Ultimate Avengers: Konečná pomsta

• Česko Ultimate Avengers: Konečná pomsta (viac)
všetky plagáty

Rok 1945, druhá světová válka vrcholí. Nacisté se spojili s mimozemšťany a odpálili jadernou střelu na Washington. Kapitán Amerika se obětuje, aby zachránil svou vlast, ale končí uvězněn v hlubinách oceánu. Současnost. Generál Fury a vládní organizace S.H.I.E.L.D objevují dávno ztraceného hrdinu právě včas, aby mohli sestavit tým schopný ubránit Zemi před návratem mimozemšťanů. Kapitán Amerika, Iron Man, Hulk, Thor, Černá vdova, Wasp a Giant-Man se stávají superhrdinskou skupinou Ultimate Avengers. Inspirací animáku je úspěšný komiks The Ultimates od scénáristy Marka Millara (Wanted) a kreslíře Bryana Hitche. Odkazuje k němu novinová fotografie v posledním záběru filmu. Tato dvoustránková kresba se objevila v jedenáctém sešitu série. (snook)

Davies182

Obrovským plusem pro mě je, že po zkouknutí Ultimate Avengers nemusím číst komiks, ke kterému bych se časem nejspíše dostal. Co jsem měl možnost vidět, tak tvůrci zachytili papírovou podobu poměrně přesně, a já dám v tomto případě přednost raději hýbajícímu se Kapitánovi Amerika, než kreslenému v sešitu. První část dvojdílného trháku má skvělý úvod, překvapivě dobrou hudební složku, nabušenou akci, a nuda zde rozhodně nehrozí. Sledovat selekci jednotlivých hrdinů je zábavné (hezky se s nimi Nick Fury "sral"), příběh je typicky komiksově roztomilý až kýčovitý. Pro zběžné znalce je pak slast, sledovat všechny slavné hrdiny Marvelu, jak spolu spolupracují. Thor, Iron-man, Hulk... ti všichni tu jsou, a je to úchvatné. Konečná pomsta 1 mě překvapila svým tempem, a rozhodně jsem si ji užil - tři hvězdičky jsou málo! Po skončení jsem se ihned vrhnul na druhý díl... ()

t_gon

Zde snook již řekl absolutně vše, jak k ději, tak k samotnému filmu. Nutno dodat že podobnými počiny nás bude Marvel pomalu zasypávat častěji, neboť krátce po UA si to přímo na DVD sypal již druhý díl UA ( totožný s prvním dílem, včetně složení týmu. Pár hrdinů přibyde, pár odejde, animace totožná (kterou já osobně považuji za jednu výhodu filmu) a děj s emzáky zůstává… ) a The Invincible Iron Man. Na všechny se pěkně dívá a díky krátké délce celkem svižně odsýpají, takže pokud nikoho animace neurazí a má ke komisům blízko, tak jsou to jasné tipy na jedno nedělní odpoledne… ()

Const.ex

Hodně špatně natočený animáč!! Děj o ničem. Hrdinové se střídají jak na běžícím páse.. ať se jdou pánové z Marvelu přiučit třeba na takovém "Gothamském rytíři". To byl animák! Tohle je žalostný pokus.. P.S. - ty dvě hvězdičky jsou za plné dekolty hrdinek.. nebýt ani toho tak bych to po 10 minutách vypnul :-) ()

MáŠa

Šlo to, ale nenadchlo. Všechny ty příběhy už jsem několikrát viděl trochu jinak, a třeba takové filmové zpracování mě oslovilo mnohem víc (teď mluvím o příběhu). Nevím, co víc odpovídá komixům a co ne, a je mi to fuk. Prostě píšu, jak jsem to cítil. Kdybych do té doby neviděl nic ze světa Avengers, byl bych asi víc spokojený. ()

Xmilden

No nevím, já na tyto animáče asi nějak nejsem. Vlastně jsem se na tuto kreslenou akčňárnu díval hlavně z důvodu přípravy na další avizované komiksy ze stáje Marvel. Přece jen toho o postavách zase tolik nevím a tak tento film beru jen jako takové studium, kdo že to všechno je v týmu Avengers. Bez některých bych se jistě obešel. ()

• Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné komiksové knihy Grega Johnsona. (Terva)