Valentín

• Slovensko Na svätého Valentína (viac)

Deň svätého Valentína prichádza každý rok, či už sa nám to páči, alebo nie. Milostné životy vystavuje skúške, vždy je šanca na romantické chvíle, alebo na trápne fiasko. Môže to byť deň zmätený, komplikovaný, ale na jeho konci láska víťazí nad všetkým. Film Na svätého Valentína sleduje príbehy takmer dvoch tuctov ľudí, ako počas tohto sviatočného dňa nachádzajú a strácajú lásku vo všetkých jej podobách. Medzi aktérmi je napríklad veľmi zaneprázdnený kvetinár (Ashton Kutcher) a jeho najlepšia priateľka, učiteľka (Jennifer Garner), ktorá má pomer so ženatým mužom, lekárom (Patrick Dempsey). Obchodník (Bradley Cooper) a vojenská veliteľka (Julia Roberts) na dovolenke vedú dlhý rozhovor počas medzinárodného letu. Je tu tiež postarší manželský pár (Hector Elizondo a Shirley MacLaine) starajúci sa o svojho malého vnuka, ktorý sa trápi, pretože mu chýba spolužiak a jeho matka. (TV Markíza)

Botič

Obrovské celuloidové srdce, které prostřednictvím slavných jmen natahuje své paže a objímá diváka po dvě hodiny. Vlastně je to celé naprosto geniální marketingový tah přijít s filmem s příznačným názvem Valentine´s day a já na to skočil i s navijákem. Pro někoho nekonečně nudný horor stejně tak, jako pro druhého fungující mozaika ukuchtěná podle zaručeného leč neoriginálního receptu masírující srdeční sval po americku. A přitom ho lze tak snadno sestřelit a z duše nenávidět. Ale k čertu s tím užil jsem si to neuvěřitelně. Možná i díky neodolatelným pohledům Jennifer Garner a Julie Roberts. A pokud to byla moje slabší chvilka, tak jsme rád, že jsem si jí vybral v tak příjemné společnosti. Po Marshallových slabších posledních filmech se "možná" blýská na lepší časy. Škoda snad jen absence chytlavějšího hudebního motivu. (projekce) ()

novoten

Valentýn začíná v nadšeně jásavém duchu, všichni se těší na večer, probouzejí se vedle svých lásek a užívají si Den zamilovaných. Pozitivní úvod navnadí opravdu výborně, jenže jak se začnou různé linky komplikovat nebo naopak vyjasňovat, začne tempo povážlivě drhnout. Kdo nezaváhal, to jsou komplet středoškoláci (nečekaně hlavně Taylor Swift) a senioři, kteří si to s elegancí namířili ke staromilskému závěru. U dospělých v produktivním věku a centru dění to ale občas povážlivě drhne. Ať už u nepochopitelné Jessicy Alby, přestřelené Jessicy Biel nebo zmatené Jennifer Garner (vím, že romantické komedie jsou i o nadsázce, ale tohle se za jeden den stihnout nedá ani právě s onou nadsázkou). Kdo získává body nahoru, to je samozřejmě rozzářený Eric Dane, sympaticky nenápadná Julia nebo Patrick McLiar Dempsey. Možná je škoda, že se z Valentýna po zvážení všech pro a proti nakonec stal čirý průměr. Kdyby film skončil průšvihem, mohl bych ho považovat za omyl. Takhle je to vzhledem k vysokým očekáváním jenom pořádné zklamání. ()

T2

Rozpočet $52miliónovTržby USA $110,485,654Tržby Celosvetovo $217,569,328Tržby za predaj DVD v USA $18,690,621 //počet predaných kusov 1,166,994 ║ Režisér Garry Marshall je už dosť obohratý svojími romantickými filmami, dohromady nedokáže nič nové ponúknuť a snaha napodobniť perfektnú Anglickú Lásku nebeskú ide absolútne vedľa. Možno keby ubral na tých súbežne odvíjajúcich sa príbehoch a vypustil hlavne neskutočné otravné dvojice(Patrick Dempsey-Jennifer Garner a Taylor Lautner-Taylor Swift), tak by to možno bola aspoň milá oddychovka ale k tomu tu máme ďalších nevýrazných hercov ako Jessica Alba a Ashton Kutcher, ktorých úlohy nič moc nedajú. Aspoň nejaké prim úlohy si tu odbili a dej mierne povytiahli na znesiteľnejší Bradley Cooper(ten záver si mohli tvorcovia odpustiť), Julia Roberts, Topher Grace, Hector Elizondo a George Lopez. Ale aj tak skoro bezvýznamná zbytočnosť. /videl v kine: 50%/ ...záver filmu mi to horko ťažko vytiahol na dosť slabé 3hviezdičky ()

viperblade

Jedna malá poznámka, než budu komentovat film. Vyčítat tomuto snímku sladkost, romantičnost a fakt, že slovo "láska" je zde skloňováno ve všech pádech, je stejně nesmyslné, jako to vyčítat Lásce nebeské, ke které je Valentine's Day nejčastěji přirovnáván. A další maličkost - NEČEKEJTE druhý díl této komedie nebo její variaci, když se budete dívat na tento snímek. Pomůžete tím sobě a možná i tomuto filmu. _____ Trailer jsem si pouštěl asi stokrát, tak jsem se na tento film těšil. A musím říct, že mě nezklamal. Tolik hvězd pohromadě a žádná z nich není "jen na vyplnění času". Každičký příběh zde má své místo. Bavilo mě sledovat, jak se jednotlivé linky prolínaly (ten se zná s touhle, ta s tímhle…) a hlavně jsem si tuhle pohodovou komedii opravdu užil. Je sice fakt, že bych tomu mohl vyčítat více věcí a mohl bych si najít 1000 důvodu, abych hodnotil o něco níž, jenže to bych sám k sobě nebyl upřímný. Já se totiž celé dvě hodiny náramně bavil a věřím, že tohohle Valentýna si rád někdy zopakuju. ()

Hal_Moore

Film je prezentován jako romantická komedie, nicméně jde spíš o přehlídku a Hollywoodskou ukázku své hvězdné síly. Nespočet hereckých hvězd, ať už mladičkých a nadějných, tak i ověřených a oceněných, zde předvádí jakousi variaci na Lásku nebeskou (nebudu srovnávat), s tím rozdílem, že je zde více linií, více postav a větší tah na branku. Nepochybuji o tom, že Na sv. Valentýna se za čas bude objevovat v televizním programu stejně často v únoru, jako Láska nebeská v prosinci. U mě film narazil na problém velkého množství postav. Díky tomu měl každý na place na to mě přesvědčit jen pár minut, a to je u romantiky problém. Podařilo se to jen pár dvojicím - Kutcher + Garner, Roberts + Jenkins, Grace + Hathaway a Cooper se svým protějškem. U většiny mi to vyšlo přibližně na půl a některé pasáže jsem vyloženě odzíval nudou. Průměrné hodnocení je tak tím nejspravedlivějším obrazem. PS: Lautner si senzačně ukradl nejlepší hlášku pro sebe. ()

• Když vidíme poprvé Juliu Robertsovou (Kate Hazeltine) a Bradleyho Coopera (Holden), tak postava Robertsové prohlásí: "prší už třetí den". Jde o narážku na broadwayskou hru "Three Days of Rain" (Tři dny deště), ve které oba herci hráli a která byla po vlně negativních recenzí po pouhých 70 představeních stažena. (sssssycak)

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

20.07.2016

V 81 letech nás opustil filmový a televizní klasik Garry Marshall. Většina z vás ho zná jako režiséra Pretty Woman nebo Deníku princezny, Marshallovi ale dala kariéru hlavně malá obrazovka. Jako… (viac)

Den matek dostane vlastní film

Den matek dostane vlastní film

02.07.2015

Garry Marshall (Pretty Woman) se na stará kolena zakoukal do ansámblových romantik. Na sv. Valentýna vydělalo 216 milionů dolarů, takže rychle přišlo pokračování Šťastný Nový rok. To ale sesbíralo … (viac)

Bradley Cooper je k sežrání

Bradley Cooper je k sežrání

15.02.2010

Každý druhý producent v Hollywoodu chce do svého filmu Sama Worthingtona... a ti ostatní chtějí Bradleyho Coopera. Po tomhle víkendu, kdy Na sv. Valentýna utržilo 52 milionů dolarů a připsalo si tak… (viac)