Dokumentární snímek o historii studia Pixar. (formelin)

kajas

Velmi příjemný pohled do "kuchyně" pánů vizionářů z Pixaru. Všichni se usmívají a chválí práci svých kolegů... a proč by ne? Mají být na co hrdí. Vděčíme jim nejen za Buzze s Woodym, ale také za Sullyho s Mikem, za Nema, za Remyho. Jejich díla už přes dvacet let hřejí u srdce generace diváků. No a když ve filmu vidíte, jak jsou pixarovské tvůrčí týmy plné sympaťáků milujících svoji práci, nemůžete tohle kouzelné studio nezbožňovat. P. S. Lasseter je génius a blázen zároveň. Divím se, že se s ním manželka nerozvedla :-). ()

Hwaelos

Že je to reklama na největší studio digitální animace na světě? Je. A komu to vadí. Po tomhle dokumentu mám i já chuť si najít práci, kde se můžu prohánět mezi kancelářemi na koloběžce, střílet po ostatních molitanovými náboji z pistole a pít šampus přímo z lahve. A k tomu vytvářet filmy, které milují lidé každého věku. ()

Bat55

Tak tento dokument som práve dopozeral k originálnému bonusovému DVD k rozprávke Wall-E (parádny animák) a musím uznať, že je to naozaj dychberúce. Niektoré filmy mi dokážu vziať dobrú náladu a presvedčiť ma, že niektoré filmy sú strašné sračky. Niektoré filmy ma naopak dokážu potešiť alebo uspokojiť ma vo vnútri. Animáky od Pixaru majú to čaro, ktoré mi vždy spraví náladu. A všetky. Pixar je jedno z najlepších animačných štúdií zameraných na celovečerné animované 3D filmy. A tento dokument je o nich, o štúdiu, o Pixare, o jeho začiatku, o tom, ako veľa talentovaných umelcov bojovalo s malými finančnými prostriedkami na rozvoj. O tom, ako sa maličké štúdio Pixar zmenilo na giganta. O tom ako vznikali filmy Toy Story, Toy Story 2, Život Chrobáka, Úžasňákovi, Monsters inc., Hľadá sa Nemo a Autá. O talentovanom režisérovi Johnovi Lasseterovi, o tom ako sa spojil Pixar a gigant Walt Disney. 87 nesmierne zaujímavých minút, ktoré popisujú vznik Pixaru a dnes už legendárných animákov, ktoré boli obrovskými hitmi. ()

MartinezZ

Nádherný začátek, zobrazující, jak si tehdejší zkostnatělí "Disneyáci" podřezali větévku, aby si následně právě s těmi odříznutými navzájem zachraňovali krk. Asi tak o 200% zajímavější dokument oproti Waking Sleeping Beauty, jehož je Pixar Story více méně pokračováním. ()

Samuel7

Na DVD jsem si tak procházel bonusy k Wall-emu, a narazil na tento velmi zajímavý a poutavý dokument, který mě i přes stopáž, dlouhou pomalu jako samotný Wall-e, ani jednou nenudil. Připomněl jsem si díla mého nejoblíbenějšího studia, a dozvěděl se i o problémech, kterými si za svou, již poměrně dlouhou historii prošli. Akorát škoda, že vynechali film Ratatouille. ()