Life - najbohatší policajt

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Komédia
USA, (2007–2009), 23 h 3 min (Minutáž: 42–52 min)

Damian Lewis, Sarah Shahi, Adam Arkin, Brent Sexton, Donal Logue, Brooke Langton, Robin Weigert, William Atherton, Jessy Schram, Caroline Macey (viac)

Bývalý policajt Charlie Crews, ktorého po dvanástich rokoch prepustili z väzenia za zločin, ktorý nespáchal, sa snaží začleniť do normálneho života na slobode. Hoci pre falošné obvinenie prišiel o priateľov, rodinu a svoju prácu, predsa len niečo vo väzení získal - podarilo sa mu zmieriť s osudom a bojovať za spravodlivosť. Teraz sa vracia k svojej starej práci detektíva a je rozhodnutý získať svoj život naspäť. (oficiálny text distribútora)

Aky

Velmi chytrý a vynalézavý scénář nepolevující s postupujícími díly v nápadech, dialozích napětí ani humoru .Damian Lewis dělá z nadprůměrného seriálu seriál unikátní, ale i všechny ostatní role jsou zvládnuté, včetně epizodní, v níž exceluje Adam Arkin, kterého téměř není vidět, ale člověk se těší, kdy se jako vzácná bylinka na chvíli objeví. ()

Gurtha

Kdyby takhle vypadaly všechny seriály, celý den sedím před televizí. Vemte dobrý nápad, obalte ho skvělými dialogy, přidejte nějakou tu vraždu, celé to promíchejte a pak rozdělte na 32 částí ... to co vznikne bude Life. Jediné co lze seriálu vytknout je poněkud rozpačitý konec druhé serie - proto zcela kvituji rozhodnutí další sérii netočit, zkrátka skončit se má v tom nejlepším. Osobní poznatek: Jsem přesvědčena o tom, že herci byli vybíráni na základě úsměvů, nikde jinde takovou galerii radosti nenajdete. ()

Kořík

Life je pro mě srdcovka a tímhle seriálem si u mě Damian Lewis definitivně zajistil místo mými TOP herci. Spoustu toho tu bylo již vyřčeno/napsáno. Charlieho Crewse a jeho "zvláštnost" jsem si hned od začátku zamiloval. Kdykoliv se na tenhle seriál rád znovu podívám, protože to není jen tak obyčejná krimi. Má v sobě něco víc a rozhodně stojí za to. ()

Henry Morgan

Seriál plný jemného, suchého někdy i černého humoru a přitom tak úderného a trefného v podání hlavního hrdiny, který je posedlý pravdou, ovocem a rýchlými vozy. Je nadmíru tolerantní, usměvavý někdy i naivní a přitom také bystrý, kontroverzní a skvělý pozorovatel. Je to prostě frajer a jediné co se pokazilo je pravděpodobně vysílací čas a malá reklama, protože jinak ten serál stojí za sledování. Pokud jste získali dojem, že se jedná o jakousi one man show, díky tomu, že zde vychvaluji pouze detektiva Crewse, tak se nenechte mýlit. Je tam mnoho zajimavých postav, které dotvářejí a zcelují jednotlivé příběhy v který vytvářejí vtipné, ale i neveselé chvilky. Nicméně tvůrci seriálu velmi dobře věděli na jakého herce vsadit do hlavní role a dali mu velký prostor. ()

Fanucci

Hlavní zápletka (konspirace, která vedla k uvěznění Charlieho na doživotí) je naprosto super a nutí vás pořád koukat na další a další díly. Bohužel kvalita běžných epizodních zápletek je především v druhé sérii slabá. Seriál drží v nadprůměru 3 věci: parádní hl. dějová linie, role Charlieho a jak ji ztvárnil Lewise a "chemie" mezi parťáky Crews - Reese. Obrovská škoda že seriál po 2. sérii utli:-( ()

• Pozorný divák si môže všimnúť, že v posledných epizódach druhej série sú zábery so Sarah Shahi (Dani Reese) natočené tak, že kamera ju sníma iba nad ramenami. To kvôli tomu, že herečka bola v tom čase už v pokročilom štádiu tehotenstva. (m.a.t.o.)
  • Číslo odznaku Charlieho Crewsa je 38012. (m.a.t.o.)
  • Damian Lewis (Charlie Crews) a Helen McCrory (Amanda Puryer) tvoria v skutočnom živote pár a majú spolu dve deti. (m.a.t.o.)

Chlastající superhrdina se vrátí

Chlastající superhrdina se vrátí

27.08.2009

Ano, Hancock 2 bude. Přestože se loňská letní „smithovka“ nesetkala s jednoznačně vstřícným přijetím diváků a kritiků, její komerční výsledky byly pozoruhodné. S celosvětovými tržbami 624 milionů… (viac)