Proslulá, plně vyzbrojená americká bitevní loď Missouri vyplouvá na svou poslední plavbu. Slavnost se však brzy změní v drama, protože teroristé se chtějí zmocnit jaderných zbraní na lodi. Je jen jeden člověk, který je může zastavit a tím je odvážný kuchtík Steven Seagal. Úspěšný americký akční thriller je variací s dnes často frekventovaným motivem uzavřené společnosti ocitající se v moci bezcitných teroristů, kteří však ve svém jinak dokonalém plánu nepočítají s osamělým bojovníkem, jenž se jim staví do cesty. Po moderním mrakodrapu a letišti se takovou uzavřenou společností stala posádka americké bitevní loďi Missouri s jadernými střelami Tomahawk na palubě. Ta je přepadena teroristy, převlečenými za personál najatý k oslavě kapitánových narozenin, vedenými zrádným důstojníkem Krillem a paranoidním Strannixem, bývalým expertem CIA. Netuší, že v podpalubí je čeká elitní vojenský specialista Casey Rybak, který na lodi po degradaci pracuje jako kuchař. On jediný může zabránit nebezpečí, které hrozí celému světu. Postupně začíná teroristy likvidovat, nejprve sám, později s pomocí půvabné dívky Jordan Tate a částí osvobozené posádky. (oficiálny text distribútora)

Segrestor

Tento film jednoduše neztratil ani s narůstajícími léty. V záplavě všech těch Matrixů a Avatarů má svůj neodolatelný půvab i když je jakousi nástavbou, která principielně vychází ze Smrtonosných pastí. Příběh je prostý a staví na všech základních kamenech akčního filmu tehdejší doby. Máme zde inteligentního a nelítostného padoucha s vskutku megalomanským cílem, dokonalý padoušský plán, spoustu syrového masa, stovky nevinných a uzavřený prostor. Nakonec tu je ještě jeden osamělý hrdina v podání Stevena Seagala, který víc střílí, než by se rval. Tento mlčenlivý bojovník maskovaný za kuchaře prochází celou lodí a postupně teroristům hatí jinak dokonalý plán. Tenkrát v kině za 5*. Po devatenácti letech 5*. Časy se mění, hrdinové zůstávají. ()

Ratemus

Jeden z nejlepších filmů Štěpána Seagala, souboje jsou propracované, má to trochu i děj, atmosféra je napínavá a celkově to má dobrý feeling. Tommy Lee Jones je jako záporák naprosto dokonalej stejně jako Gary Busey. Na filmu jde jasně vidět inspirace prvních Die Hard, ale to vůbec nevadí. Seagal je zde v nejlepší formě, bohužel, ne na moc dlouho. ()

salahadin

Nejlepší Seagalovka, ale to ještě samo o sobě neznamená dobrý film. Jak jinak, jeden bazmeht zrekvíruje loď, prohlásí se za kapitána a ohrožuje svobodné Američany. Bohužel, na lodi se tou dobou pohybuje i absolvent ortodoxní vietnamské kuchyně a ten umí s nožem i mikrovlnkou. A jak to tak bývá, udělá z našich antihrdinů špíz po americku okořeněný doslovným pojetím akupunktury. O herectví se nedá moc mluvit, většina podává takový krásný výkon jako z ochotnického vesnického divadla, kde k charakterní roli stačí nosit slamák. Tommy Lee Jones opět potvrzuje, jak jsou někteří kladní hrdinové zoufale ubozí, proto jsem celý film na jeho straně....a přeju si, aby Seagala nakrájel jako štangli uheráku. Nenávidím, opravdu velmi nenávidím scény, kdy na hlavního neozbrojeného "hrdinu" míří záporák, který ho užuž chce zastřelit, ale pak ho zezadu odprejskne bloncka, co v životě držela v ruce leda tak akorát...řadící páku Stevena Seagala...:-) ()

sheen

Pro mě nejlepší Seagalovka co jsem kdy viděl, parádní přestřelky, Steven tam dostává dost prostoru k tomu aby nám ukázal jak umí "mávat rukama", kosti křupou o stošest. Tommy Lee Jones jako parádní psychopat. V průběhu celého filmu ještě supr atmosféra co víc si přát. Stará láska nerezaví, prostě srdcovka na kterou se můžu dívat pořád. Když jsme měli poprvé doma půjčené video, viděl jsem ten film snad 3x za den:D "Casey kurva Ryback". 12.04.19 v rámci III.Festivalu filmu Stevena Seagala jsem viděl tento skvost světové kinematografie na velkém plátně. Doživotní zážitek. Ať žije Mistr. ()

Divočák

"Jsem jenom kuchař, jenom malej bezvýznamnej kuchař." "Bože my tady zemřeme!" Pátá zastávka na mé velké letní filmové jízdě po největších hitech Steva Seagala. Vrchol Stevenovy tvorby. Steven Seagal udělal pro svou kariéru to nejlepší, co snad v té době šlo. Chytnul se ještě dostatečně žhavého a atraktivního Die Hardovséko tématu "teroristů na uzavřeném prostoru", originálně ho přenesl na dopravní prostředek a očividně se mu taky podařilo sehnat tučnější rozpočet, takže si mohl dovolit hodně slušné prostředí a taky hodně slušné herce. Tým teroristů v čele s charismatickou trojkou Tommy Lee, Gary Busey a Colm Meaney je opravdu hodně luxusní a druhá nejlepší seagagirl Erika Eleniak v době své největší slávy jakbysmet. Oproti klasické Willisově McClaneovské otloukací pozici sice zůstal Steven i nadále ve svém "módu nezranitelnosti", takže ho neškrábne žádná kluka, zatímco on vyhladí fregatu bez mrknutí oka, na druhou stranu ale nezůstává jen u pistolí a vesele vyhazuje do vzduchu mikrovlnky, trhá ohryzky, probodává lidi traverzama nebo je rovnou řeže na cirkulárce. Za pozornost taky rozhodně stojí závěrčný souboj Steven vs. Tommy Lee na Halloweeňácké nože, kdy Steven Tommymu promáčkne oko, probodne nožem mozek a ještě ho pro jistotu prohodí radarem. Když se na Přepadení podíváte s odstupem, není zas až tak o moc jiné než ostatní Stevovy filmy, při detailnějším pohledu jsou z toho ty prachy ale hodně znát a Steven snad ještě nikdy nezabíjel lidi s takovou "elegancí". "Když nastanou problémy, svedeme to na kuchaře!" ()

• Keď ku koncu filmu drží Stranix (Tommy Lee Jones) Rybacka (Steven Seagal) v šachu pištoľou, tak sa medzi zábermi jeho úchop zbrane mení. V jednom zábere ju drží len v jednej ruke, po prestrihu má úchop obojručný a po ďalšom prestrihu ju opäť drží len v pravačke. (ČSFD)
  • Natáčení ve skutečnosti neprobíhalo na lodi USS Missouri, nýbrž na fregatě USS Alabama. (Lateef)
  • Harrison Ford se na tento film díval, když se rozhodoval, zda přijme hlavní roli ve filmu Uprchlík (1993), který měl také režírovat Andrew Davis. Davisova práce zde na Forda udělala velký dojem a okamžitě roli v jeho dalším filmu přijal. Do filmu bylo obsazeno také devět herců z tohoto filmu, včetně Tommyho Lee Jonese (William Strannix). (Čiban)

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

18.11.2021

Studio Warner Bros. se rozhodlo oprášit jednu ze svých osvědčených značek, nového rebootu se totiž má dočkat populární akční snímek z roku 1992, Přepadení v Pacifiku. Nová verze příběhu o kuchaři na… (viac)

Hudba dostane na zadek...

Hudba dostane na zadek...

09.07.2006

Nezničitelný vicekrál béčkových akčňáků Steven Seagal je zpátky v úplně jiném řemesle, než jsme u něj zvyklí. Pistoli a pěsti zaměnil za kytaru a mikrofon. Z bijce Seagala se stal bluesman Seagal.… (viac)