Úvodní obraz, jímž začíná napínavý příběh, je předznamenán tragickou událostí: v lese je brutálně zavražděna osmiletá holčička a postřelen pes, který ji doprovázel. Zločin uvede do pohybu rozsáhlou pátrací akci. Čas pracuje pro vraha, na straně kriminalistů stojí dlouholetá zkušenost a znalost místních poměrů. Podle zákona dobré detektivky je okruh možných pachatelů široký. Podezřelý je každý z okolí malé Stáni, protože výsledky vyšetřování ukázaly, že děvčátko svého vraha znalo... (oficiálny text distribútora)

Big Bear

Když čtete u režie jméno Evžen Sokolovský, máte garantovanou pořádnou porci zábavy. Tedy pokud ovšem máte odvahu a sestoupíte do zapáchajících, smrdutých a stojatých normalizačních vod. Tehdá ovšem soudruzi zcela jitě nepočítali s tím, že di divák tuhle detektivku pustí v rámci guilty pleasure. Nikdo úplně normální, nebo z přirozených pohnutek by totiž do tohohle dobrovolně nemohl jít. Munzar v roli pražského kriminalisty přivolaného kamsi do zapadákova k vraždě si asi neuvědomil, že není na divadle a tak jeho dramatický projev ostře kontrastuje se scénáristickou bídou a textem. A to tak až je to blbé. Dalším bodrým příslušníkem VB je Jiří Štěpnička, u kterého se (znaje osudy jeho komunisty perzekuované rodiny) nikdy nepřestanu nad těmito rolemi podivovat. Přiznávám, že deviantní zvrhlík a vrah byla nakonec postava od níž bych to nečekal. Spíše jsem to typoval na ty proradné trampy, co hulákají v lese a vykrádají sámošky ) ano tehdy režimu tento druh lidí vyznávající svobodu, co nešel nijak organizovat a myslel si o nesvobodě a diktatuře své, hodně ležel v žaludku). Celkově je to dost hrůzostrašná normalizační záležitost, která funguje jen jako otisk doby a její tehdejší televizní zábavy. Dávám za jednu učkrcenou lišku. * ()

majky19

Vcelku obstojná televizní detektivka, v níž se představilo hned několik předních českých herců v čele s Luďkem Munzarem, Jiřím Zahajským nebo Josefem Langmilerem. Místy je to občas zdlouhavé a utahané, ale rozhodně se na to dá dívat a dá se říct, že byly natočeny už horší televizní inscenace. Zaujme zejména velmi dobrý výkon Luďka Munzara v roli vyšetřovatele a závěrečná rekonstrukce, při níž jsou shromážděni všichni podezřelí a následně jsou všechny nitky případu rozpleteny a případ vyřešen. Závěr trochu připomíná (samozřejmě s jistým nadhledem) vyšetřování á la Hercule Poirot. Myslím si ale, že byly natočeny i lepší detektivky, a proto tento televizní film hodnotím na 40 %. ()

blackrain

Mě přišlo, že to bylo mnohem delší, než je uváděná stopáž. Asi to bylo tím, že tady není nic napínavého nebo něco zamotaného. Dokonce tu chtěli odvézt pozornost na něhoko jiného. Ale udělali to až příliš okatě, takže muselo být hned jasné, že ten to být nemůže. Námět byl dobrý a herecké obsazení taky. Škoda jen, že tomu chybělo více šťávy. Mohlo to být mnohem zajímavější. ()

Wacoslav1

Tak největší úchyl je režisér kterej (Spoiler) připraví osmiletý holce obzvlášť krutou smrt znásilnění a zavraždění úchylným shnilým dědkem. Ano vrahem v tomto případě není zahradník, ale pytlák! Pytlák je sadista a když zrovna neklade oka na pytlácké stezce tak przní a vraždí červený karkulky! A sakra teď jsem vykecal celou pointu, no co už tak ten koment nečtěte. Jinak průměrná detektivka, která neoslní ani neurazí. Munzar je držák jako vždy a jeho výkon je na filmu to nejlepší. Pointa trochu předvídatelná, ale ušlo to.55% ()

mosem

dvě hvězdy, a to jen díky hereckému obsazení. I když, kromě Luďka Munzara který si držel zlatý standard, ostatní předváděli více či méně lepší amatérské výkony. Směřování k domnělému pachateli bylo tak návodné, že bylo jasné, že to musí dopadnout jinak. Ani socialistická detektivka nemohla být tak blbě vystavěná, jak se snažila ukazovat od počátku. Na výpravě byly nejhezčí uniformy policajtů, a model Červená Karkulka na začátku. Kulisy byly podprůměrné. S odstupem času za shlédnutí stojí snad jen proto, aby člověk viděl, nač jsme se před 40 lety dívali. ()