V ulicích New Yorku začíná řádit sériový vrah, který u obětí zanechává básně popisující jeho hrůzné činy. Případ dostávají na starost dva ostřílení detektivové (Robert De Niro a Al Pacino), přičemž se ukazuje, že hříšník se může skrývat i v řadách policie. (Satan)

Enšpígl

Dvakrát jsem si tenhle biják v TV nechal profoknout až jsem si konečně sehnal DVD a zasunul. To celý jen proto, že dívat se na dabovanýho Al Pacina a De Nira považuju za divácké sebeokrádání, protože speciálně jejich herecký projev je mimo jiné založen i na tonu jejich hlasu, puazách mezi slovy atd, atd, proto jsem třeba Heat nikdy neviděl dáblej. Bohužel biják Oprávněné vraždy se ani nepřibližuje majstryštyku slyšící na jméno Heat. Tohle postrádalo především dynamiku a o napětí nemůže bát taky ani řeč, když nám film něco tak okatě podsouvá, je jasný, že vše bude trišku jinak a pak už záleží na dalších variantách a vyprávěčských schopnostech a tady obojí mělo tachometr hodně dole. Jediný co skutečně zůstává jsou výkony Ala a Roberta, tyhle dvě herecký legendy sledovat, to ja prostě zážitek sám o sobě a i kdyby hráli třeba ve večerníčku Káťa a Škubánek, pořád by to byl zážitek. Nebýt těchto dvou bohů herectví, po filmu by nemňoukla ani kočka. ()

Xmilden

Hodně zralí šedesátnící Al Pacino a Robert De Niro se rozhodli že si možná ještě naposledy zahrají ve společném filmu, po 13 letech od kultovního Nelítostného souboje. Musím říct že věk nezastavíme nikdo, tady už pánové nemají mnoho co divákovi sdělit. Překvapení se na konci zase tak moc nekoná, myslím že film dává časem tušit, kdo že je tím "oprávněným" vrahem. Koukat se na film rozhodně dá, ale jedná se pouze o celkem solidní průměr. ()

kajda.l

Auu, tak tohle bolelo. Film, který "vyniká" nehorázně otravným scénářem (ne, nejsem úplné pako), příšernou kamerou (ty wtf. nájezdy kamery měly zmamenat co??) a stupidním střihem. A když s k tomu přidají neskutečně otravné herecké výkony, ano, myslím tím i pány De Nira s Pacinem (opravdu zasloužená nominace na malinu), ale chápu, že si chtěli zavzpomínat na staré dobré časy a tentokráte si prohodit role:/. Co naplat..očekával jsem poctivou kriminálku a byla mi nasevírována otravná nuda, kterou jsem už dlouho nezažil. 30% ()

becki_tu

Marně přemýšlím nad tím, proč se zdejší výtky a kritika omezují nejčastěji na stáří obou hereckých velikánů nebo na špatný scénář a režii. Chápu, že spousta uživatelů si někde přečetla, že Avnet je břídil a že ani obsazení Pacina a De Nira na kvalitě filmu nic nezmění. Holt vlastní názor už je zde téměř nedostatkovým zbožím a já tak opět velice rád vystoupím z řady, protože jsem se neméně rád se nechal vodit za nos zkušenými detektivy, kteří zkrátka nestárnou, a kteří mě neomylně dovedli až závěrečné pointě, kterou bych sice nenazýval přímo geniální, ale byla dost účinná na to, aby příběhu dodala zcela jiný rozměr, aniž by musel divák měnit názor na oba hlavní hrdiny. 75% ()

Bauer

Hlavním lákadlem tohoto snímku je bez jakýchkoliv debat herecké duo Al Pacino a Robert De Niro, kteří se sešli v roce 1995 ve filmu Heat, což byla neuvěřitelná pecka, takže si možná někdo myslel, že i Righteous Kill bude něco podobného. V žádném případě to není žádná pecka. Jen obyčejná kriminálka s perfektním obsazením. Al Pacino a Robert De Niro hrají stále skvěle a vůbec bych jim nehádal jejich věky. Na to, že Pacinovi je 68 let, tak vypadá skvěle. Docela slušně tam sekundují Donnie Wahlberg a John Leguizamo a samozřejmně rapper 50 cent, který se mimo hip hopu snaží prorazit i do filmové branže a docela se mu to daří. V této roli sice hraje gangstra ale ne tak přehnaného. Žádné řetězi a za každým slovem se nevyskytne slovo jako "motherfuckin' ". Docel jsem zvědav kam to Curtis Jackson ještě dotáhne. Scénář filmu je průměrový. Seriového vraha jsme už viděli několikrát, tudíž nic nového. Ovšem konec mně velice potěšil. Posledních dvacet minut bylo naprosto výborných a finální zvrat byl vážně dobrý a nečekaný. Největším problémém je ale režisér Jon Avnet. Nemá ještě takové zkušenosti, aby mohl natočit něco extra, něco o čem by se mluvilo ještě za půl roku. Tohle mi vyprchá z hlavy asi tak za hodinu. Za ten konec ovšem to nejsou čisté tři hvězdičky ale spís 3,5*! ()

Robert De Niro ve Varech

Robert De Niro ve Varech

11.06.2008

Samozřejmě ne na koupelní léčbě, ale na letošním 43. Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. Herec, režisér, producent a dvojnásobný držitel Oscara převezme na slavnostním zahájení festivalu… (viac)