Animovaná komedie vypráví o čtveřici kamarádů a jejich cestě za štěstím. Roy Arnie, Odd, Gaz a Flea pracují pro ruský cirkus, jehož největší atrakcí je slon Jimmy, udržovaný ve stavu euforie koktejlem z drog.

Roy Arnie však sní o tom, že jednoho dne bude mít vlastní cirkus a ostatním tvrdí, že klíčem k jeho uskutečnění je právě Jimmy. V den premiéry však slon uteče a začíná zběsilá jízda v jeho stopách. Najednou chce každý z Jimmyho něco mít. Chtějí ho chytit ochránci zvířat, dvojice Marius a Bettina mají vlastní záměry stejně jako parta skotských lovců, pro něž skolit slona rovná se zaplatit dluhy. Jimmyho jedinou šancí je laskavý los, s nímž se cestou spřátelí. Norsko-britský film natočil režisér Christopher Nielsen. (fantomas19)

t_gon

Nevkusná, nechutná (nejde jen o animaci, na kterou „drží patent“ Pixar, ale o postavy které mi ničily představy o dobrém vkusu) a vskutku debilní náhražka animovaného celovečeráku. Během 80 minutového trpění se nedostavil byť jen náznak humoru a ten jeden „zářez“ si vysloužil politováníhodný Jimmy a jeho „comrade“ Los. ()

pipapa

Povedená, hned několik problémů objímající satira na současný dekadentní život a na život v konzumní/kapitalistické společnosti obecně. Přátelství mezi slonem a sobem je dojemné, ale i to skončí tragicky - ve světě mamonu a individualismu není pro opravdové lidské hodnoty místo...Tento počin mě mile překvapil a animace se mi velmi líbila. Ale vzhledem k drsnosti a tragice námětu se na to už asi neodvážím podívat. ()

Slartibarkfast

Je to totální a zběsilá šílenost a nechápu, jak to mohl někdo myslet vážně. Animace taky nic moc a příběhová linie trochu nedávala smysl. Na druhou stranu to mělo svoje kouzlo a já se dost dobře bavil. Některé hlášky byly opravdu vtipné a vesměs se na to dalo koukat. Vysoké hodnocení si to nejspíš nezaslouží, ale abych trochu zvedl průměr dám místo tří hvězd čtyři. 70% ()

uzzi

Očekávání je ošemetná věc. U Jimmyho jsem čekal a nedočkal se. Příběh je ovšem natolik ujetý a už jenom popis děje vyvolá přinejmenším lehký úsměv. Jenže na tuto kostru je navěšeno tolik nudných dialogů a pitomých postav, že jsem byl znechucen už jen kvůli té nudě která kape z každé minuty. Animace je vyloženě hnusná a odflákla. Jsem si jistý, že pod vlivem bych k hodnocení přidal nějaký ten bodík. Jimmy má smůlu, viděl jsem ho střízlivý. 20% ()

Terva

CITÁT - Do hajzlu, osvobodíme všechna utlačovaná zvířata!!!!!!................ To je supr začátek, co? Pěkné úvodní titulky a následuje vypuštění utlačovaných zvířat. Následný dialog v Trabantu je fakt boží. CITÁT - Jo, život je pes z nikým se nesere........... Skupina bojovníků za práva zvířat je v akci, do města přijel cirkus, pěkně ošuntělej a až z Ruska. Bude to první bitva v Křížové výpravě na jejímž konci stojí absolutní svět bez cirkusů. CITÁT - Začíná operace: Hořící manéž...........ochránci zvířat, přichází váš boj............ V cirkuse je jeden slon, utlačovanej slon a ten se stává terčem několika skupin. Důvod? Těch je víc, nechte se překvapit. CITÁT - Jen proto, že jsem dostal hovno prachy, budu uklízet sračky??!!!............ Film je samá hláška. Sice jsou trochu sprosté, ale na to sere slon. CITÁT - Ty vole, ten pervitin se mnou zamet!!................ Kdýž přišla madam Světlana už jsem chcal smíchy. CITÁT - Zastavte to někdo, to je fakt horor!!!............... Síla začne, když je Jimmimu zvýšena jeho dávka drog. Víte kdo je Jimmy. Ano. Tak teprve teď to začne. Free Jimmy!!! CITÁT - A kurva, už brečí jako želva........... Posaďte se a sledujte, jde tu o slona, drogy a čtyři zasvědcené skupiny. Jejich příběhy se pěkně zamotají. Bacha, ikdyž je to kreslené, nedoporučuji nechat dívat děti. Ne vše, co je anime je kinder. CITÁT - A nech si debile ty vulgarismy!!!!.......... Scéna ve 38 minutě mě dostala do kolen. Simon Pegg je magor - to je opravdu perfektní scéna. CITÁT - Pomoz nám pro lásku boží, vole pomoz......... ()