Rachel (Lindsay Lohan) je typický rebelující teenager. Křičí, vzteká se, pije alkohol a je nekontrolovatelná. Poté, co způsobí dopravní nehodu a pohár trpělivosti přeteče, to její matka Lilly (Felicity Huffman) nevydrží a vezme ji do domu své panovačné matky Georgie (Jane Fonda), i když si sama slibovala, že do něj už nikdy nevkročí. Georgia vždycky určovala pravidla, její dcera Lilly jimi trpěla a vnučka Rachel je začala porušovat... (oficiálny text distribútora)

castor

Další z příspěvků generačních filmů, ve kterém dcera, matka a babička bojují za svoje pravdy a prohřešky z minulosti. Navzdory faktu, že jsme to či ono už někde v lepší podobě viděli, nám na daný žánr jeden z nejpovolanějších, Garry Marshall, předkládá relativně výživnou story. A zcela jistě se zařadí mezi jeho dílka, nikterak vyčnívající, uhlazená, kdy jen zlehka zaťuká na dramatickou strunu, zrovna jako na tu komickou. Mezilidské vztahy se dle očekávání pročistí, několik vtipných replik tu také zazní a na Marshalla velmi překvapivé žánrové ozvláštnění (sexuální zneužívání) příjemně vygraduje. Lví podíl nesou herci: velice příjemní Felicity Huffman a Dermot Mulroney nás dokázali přesvědčit o svých trápeních a v momentě bolestného prozření drží své postavy v důstojné rovině, legendární Barbarella Jane Fonda, patnáct let odpočívající, se vrací z hereckého důchodu (poprvé se objevila před dvěma roky v hloupoučké Příšerné tchýni) a téměř sedmdesátiletá herečka si většinu scén krade pro sebe. No, a ať Lindsay Lohan plní články bulvárních plátků třeba každý druhý den, její herecký talent je nezpochybnitelný. Konečně získala i „plnohodnotnou“ dramatickou roli, skotačení v předělávkách starých disneyovek už bylo tak akorát!! ()

GilEstel

Babička Jane Fonda to nemá se svou dcerou ani drzou vnučkou vůbec jednoduchý. Nakonec to všechno zvládá až s nečekaným přehledem. Kdyby měla Lindsay Lohan takovou babičku i ve skutečnosti, tak možná netráví tolik ze svého volného času po soudech, v kriminále a protialkoholní léčebně. Film docela příjemně překvapil. Zápletka konfliktu v rodině a konfliktu života vesnice-město dobrá a jednotlivé ženské role velmi dobré. Vcelku jsem i ocenil, že film postupně přešel z komedie do žánru rodinného dramatu. Dostalo to tím další rozměr, který jsem ani nečekal. Naštěstí tento skok do další dimenze našel oporu v hereckých výkonech. Matka alkoholička Felicita Huffman byla výborná. K mému údivu umí i Lindsay dobře zahrát. Škoda, že se to s ní v osobním životě tak sepsulo. Doufám, že se z toho dostane a ještě nám něco ze svého možná i talentu ukáže. 77% ()

berusche

No jo, když já pořád vidím Achmeda (mrtvého teroristu), jak řve: Hello, I am Lindsay Lohan! a to prosím ožralej a v kufru na letišti, když do něj spadne (ona). Vtip. Ta herečka je sice dle mého kus, ale ten film zachránila Jane, protože ta hrát skutečně umí. Navíc mi role naší mladé nekonformní slečny prostě nesedla. Já bych ji ani neoznačila jako nekonformní, ale spíš takovou "lehčí". A tím pádem už mě ten zbytek ani nijak zvlášť netrápil. ()

kleopatra

Babinec, kde se nenajde nic, co by si ženy nevyčítaly i v našich luzích a hájích, akorát že z toho nedělají takovou vědu, protože kdyby se měla uchlastat každá, kterou buzerovala matka nebo nerespektovala dcera, tak to záchytky nepojmou. A tak je třeba to trochu okořenit a čím už, když ne sexuálním zneužíváním, chce se mi ale spíš říct nadužíváním. V případě Lindsay Lohan a jejího "dělal mi to nebo ne, trhám ostny kaktusu" mě ale asi po pátém zvratu přestalo zajímat, jestli byl její otčím spořádaný občan nebo prase - vyrážka by byla z obou. Dík některým pěkným detailům - scénám, větám, gestům - přehlídnu, že jako celek už to tolik nešlape. Na 4* to neni, ale 1* navíc je pro skvělou Jane Fonda za tu patnáctiletou soukromou oběť. ()

Maq

Romantická komedie? Snad k tomu svádí jméno režiséra, snad obsazení, ale obsah tomu neodpovídá. Rodinné drama, obraz generačního konfliktu? Na povrchu určitě, ale v podstatě jde o moralistní střet tradiční Ameriky, křesťanské a puritánské, zde nazývané „Idaho“, s Amerikou současnou, neurotickou a hédonistickou, zde přijímající pseudonym „Kalifornie“. --- Scénář fandí Idahu, což mě těší. Křesťanská etika v těch lidech je nepřehlédnutelná. „Proč bych dělala pravidla pro někoho, koho bych nemilovala?“ To je důvod Bible. A zde její obsah: „Tady jde hlavně o rozpoznání dobra a zla, pravdy a lži. Bez toho nemůžeš nikomu věřit. A když nemůžeš věřit, nemůžeš milovat.“ To jsou pravdy, kterým se Kaliforňané asi smějí. Češi za ně vyhánějí z hospody. Bezbožná chasa. Mimochodem, mormoni v příběhu nejsou žádnou nadsázkou, v Idahu je to nejsilnější církev. --- Některé věci mě naštvaly. Točilo se v Kalifornii, což je bohužel hodně poznat na vegetaci. Také obsazení Jane Fonda do pozice kapitánky družstva Idaha je sporná, pro mě až nevkusná volba. Ale jinak, film si mě získal. Je velmi chytrý, nevystavuje své hodnoty v prvním plánu. ()

• V čase 1:11:15 vidíme, že má Lilly (Felicity Huffman) kabelku na pravém rameni. V dalším záběru však na rameni žádnou kabelku nemá. V čase 1:11:30 kabelku na rameni opět má. (Iveet)
  • Režisér Garry Marshall vlastnil práva na tento film deset let předtím, než se mu podařilo najít studio, které by bylo ochotné tento námět natočit. Snímek se tak stal filmem s nejmenším rozpočtem a nejkratším natáčením, na kterém Marshall dělal. (HappySmile)
  • Lindsay Lohan původně chtěla, aby její postava šla v úvodní scéně po cestě naboso, ale v době natáčení bylo takové vedero a cesta tak žhavá, že to nebylo možné. (HappySmile)