudné. Přitom ten potenciál na zábavné béčko tam byl. Bohužel, vytěžit se ho nepodařilo. Snad budoucí Kingovi adaptace, které má již na starost bohatší produkce, dopadnou lépe. Myslím tím remake To (mé nejoblíbenější knihy vůbec) a Temná věž. Za Cell, tedy Puls... 45%! ()

Wacoslav1

Navzdory zdejšímu až nepochopitelně nízkému hodnocení (bylo ještě nižší než je teď) jsem spoléhal na to, že film podle Kinga ve kterém hrají moji dva oblíbenci v poslední době stále se lepšící Cusack a můj oblíbený zasloužilý starý negr Jackson mě nemůže zklamat a nezklamal. Jasně není to žádná bomba kterou bych si ještě desetkrát pustil, ale ten nápad i jeho uskutečnění ve filmu se mi líbí. Jenom škoda, že po hodně povedený svižný první půlce se ten film trochu zadrhne a lehce zamrzne, ale jinak ok lepší průměr to určitě je. Jinak byl bych asi mezi těmi zoufalci co to přežili, páč mobil sice mám, ale jenom formálně a nikdo mi nevolá ani nepíše.60% ()

choze

Když se Cusack a Jackson pustili do Kinga naposledy, byl z toho pitomoučký POKOJ 1408 a s CELL to taky dvakrát nerozčísli. Šedivý příspěvek nekonečné (a pro mě už dlouho otravné) vlně zombiáren, kterému jsem dal šanci jen proto, že jsem před lety četl Kingovu knižní předlohu. Už ta nepatří k nejsilnějším Kingovým věcem, přesto tu nějaký ucházející základ byl, King se navíc podepsal i pod scénář a naštěstí od projektu odpadl původně angažovaný neumětel Eli Roth. Výsledek ale vypadá vizuálně levně, střih občas zahapruje, atmosféra žádná, aspoň, že se scénář snaží rozvíjet mytologii nakažených a tu a tam se blýskne nějakou hláškou. ()

• Eli Roth mal pôvodne napísať scenár a režírovať film, avšak kvôli tvorivým nezhodám projekt opustil. (beso74)
  • Jedná sa už o druhú sfilmovanú "kingovku", v ktorej si spolu zahrali John Cusack a Samuel L. Jackson. Tou prvou bola snímka Izba 1408 (2007). (Kadas97)
  • Píseň, kterou vysílali ležící nemrtví na fotbalovém hřišti, byla píseň s názvem "I Am Glad, 'Cause I'm Finally Returning Back Home" nazpívaná ruským tenoristou Eduardem Chilem v roce 1976. Jelikož šlo o americký šlágr, sovětské úřady nedovolily píseň nazpívat s textem. Proto ji zazpíval jen vokalizovaně. Po umístění na Youtube se Eduard Chil stal fenoménem zvaným Pan Trololo. (Dinsberg)

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (viac)