Novinář Sidney Young (Simon Pegg), který pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, dostane lákavou nabídku z New Yorku. Záhy však zjistí, že není všechno zlato, co se třpytí.  …aneb jak se neutopit za velkou louží.
Novinář Sidney Young (Simon Pegg) pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, který si střílí z celebrit toužících po slávě ve světlech snobských večírků. Na jedné straně je hrdý na svůj satirický nadhled a odstup od prostředí, o němž píše, na straně druhé ho však povrchní svět slávy a krásných lidí láká. Posléze Sidney dostává překvapivou pracovní nabídku od šéfredaktora prestižního newyorského časopisu Sharps a po hlavě se vrhá do víru newyorských večírků. Záhy však zjišťuje, že zdaleka ne vše je takové, jak si představoval. Je zklamaný upjatou atmosférou a stává se z něho rebelant. Neochotu zařadit se do davu a sekat latinu však nečekaně naruší setkání s půvabnou herečkou Sophií, která mu úplně poplete hlavu…
Námětem pro film byla kniha Tobyho Younga z roku 2001, v níž zachytil vlastní zážitky, když koncem 90. let odešel z Londýna pracovat do prestižního časopisu Vanity Fair v New Yorku a ani ne po dvou letech byl odtud vyhozen. Dále hrají Kirsten Dunstová, Jeff Bridges, Gillian Andersonová ad. (oficiálny text distribútora)

Falko

Ja som skor ocakaval nejaku priemernu komediu, ale nasmial som sa viac, nez som cakal, za co vdacim predovsetkym nesikovnemu Simonovi Peggovi, s ktorym som len pred par dnami videl sci-fi komediu PAUL (2011) a ktoreho ako komika zacinam mat kazdym filmom stale radsej. Scena s Chihuahou, alebo s opitou Kirsten Dunst nemali chybu, ale komickych situacii tam bolo omnoho viac, na ktorich som sa s chutou zasmial. Jeff Bridges bol ako vzdy super a Megan Fox bola opät velmi krasna, pricom svoju krasu este pred uspechom v Transformeroch mohla predviest uz v tomto filme. Proste pre mna jedna mila nadpriemerna komedia, ktoru by som si v buducnosti este rad niekedy zopakoval. ________ Simon Pegg - (Sidney Young) +++ Kirsten Dunst - (Alison Olsen) +++ Jeff Bridges - (Clayton Harding) +++ Megan Fox - (Sophie Maes) +++ Gillian Anderson - (Eleanor Johnson) +++ Danny Huston - (Lawrence Maddox) +++ Max Minghella - (Vincent Lepak) +++ Miriam Margolyes - (Mrs. Kowalski) +++ ()

freddy

Filmy z novinářského prostředí umí být hodně zajímavé a atraktivní, o tom už jsem se stihl několikrát přesvědčit, a tento film velice rád zařadím mezi ty kvalitnější. Přemýšlím, v čem tkví to kouzlo, díky kterému mě film dokázal zaujmout a učarovat, zřejmě za to ale mohl hlavní hrdina, který v nové práci pro prestižní časopis šlape jako slon v porcelánu a spíše se zesměšňuje než aby se blížil k nějakému povýšení. Tato postava je zde ztvárněna opravdu hodně perfektně a zrovna když jsem si několikrát během filmu říkal, že větší blbost už snad udělat nemůže, tak on to přesto dokázal a ztrapňoval se stále víc. Ovšem v mých očích to nebyl jen nějaký obyčejný ňouma, pro mě to byl normální člověk, který prostě jen občas šlápne vedle, ale vlastně je to dobrosrdečný chlapík, který má své nepopiratelné kouzlo. A těžko by se pro tuto roli asi našel někdo vhodnější než Simon Pegg, kterého já osobně příliš nemusím, ale tahle role mu dokonale sedla a byl v ní jako ryba ve vodě. Ovšem i ostatní herci dokázali udělat dojem a celkově herecké výkony jsou hodně silnou součástí filmu, díky které se film přiblížil téměř dokonalosti. Ovšem na pět hvězd to bohužel nevidím, k tomu mi něco málo scházelo, ale čtyři hvězdy jsou myslím si odpovídajícím hodnocením pro tuto perfektně vyladěnou a docela vtipnou komedii, s níž jsem svůj čas strávil opravdu velice rád. ()

Isherwood

Sice si dovedu představit, že by se do celé bulvární mašinérie dalo tepat s ještě větší razancí, ale Simon Pegg je takový komediální živel, že mu to schroupete i takhle. Většinu obehraných dialogů, které tlačí dopředu relativně tuctový děj, totiž zakončuje klasicky ‚ostrovním‘ sarkastickým dodatkem, za které jej nelze nemilovat. No a taky nelze nemilovat to, když se Megan Fox projde bazénem a Kirsten Dunst proleje hrdlem několik lahví vína, to pak taju na počkání a s obavami očekávám konec, ze kterého ale nakonec hrdinové vybruslí s neskutečnou grácií. Romantika, která by tak rozněžnila a pobavila zároveň, tady už notně dlouho nebyla. Díky za ni. ()

Renton

Scénář: Peter Straughan .. Simon Pegg dobyl New York! Během své cestičky za vytouženým úspěchem, korunovanou společnou nocí s extra přitažlivou prdelkou Megan Fox, mimo jiné také poctivě pobavil. Pravda, je to místy až bláznivě hloupé, ale Simon Pegg to cele uhrál s grácií sobě vlastní. Scénář je drahnou dobu chutný. Motá do sebe spoustu zábavných motivů ze života novinářů a celebrit. Drhla až jeho pozdější fáze, kdy se ke komediálním situacím a svěžím dialogům připlétá romantika, která jede po příliš strohé, průhledné koleji. 75%. ()

Enšpígl

Nejlepší komedie co jsem v poslední době viděl. Jak tam začal skandovat Anglie, Anglie už bylo vymalováno, sem se chlámal jak Žižka když zahnal křižáky. A vůbec Simon Pegg je maximální zvíře a Kirsten Dunst ja královna všech samic . Potěšila mě Megan Fox, (Shadwelle ty "samozvanejodborníku" je sice fajn, že si tady napsal odborný komentář v bodech a cituješ nám v něm Nietzscheho, ale možná by to šlo i bez těch urážek na adresu Megan, ať už máš na ní názor jaký chceš, pořád je to ženská a navíc holka, ze který, by sis ty ucvrnknul do kalhot i kdyby na tebe jenom plivla. Opravdu "mám rád" včelaře co si svůj neúspěch u žen v realným životě kompenzujou jejich urážkama ve světě virtuálním) protože z její role jsem citíl že si umí udělat srandu sama ze sebe a své image. Královsky jsem se bavil. Tvrdej a drsnej humor doplněnej o romantiku, která sice v závěru začne mít navrch, ale nějak příběhu neškodí. Vynikající zábava, jeden herec lepší než druhej, například Jeff si svýho šéfškrabala pěkně vychutnal a Gillian....a.... a... a...., no zkrátka nevidím jedinej důvod proč nedat hvězdičkovýho maxáče. ()

• Mobilní telefon Sidneyho Younga (Simon Pegg) je Sonny Ericson k550i. (Ficik)
  • Ve filmu se objeví několik narážek na kultovní film bratrů Coenových Big Lebowski (1998). Sidney osloví omylem paní Kowalskou jako paní Lebowskou. Ve filmu se také objeví nejoblíbenější drink Jeffa Bridgese z Big Lebowski - White Russians. (don corleone)
  • Komedie vznikla podle vzpomínek Tobyho Younga, který se pět let pokoušel uspět jako editor magazínu Vanity Fair, a její název paroduje rubriky typu Jak získávat přátele a působit na lidi. (Pumiiix)