Bolest

• Thajsko Colic: dek hen pee (viac)
všetky plagáty
Horor / Mysteriózny
Thajsko, 2006, 90 min

Poté co se Pear-Ploy a Pongpop přestěhovali na venkov, představovali si, že to bude nejšťastnější období jejich života. Chtěli mít klid pro sebe a hlavně pro výchovu svého ještě nenarozeného potomka. Novorozeně ale bez přestání křičí a místní lékař určí chlapcovu diagnózu jako dětskou koliku. Matka má však silné tušení, že je to něco mnohem děsivějšího. Zlé síly se vydaly na pochod a ona se obává, že její syn je v jejich moci. Měsíce plynou a chlapcův křik stále neustává. Navíc se v jeho blízkosti pořád častěji vykytují různé náhodné a nevysvětlitelné nehody. Pear-Ploy a její nejlepší přítelkyně Jean se rozhodují, že je čas přijít záhadě na kloub a začínají hledat příčiny těchto událostí. Pátrání je dovede až k hrůznému zjištění a také k tragickému konci jejich krátkých životů... (oficiálny text distribútora)

SOLOM.

Nečekejte nějaké krvavé hody, jak slibují na obalu DVD, ale spíše u některých scén mi přišlo, že se snaží napodobit Final Destination, a to dost okatě. Herecké výkony byly průměrné stejně jako celý film, ale musím zase říct, že se celkem snažili. Co se týká scénáře můžu říct, že to vypadá dost zajímavě a kdyby se toho ujali bratři Pangové, tak z toho mohla být pořádná řezničina. Jediná hudba zase nezklamala a dokázala vytvořit skvělou atmosféru, přesně takovou jakou u asijských filmů vyhledávám. Nelituji toho, že mám tenhle film ve sbírce, ale čekal jsem od něj mnohem víc bohužel však jeho potenciál nebyl úplně využitý. ()

GodComplex

Jeden z nejkrvavejsich hororu poslednich let? Tuhle promo hlasku si jako odkud vycucal kdo? Sotva par skrabancu. Jinak ale docela dobry asijsky horurek o extremne ubrecenem miminu. Hlavne uz to rodice konecne pochopte, kdyz mimina breci, tak to neni bezduvodne, ale protoze je strasi duchove! 5/10 ()

kagemush

Škoda že hlavní role v tomhle filmu neobsadili šicím strojem,ventilátorem,benzínem,hřebíky,ocelovými rourami,mixérem, plynovými bombami,nebo naštvanými dveřmi(ale i výrazné vedlejší role se počítají).Herci byli totiž (opravdu )šílení! Zdlouhavý tempo mi moc u (převážně) asijských filmů nevadí,jen když se občas sem tam něčeho dočkám.Tenhle film by byl asi aspirantem na odpad,nebo 20%ní suterén,naštěstí castingem prošel (fakt depresívní) permanentní dětský pláč a nádherně odporný zvuky a muzika,takže 50%. --(není to poprvý co se nějaký distributor snaží zaujmout nesmysly na obalu,-obdobně jako tenhle dopadl obal Chuti melounů,-jenže já jsem rád,že semtam vůbec někdo vydá ,,jiný" asijský film,než je běžná(ubohá)distribuce,-co nadělám,hlavně ať zas něco někdo zajímavýho(divnýho) vydá) ()

Ony

(2,5 *) V některých momentech se mi to dost líbilo, ale výhrady rozhodně mám, a holt docela závažné. Předně mi připadalo, že ti duchové se nás bojí víc než my jich. Postavy filmu naštěstí byly natolik hloupé, že si užily dost zla i tak. (Posílat holku těsně před porodem do hořícího domu, aby tam hledala pošahanou sousedku... No já nevim...) ()

tombac

Když se mladý pár nastěhuje v horroru do nového domu, nevěští to nic dobrého. Především pokud je něžná polovička těhotná. Miminko trpící několikaměsíční kolikou (tj. křečovité stavy, doprovázené častým pláčem) totiž může přitahovat i někoho jiného... Thajci si zápletku se strašidelným barákem ohmatali už v The Ghost of Mae Nak, který doplácel na statickou digitální vlasatici. Kdežto Colic se klasické horrorové premise trochu vymyká a má jednu přednost: duch v něm není v podstatě vidět. Jeho příchod poznáme jen podle zvlněného vzduchu. Úmrtí proto připomínají americký Final Destination. To též znamená málo lekaček a soustředění se na příjemně mrazivou atmosféru a budování napětí, což se Thajcům víceméně povedlo. Jen škoda té laciné scény s rukou v bazénu. 7/10 ()

• Na obalu filmu je uvedeno, že film je nevhodný pro těhotné ženy. (AngelusCZ)