Bolest

• Thajsko Colic: dek hen pee (viac)
všetky plagáty
Horor / Mysteriózny
Thajsko, 2006, 90 min

Poté co se Pear-Ploy a Pongpop přestěhovali na venkov, představovali si, že to bude nejšťastnější období jejich života. Chtěli mít klid pro sebe a hlavně pro výchovu svého ještě nenarozeného potomka. Novorozeně ale bez přestání křičí a místní lékař určí chlapcovu diagnózu jako dětskou koliku. Matka má však silné tušení, že je to něco mnohem děsivějšího. Zlé síly se vydaly na pochod a ona se obává, že její syn je v jejich moci. Měsíce plynou a chlapcův křik stále neustává. Navíc se v jeho blízkosti pořád častěji vykytují různé náhodné a nevysvětlitelné nehody. Pear-Ploy a její nejlepší přítelkyně Jean se rozhodují, že je čas přijít záhadě na kloub a začínají hledat příčiny těchto událostí. Pátrání je dovede až k hrůznému zjištění a také k tragickému konci jejich krátkých životů... (oficiálny text distribútora)

Pitryx odpad!

Strašná nuda s věčně řvoucím pazdrátem, což mi lezlo na nervy. Film nemá ani akci, ani švih, zato má přihlouplý děj. Nemohl jsem se dočkat konce a nebýt mé zvědavosti vypnul bych to. Navíc bylo dílo špatné po tech. stránce. Obraz byl příliš tmavý /vyzkoušeno na třech strojích/, takže bylo nutno přidávat jasu, aby bylo vůbec vidět, co že se to na obrazovce odehrává. Na konci filmu už byl zase obraz normální. No, snad to bylo kopií. Podle mého soudu jde o hluboce podprůměrný snímek, který mimo téma nemá čím zaujmout a jako takový končí u mne v odpadu. CI 09112010 11029/11327 ()

magu

Záver to trochu vylepšil, ale inak duchov a podobné nezmysly veľmi nemusí. Napriek tomu zopár zimomriavok bolo, aj preto zaokrúhľujem na 3*. Logiku správania hlavných predstaviteľov nechápem (prečo nerozbiť sklenené dvere, keď sa nedajú otvoriť?), ale s logikou by to asi nebolo ani na jednu hviezdičku. ()

Cechyno4

No když jsem viděl obal, říkal jsem si : Ouha. Ale zas tak hrozný to nebylo. Jediné dobré scény byly jak ta ženská vtrhla do domu a poté jak se upálila. Jinak podprůměrný horor. ()

Adoshek

Dle obalu a traileru jsem čekal mrazivou podívanou, která se nekonala ani omylem ani náznakem. 1 * dávám jen za i tak velmi chabý rozjezd na závěr ()

uprchlice

K tomuto filmu jsem se odvážila již před několika lety. Sem tam nějaká schopná lekačka tam byla, ale to pouze slabě. Příběh jako takový vítězí ve všech směrech. Nejedná se o levnou báchorky, ani asijskou "matlu patlu" , kterou si musí divák pustit několikrát a pokaždé nechápe pointu. Ne. V bolesti budete trpět, ale nebudou vám trpět nervy a nezatížíte si mozek přemýšlením o tom "Proč se stalo toto" a "Jak to má člověk pochopit". Proč? Proč? Proč? S Bolestí ucítíte, že se konečně našel horror, jenž vás vyděsí dějem a nikoliv "zátěží mizku". Bolest je pronikavá a do chvíle, než dojde na samotné rozuzlení, které je hodně kruté a bolestivé ()

slavushik

Všetci sme omylní a keď som vravela pri filme ostrov smrti, že to bola nuda, tak to som ešte nevidela tento film. Dosť dobre nerozumiem tomu, prečo je tento film zaradený medzi horory, ale zas buďme k sebe úprimný, nie je to prvý ani posledný film, ktorý sa dostal do tohto rebríčka. Neviem, čoho som sa mala v tomto filme báť, ja totiž úplne ani nerozumiem o čom tento film bol, lebo myslím, že som pri niektorých častiach nemala ďaleko od toho, aby som zaspala a neviem či sa mi to pri niektorých aj nepodarilo, kto by to bol vnímal, keď tam bola totálne čierna obrazovka, čo som tiež dosť dobre nepochopila, či to mala byť ta desivá atmosféra, ktorú nám chcel pán režisér navodiť... niekedy som mala problém vidieť, čo tam vlastne je a nie, nebolo to preto, že som nemala okuliare. V Thajsku očividne nepoznajú, čo sú to farby alebo si myslia, že sa vyľakáme čiernej obrazovky, alebo neviem, ako inak si to mám vysvetliť. Len mi teraz prosím Vás nepovedzte, že to len ja som to videla, tak čierne, lebo sa začnem báť, že sa niekto usídlil v mojom notebooku a bude to nejaké rodinné prekliatie. Alebo že by som v minulom živote bola nejakou vrahyňou a niekto sa chce na mne pomstiť? To aby som to začala skúmať a ospravedlnila sa členom rodiny tých zavraždených, aby som mohla pokojne spávať. Ale vráťme sa späť k deju filmu. Teda, ak sa tam vôbec o nejakom deji rozprávať dá. Lebo ja som tam okrem čiernej obrazovky a plačúceho dieťaťa, ktoré celé dni len plače (a ak niekto trpí migrénou, nech to ani nepozerá, to mu na bolesti hlavy neuberie) nič iné nepostrehla. Celý čas som však myslela nato, že ak by moje dieťa stále takto plakalo, tak si asi ublížim, že som zlá matka. Ale inak to bol film bez akéhokoľvek napätia a bola to neskutočná nuda, ani neviem, čo ma prinútilo to vôbec dopozerať, fakt som sa strašne nudila a chcela už konečne koniec, ale môžem si zato sama, keď mám také samovražedné sklony pozrieť si film s tak úžasným hodnotením... ()

kosak

Docela mě překvapuje nízké hodnocení filmu.Mě osobně tento film hodně zaujal i když nevím čím.Mido chystá vydání dalších hororů z Thajska ,tak se docela těším. ()

p.a.n.d.a

filmársky na dobrej úrovni, zmysel pre detail má kamera. Začiatok je viac než nudný a ten plač no bolela ma stoho hlava :D ale ten koniec bol super odporúčam pozrieť a je to určite lepšie ako vela Amerických blbostí čo bežia večer v TV asi tak. ()