Jaký otec, takový syn. Navenek vypadá Martin (Eric Stoltz) jako normální zdravé dítě. Ale pod jeho zevnějškem se skrývá výjimečná bytost. Za prvé je génius. Za druhé je plně dospělý, přestože je mu teprve pět let. Ale nejpozoruhodnější ze všeho je, že Martin je synem lidské mouchy, vědce, jehož geny byly tragicky zdeformovány při nezdařeném experimentu. A nyní je jen otázkou času, kdy se zmutované geny uvnitř Martina probudí k životu. Film Moucha II. je se svými zvláštními efekty hrůzyplným pokračováním, které svému předchůdci konkuruje jak v napětí, tak v obrazotvornosti. (Magic Box)

Chrustyn

Další ze zbytečných pokračování úspěšných snímků. V prvním díle Cronenberg zúročil svou oblibu v tělesných proměnách a natočil úspěšný a hlavně povedený horor o vědci, který se po chybném experimentu, mění v otravný, okřídlený hmyz, zmíněný v názvu. Druhý díl si hraje s myšlenkou, která byla načrtnuta už v původním filmu a to je narození potomka. Bohužel to co bylo pouhým snem, se za 3 roky stalo skutečností a nakousnutý nápad se uskutečnil. Co bylo a fungovalo v prvním díle, zde není, popřípadě nefunguje a "Moucha 2", tak je jedním z nejhorších pokračování úspěšných filmů, které jsem kdy viděl. ()

Ivoshek

Při pohledu na trailer se to může zdát podobné jedničce, ale ta podobnost je čistě obrazová. První díl byl klasický Cronenberg, byla to studie proměny člověka v něco jiného. Jasně, byla tam spousta scén, které byly na pohled nechutné, ale pořád se tam prolínala nějaká ta přesahová myšlenka. Dvojka si vzala v zásadě všechny ty děsivě odpudivé věci, které jsou spojené s gigantickou člověko-mouchou a přidala pár dalších (porod!), přičemž na cokoli přesahového rezignovala. I tak je to ale díky trikům a maskám a všem těm nechuťárnám pořád docela dost zábavné hororové béčko, jaké už se dneska netočí. ()

Deimos

TV/// Obsazení 2/10 Děj 7/10 Hudba 5/10 Efekty 8/10/// hodně slušný „mejkap“, závěr, -obsazení/// Škoda, že jsem v televizi minul první díl. Alespoň bych mohl srovnávat a případně tady být kritičtější. Film začíná od začátku narozením malého chlapce, jeho zrychleným růstem až do dospělosti, osvojením si znalostí… jen co dospěje, najde si dívku dojde ke zvratu v ději a k následnému masakru. Trošku jsem nevěděl do čeho jdu a tak nakonec neodcházím zklamán. Možná má film trošku pomalejší tempo a rozhodně nezajímavé herce (i když poznal jsem tam toho ruského generála z Hvězdné brány), na oplátku je film hodně nechutný a být o pár roku mladší, mám docela bobky. Možná škoda že film na první pohled vypadá jak z konce 70tých let. No co, tohle byl předkrm a teď si dám úplně tu první verzi./// Celkem 58%/// ()

Phobia

Pokračování "Mouchy" jsem viděla velmi dávno (byla jsem na tom s bratrancem v kině kdysi v éře němého filmu) a pamatuji si už vlastně pouhé fragmenty (což je po nejméně 15-16 letech docela úspěch). Oproti jedničce to bylo akčnější, ale mnohem méně mrazivé, povrchnější. Tehdy se mi film docela líbil, ale dnes by tenhle slabší sci-fi horror v mých očích pravděpodobně příliš neobstál. Jisté je, že bylo natočeno plno podstatně horších pytlíkovin, průměrné dvě hvězdičky mi tedy připadají jako odpovídající ohodnocení. 45% ()

MM_Ramone

"Mucha 2" dejovo priamo nadväzuje na svojho filmového predchodcu. To by bolo fajn. Lenže problém je v tom, že sa jedná o úplne zbytočné pokračovanie, ktoré ani zďaleka nedosahuje kvality pôvodného diela. V roku 1986 natočil známy kanadský režisér David Cronenberg skvelú horrorovú drámu. Bol to atmosferický, nechutný snímok o jednom hodne nevydarenom exprimente, ktorý mal desivé a fatálne následky pre mladého vedca Setha Brundla. Díval som sa na to so zatajeným dychom. Pokračovanie, ktoré prišlo o tri roky neskôr som horko ťažko vydržal dopozerať do konca. Príšerná nuda. Strata času. ** ()

• Tržby ze severoamerických kin činily 20 milionů amerických dolarů, součet těch celosvětových dosáhl 38,9 mil. (NIRO)
  • Na začátku filmu, když jde Martin Brundle (Eric Stoltz) prozkoumat zařízení Bartok Industries, můžeme vidět spícího hlídače, před kterým leží na stole kniha s názvem "The Shape of Rage". Ta pojednává o filmech Davida Cronenberga, který režíroval předchozí díl. (Terva)

Darabontova procházka s mrtvolami

Darabontova procházka s mrtvolami

13.08.2009

Známe ho především jako tvůrce Vykoupení z věznice Shawshank, ale Frank Darabont se odjakživa rád brodil především zatuchlými hororovými vodami. Začínal jako scenárista třetí Noční můry, druhé Mouchy… (viac)