Ďáblova cesta

• Veľká Británia The Devil's Chair

Nick zaveze svou dívku Sammy do opuštěného psychiatrického ústavu. V jedné místnosti v budově najdou staré křeslo, na které si Sammy sedne. Ukáže se ale, že křeslo není pouhou veteší, naopak má tajemnou moc, která dívku zabije. Za vraždu dívky je obviněn její kluk… (LIVINGDEAD)

HappySmile odpad!

Těšila jsem se, že se zase konečně podívám na nějakej horor, místo toho přišel naprosto nudnej, dementní a pomatenej film, na kterej sem celou dobu hleděla s naprosto nechápavým výrazem. Ale protože mám ve zvyku filmy vždycky dokoukat do konce, (SPOILER) tak sem si u konce musela říkat: "Tak už ju proboha zabij!", abych to mohla konečně vypnout... Nakonec přišlo vysvobození. "No vidíš to, když se chce, tak to de," říkala sem v duchu tomu psychopatovi a mohla konečně vypnout telku... ()

Bloody13

Začalo to sakra dobře. Když si zfetovaná šukna posadí do podivnýho křesla v jednom opuštěnym blázinci, něco jí roztrhá na hadry. Film vlastně začíná koncem: všechny postavy se válejí v kaluži krve, a vy se postupně dobíráte důvodu, proč si to vlastně zasloužily. Jak se to však hezky rozjelo, tak rychle se to zbrzdí, jelikož v následujícím dění se hodně kecá. Hlavní hrdina ke všemu komentuje některé situace, což se projevuje tím, že se zastaví záběr a Nick pronese nějakou tu hlášku, občas směřující přímo na diváka. Až když se snímek překlopí do své druhé půlky, začíná nefalšovaná prdel. Ohodí nás konečně spousta slizu, krve, much a dostaví se jedno pěkné monstrum s kravskou lebkou. Mason tu sice nedostál své kontroverzní pověsti, ale v rámci žánru je to poctivá filmařina. ()

MM_Ramone

Anglický horror "The Devil´s Chair" je zvláštny snímok. Scénaristicky je to pomerne zložité, miestami až zmätené. Vizuálne to chvíľami prechádza do nie moc príjemného videoklipového štýlu. Je tam plno samoúčelných vulgarizmov a nudného pseudo filozofovania. Hlavný hrdina je zároveň vyprávačom príbehu. Réžia sa snaží byť za každú cenu progresívna. Iste si to najde svojich divákov, ale ja som na takéto modernistické experimenty už asi starý. Som kmeť zo starej horrorovej školy. Takže tomu viac ako jednu hviezdičku nedám. * ()

topi

Abych řekl pravdu, tak jsem byl příjemně překvapen. Protože co se z toho ke konci filmu vyklubalo, byla hodně solidní psychoušovina!! Chvílemi jsem se smál a chvílemi mě docela mrazilo!! Zajímavej film a zajímavá kombinace! Navic skvěle podpořená hudebním doprovodem, místy teskné melodie houslí a violoncella a pak industriální ruchy mistra Mortiise (Norský to umělec black metalového ambientu). Originální podívaná s dávkou hodně černého humoru. ()

kaylin

Britsko-americký snímek „Ďáblova cesta“ nepřináší nic senzačního, i když se tak v závěru chce tvářit. Je to spíš něco, co je jen takový scenáristickým podrazem na diváka, i když je jasné, že už od začátku to je vysvětlitelné. Ale ani děj mezi začátkem a koncem není nijak překvapivý, má ho ozvláštnit jen to neustálé kecání hrdiny, které mně osobně spíš vadilo. Vlastně hodně vadilo. ()

• Natáčelo se na opuštěné letecké základně Ramsey v Cambridgeshire (Terva)
  • Film měl nesoutěžní premiéru roku 2006 na filmovém festivalu v Cannes. (Terva)