Maraton lásky

• Veľká Británia Run, Fatboy, Run
všetky plagáty

Každý má právo na lásku. I nenapravitelní pařezové, kteří v životě dokážou všechno tak akorát zpackat. V jejich případě je nutné umět si jen směrem ke štěstí pořádně popoběhnout.  Ve svém celovečerním režijním debutu se herec David Schwimmer, kterého české publikum zná především jako šarmantního potrhlíka Rosse ze seriálu Přátelé, vydal po stopách chlapíka, kterému byste možná ani nepodali ruku. Dennise nelze charakterizovat jinak než slovy nesympatická nula. Pracuje jako hlídač v obchodě s prádlem, je věčně plonk a neustále shání peníze na nájem. A co do charakteru je to vážně zvíře. Dokonce před pěti lety utekl své těhotné snoubence Libby od oltáře. Jenže ejhle, i u takového nevycválance se mohou objevit city. I přes to všechno co udělal, totiž Dennis pořád Libby miluje a pokouší se získat ji zpět. Nyní dokonce možná dostane šanci. Již brzy se ve městě poběží charitativní maraton, jehož se hodlá zúčastnit i Libbyin současný přítel, bohatý a přátelský Whit. A pokud by Dennis Whita porazil, možná by si Libby mohla uvědomit, kdo je pro ni ten pravý. Obtloustlý Dennis proto zahodí lahve i cigarety a začíná se svéráznou přípravou na vrcholný sportovní výkon. Že by i takhle mohla vypadat cesta ke štěstí? Kdo ví, každopádně Dennis to v této americké romantické komedii rozhodně zkusí. Svoji hereckou tvář mu propůjčil neodolatelně nepřitažlivý Simon Pegg. (oficiálny text distribútora)

Lopic

No jsou to takové **** s odřenýma ušima, ale hlavně kvůli skvělému obsazení sem nakonec svých 70% zaokrouhlil nahoru. Jasně že film je plný klišé a bylo od začátku jasní jak vše dopadne, ale kdykoliv byl na scéně Simon Pegg nebo Dylan Moran, nenudil jsem se. Někteří si tady stěžují na poslední půlhodinu, ale mě se líbila. David Schwimmer to pojal s trochou nadsázky a jestli si tady někdo myslí, že samotný závod bral vážně a opravdu chtěl z hlavního hrdiny udělat takovýho hrdinu, tak se podle mýho trosku sekl. Prostě příjemná oddychovka na jedno zkouknutí s výbornými herci. ()

Xmilden

Příjemné pokoukání! Mám rád toho herce co hraje toho vždy ošklivějšího chlapíka, protože je to neuvěřitelný sympaťák a tady navíc i skvělý atlet. David Schwimmer prokazuje svůj talent. Ano film je tuctovým příběhem, který není nikterak originální, ale přesto umí potěšit a zahřát a následně několikrát rozesmát. ()

lakikaki

Ku koncu trochu príliš šablónovitý, ale predsa príjemný režijný debut Davida Schwimmera. Thandie Newton síce hranie veľmi nejde, ale bohato to vynahrádza skvelý Simon Pegg a poteší tiež vtipný Dylan Moran. Na Run, Fatboy, Run som sa dlho tešil a musím skonštatovať, že sklamaný nakoniec nie som. Film vás totiž zaručene pobaví, vďaka čomu mu odpustíte aj tú trochu klišéovitosti poslednej polhodinky. ()

F.man

Kdo by čekal, že takové herecké obsazení a režie komedionálně znalého Schwimmera může dopadnout tak špatně. Ale upřímně, s tímhle námětém jež je pln klišé a předvýdaných situací toho asi více udělat nešlo. Ani snaha tak dobrých komiků jako je Pegg a Azaria tomu nijak výrazně nepomohla. Vidět, ohodnotit, zapomenout. The only serious relationship I've been in ended in a broken collarbone and a dead meerkat. ()

Jara.Cimrman.jr

Všechny své těhotné přítelkyně jsem si vždycky vzal za manželky a protože jsem charakter, tak jsem se raději stal mormonem, než abych je opustil. Tato úvodní věta je sice pouze hypotetická a poněkud debilní, ale co by člověk nenapsal, aby se mohl nad někoho alespoň morálně povýšit. Dennis sice není tím pravým soupeřem, ale jeho snaha o sporotovní výkon zase není až tak nezábavná. Zvláště když je podporován skvěle sarkastickým Gordonem, jehož zkušenosti svědomitě nasbírané v časopise Cosmopolitan se mi určitě budou někdy v životě hodit. ()

• Původní scénář počítal s maratonem v Los Angeles. Poté, co do filmu vstoupil tým britských producentů, se přesunul děj do Londýna. Práva na londýnský maraton však již dříve ukořistila jiná produkce, a tak museli filmaři uspořádat vlastní pod názvem „Nike River Run“. (Olík)
  • Režisér David Schwimmer si neodpustil malé cameo. Během maratonu sledujte chlápka s čepicí, který Peggovi strčí do ruky pivo. (Pumiiix)