Naruto: Šippúden

• Japonsko ナルト 疾風伝 (viac)
Japonsko, (2007–2017), 200 h (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Masaši Kišimoto (komiks)

Džunko Takeuči, Noriaki Sugijama, Nana Mizuki, Romi Paku, Akeno Watanabe, Akio Ócuka, Acuko Tanaka, Džúróta Kosugi, Ikue Ótani, Jú Asakawa, Júsuke Kamidži (viac)

Seriál se odehrává dva a půl roku po odchodu Naruta z Konohy. Náš hlavní hrdina zmoudřel a pomalu si začíná získávat přátele. Tým 7 získá náhradního člena za Sasukeho a pokusí se ho dostat ze spárů Orochimara a následně organizace Akatsuki. Podaří se jim Sasukeho zachránit nebo bude dokonce válka ninjů? Bude Sasukemu stačit pomsta nebo bude schopen zajít dále? (Negticek)

Blacki

Moje druhé nejoblíbenější anime. Oproti první řadě (pokud se tomu tak dá říci) se mi Shippuden líbí mnohem více, asi díky tomu, že jsou všichni starší, mají nové techniky a celkově mi příběh přijde více dospělejší. Fillery se samozřejmě vyskytují, ale i tak si myslím, že to seriálu příliš neubírá. Baví mě a to mi stačí. ()

Rado H.

Naruto dospěl a s ním i celý seriál. Pro většinu diváku v ČR je přeci jen snesitelnější sledovat příběhy teenagerů než dvanáctiletých. Stále se občas nevyhne typickým nešvarům z předchozích dílů jako rozvláčnost a pro nás Evropany nezvyklé důrazy,ale přesto - min. co se týče anime je Naruto rpzhodně jeden z korunních princů, ne-li sám král. Nečekaně propracované postavy a jejich příběhy a překvapující souvislosti nutící diváky často znatelně přehodnotit dosavadní pohledy, v tom je seriál silný jako žádný jiný, tedy v anime. Uvidíme kam se příběh dostane, je možné že se hodnocení ještě zvrátí, tak či tak. Hodnotit dílo před koncem je vždy ošidné. Každopádně nelze než říct.........DATTEBAYO ! :D ()

hhannie

Odvážnější (a hezčí) Naruto s vynikajícím soundtrackem, který mě dokázal upoutat k obrazovce na dlouhé hodiny. Pomalu se začínáme dozvídat souvislosti, mnoho postav překvapilo a jednoduše se blížíme se do finále. Čím dál více se nemohu zbavit dojmu, že Kishimoto měl vše dopředu detailně připravené. Škoda jen fillerových dílů, které byly občasně tak moc stupidní, že se mi otvírala kudla v kapse (viz filler s Guren: "domov je tam, kde na tebe lidé myslí"- fajn, brala bych to, kdyby se to neopakovalo v jednom díle snad stokrát). V podstatě se jedná o pozitivně nabité anime, které není určeno jen pro mrňata (i když ho vysílali, tuším, na Jetixu). Naruto mi hodně dal a myslím, že délkou a současně kvalitou se nevyrovná (prozatím) žádnému jinému anime. Viděno 2x, podruhé naštěstí již bez fillerů. ()

Pája=)

Skvělé pokračování už tak dobrého seriálu "Naruto". Uzumaki Naruto dospěl, stejně jako jeho seriál. Je mnohem vážnější, jde o daleko víc. Pořád se může chlubit s neuvěřitelně detailními postavami. Neuvěřitelně návyková záležitost, kde vás štve snad jen to, že musíte čekat každý týden na dvacet minut z tak užasného díla :) Nemůžu jinak, já ho prostě miluju... Kagebushin no jutsu! ()

Genryuusai

Ze začátku to bylo lepší než první řada. Když se ale stihly představit všechny hlavní postavy a začaly boje s akatsuki, děj se začal tak natahovat, že to de fakt na nervy. Edit: Tak sem se dostal ke konci seriálu a 3* by asi byly i přes fillery trochu křivdění. Děj se příjemně zrychlil a i ty boje sou na Naruto až překvapivě zajímavý. Díly 110+ jsou se začátkem (natož s první řadou) nesrovnatelný. ()

Galéria (1 539)

• Na motivy seriálu vyšlo několik videoher na herní konzole Playstation 2, Playstation 3, Playstation Portable a Xbox 360. (cvaky32)
  • V díle číslo 480 (jeden z fillerů) skočil Naruto od monumentů hlav Hokage přímo do vesnice, ale pád nebyl viděn a Naruto žije, přitom je jasné, že spadl z výšky minimálně 50 metrů. (PainM8)