Ano, Masaryk 1.-3.

Dokumentární trilogie o Tomáši Garrigue Masarykovi. (oficiálny text distribútora)

woody odpad!

"TGM se narodil 7. března na svátek svatého Tomáše a stejně jako on měl vkládat své prsty do ran světa, aby ho léčil." ... Zmatený, patosem přetékající, pseudodokument, který nejenže je nepřesný, zavádějící, ale Mahler v něm mnohdy nepokrytě lže, kudy chodí a máchá svým nenechavým prstíkem. V ničem si to nezadá s bolševickou gloriolou 1. dělnického prezidenta a jiných vznosných mužů zločinných režimů ... O to horší, že je to děláno stravitelnou a výpravnou formou, takže uvedené mýty a falza o Šrámkovi, Kramářovi a samotném Masarykovi se zakoření do myšlení lidí a zase budeme, co se týče národní historie, tam, kde jsme už od vzniku 1. republiky - v prdeli. Chcete skutečně něco vědět o české historii? Sledujte Historii.cs - sice jsou to jen tři pánové v tvídových oblecích, co sedí hodinu ve studiu a mluví a mluví, na rozdíl od Mahlera však vědí o čem mluví a nemají potřebu honit si své zbytnělé ego. ()

Brtniik

Jak moderátor, tak i objekt jsou dokonalí! Jako i v jiných případech je nezbytné načerpat co možná nejvíce informací (např. v Českém rozhlase na bývalé Praze v neděli od 8:04hod doporučuji Toulky Českou minulostí), odfiltrovat novinářské ptákoviny a pak se nám jakž-takž osobnost rýsuje v celé své kráse. Připomínám slova klasika: „...a duševní krása, není vidět“.... Tož tak. ()

crackonosh

Nabušený dokument se strhujícím přednesem Zdeňka Mahlera. Místy přehnaně glorifikující pojetí, přesto se ale v základních obrysech drží všech podstatných událostí včetně války s klerikály apod. Velmi stravitelný exkurs do Masaryka, který automaticky vzbuzuje chuť zhltnout k tomu i stejnojmennou Mahlerovu knížku. ()

Karlos80 odpad!

„Nestal se veliký tím, že hájil nějakého Žida, nýbrž proto, že sloužil židovskému národu v rozhodující hodině.“ newyorský rabín Stephen S. Wise o T. G. Masarykovi, 1930. Objektivný, nezaujatý, ale hlavně pravdivý dokument opravdu nečekejte. Skuteční pamětníci, všichni ti obyčejní lidí, sedláci, selky, dělníci atd, už bohužel nežijí a elita plebsu dnes může nakecat co chce a plebs to sežere i s navyjákem, stejně jako s Havlem! Tehdy fungovala taky propaganda vážená, plno zásadnách věcí se tutlalo, nesmělo se o nich psát, natáčet, stejně jako dnes. Masaryk=Havel, stejný zakořeněný kult, stejná anaglogie, stejný filosofický kecy, stejný vsrab a stejný podvod tehdy i dnes a v pozadí stále stejná moc! http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Studie_vyvolencovy_kryci_legendy_Masaryk.pdf. ps: woody tady doporučil Historii.cs, ten at raději nic nedoporučuje, to je totiž stejná sračka jako tohle, ne-li ještě horší. ()

Arsenal83

Ťažko hodnotiť, nakoľko na jednej strane to nie je ani dokument, to je glorifikácia jedného muža iným mužom, ktorý bol do neho neskryte zamilovaný až po uši. A preto tu za tri časti nezapočujeme ani náznak kritiky, ani náznak nejakých slabostí. V podaní Mahlera bol Masaryk dokonalý muž, dá sa povedať, že pri filozofovaní o viere z neho robí až svätca. Bolo by dobré vypočuť si aj druhú stranu. Nemôžem však povedať, že obsahom to bolo úplne zlé, lebo je tu mnoho detailov, ktoré sú pre historika i laika použiteľné a nech už Mahler propaguje svoje názory akokoľvek jednostranne, objektívny človek vie tieto informácie, ktoré nie sú dostupné hocikde, dobre posúdiť. Dostupnosť: Prvý diel, druhý diel, tretí diel. ()